LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bit će 29.08

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


… zanimljivosti iz Splita vezane za prodaju "gradskih" hotela (novinski izvadci):
"…2016. – Adria Resorts otkupio potraživanja na petini nekretnine koja je funkcionalno vezana s ostatkom nekretnine kroz garažu i požarne putove. "Samu zgradu je gotovo nemoguće funkcionalno razdvojiti. Također, otkupili smo i kompletna potraživanja 72 od ukupno 73 radnika.
Time je Adris uz neke ostale dijelove hotela kupio prvih 58 soba hotela…"
"… 2019. – Hotel Marjan prodan Adris grupi za 324 milijuna kuna: Slijede velika ulaganja u hotel.
Time je Adris kupio preostalih 270 soba hotela…"
Ne znam koliko je točno plaćeno prvih
58 soba, ali ovih 270 je "vrijedilo" cca 162.000 eur/ sobi… a tek slijede ozbiljna ulaganja uključivo dijelom građ. / zanatska te svakako FF&E ulaganja…
Znam da Split i Opatija nisu baš iste destinacije, ali mislim da je ovaj podatak vrijedan našeg/Vaseg osvrta…

… samo da ovo zaključim (premda nikoga ne zanima :O)) vezano za FF&E troškove (izvadak iz jednog stručnog članka):

Estimation of costs (FF&E)

Budgets are generally determined based on the requirements set forth by the operator. For a first
assessment of the estimated cost dimensions, figures provided by international operators provide valuable
approximations. Experience has shown that the following budgets are required for the following categories:
– 4,000-6,000 Euros per room for 2-star hotels – zaboraviti vezano za Adris/Split!
– 9,000-12,000 Euros per room for 3-star hotels – zaboraviti vezano za Adris/Split!
– 15,000-20,000 Euros for 4-star hotels
– Approx. 30,000 Euros per room for 5-star hotels
– At least 35,000 Euros per room for hotels within the high-end segment, i.e. 5-stars plus
There is no upward limit.

Nema ništa ni danas.


Nema ništa ni danas.

…i neće biti do skupštine po mom mišljenju. Čini mi se, da može biti u tom nizu uvjeta – kraj odobrenja agencije z konkurenciju – još recimo smjena nadzornog odbora. Ako se uz ispunjenje toga uvjeta kupoprodajni ugovor automatski sklopi, niša ne riskira sadašnji vlasnik a ni budući. Ako ostane isti nadzorni odbor, to može predstavljati potencijalne probleme za budućeg većinskog, pa smjenu većinom ili uvijek tako ili drugačije dogovore unaprijed…

Jos nam ne daju zelenog svjetla.
Onda čekamo skupscinu LRH koja je sljedeći tjedan , jel.
Lp

Drzavna je to agencija, mozete misliti koliko im se zuri – i to preko ljeta. Samo lagano, bez zurbe. Nece posao nigdje pobjeci – njihov je moto.

Nevolje u raju – ne može se pročitati članak na Novi list/Regija, ali izgleda da u Novoj Liburniji nema konsenzusa oko toga prodati ili zadržati dionice.

kolega Lebowski,
nisam shvatio, ima neki članak?
Hvala

Ovo je copy/paste sa stranice…..

Nova Liburnija pred odlukom
Što s dionicama LRH-a? Opatijci podijeljeni oko prodaje kontrolnog paketa
23. kolovoza 2019. 19:14 — Treba li Nova Liburnija zadržati ili prodati dionice LRH, pitali smo građane, turističke i bivše turističke djelatnike te političare, no stavovi o tome i dalje su vrlo različiti

Ja tu ne vidim ništa posebno zanimljivo.
Napravili nekakvu anketu oko toga što misle razne individue o dotičnoj problematici……

Totalno irelevantno za sve nas…..

Kolega kvart,
hvala na info.
To je klasični politički rukopis, puštanje probnih balona.
Gradonačelnik zna znanje, a nekako mi miriši da su se i novi vlasnici, posredno ili neposredno došli predstaviti, ili će vrlo skoro.
Prevedeno na Hrvatski jezik, rekao bih da naslov iz Novog Lista s Dujmićevom slikom i porukom više ne vrijedi!

I…..kakve su prognoze za ovaj tjedan ?

Bude ili ne bude ?

Moja procjena je druga polovica rujna

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close