LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa dajte čovjeku napisite koliko LRH ima smještajnih jedinica i kojeg tipa?

Ima ih puno, tipa prodanih.

Tolko analitičara i stručnjaka, a analize nigdje…

Mozemo mi analizirat al’ je jedino bitno cijena s kojom su Ostoja i ekipa bili zadovoljni. S obzirom na okolnosti i ocito razlicite vizije prodavatelja sto s LRH, ne ocekujem spektakularnu cijenu. Al ipak ocekujem nesto vecu nego je trenutno na burzi. Kako je netko naveo otprilike 7% vecu. I tad cu svoje prodat. Jedino sto sam na ovoj dionici naucio je kupuj kad Ostoja kupuje, prodaj kad prodaje. Cisto moj osjecaj. Nadam se da ce tada i beta isplatit svoje jer imam i nju. A nakon prodaje LRH ocekujem konsolidaciju LRHC, PCTS, GAMA. Opet cisto moj osjecaj. Imam PCTS.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Tolko analitičara i stručnjaka, a analize nigdje…

pogledaj liburnia.biz kod s
najave skupstine imas godisnji izvjestaj i unutra brojke. sve ukupno 2454 smjestanih jedinica od toga 248 u kampu, 120 u nefunkcionalni imovini te 2086 u hotelima. znaci ima 2206 soba.

@matejt
Malo je to za za ozbiljan biznis.S toliko soba mozes eventualno zaposlit par baba na cesti s komadom papira da vuku turiste za rukav
. Pa vise imaju neki forumasi ovde.


Tolko analitičara i stručnjaka, a analize nigdje…

Pa potrosi koji sat vremena, odi 100-200 stranica nazad na forumu i sve ti pise…

www.lociraj-popust.com

Pa imamo tu “znalca”, provincijalnog skrabala i Žica?

Čemu trositi vrijeme i resurse? 😁

Evo da ja malo “začinim” sa malo podataka jer odmah će se netko naći da sad spori vrijednost tih nefunkcionalnih soba.
One ne sudjeluju u prihodu pa se ne mogu vrednovati dinamički prema zaradi, nego statički.

Uzmimo ovu najmanju vilu Fani. Na popisu je sa 8 smještajnih jedinica.
Kao što smo rekli ne prihoduje pa ne vrijedi ništa?
Vila ima samo 373 m2 i treba je obnoviti, znači vrijedi nešto ali ne puno?
Ali vila se nalazi iznad kupališta Peharevo na građevinskom zemljištu od 2700 m2 gdje je dozvoljena gradnja apartmana/stanova.
Srušeni objekti na tom terenu su imali preko 2000 m2 korisne površine!

Što mislite koliko to vrijedi?

LRH posjeduje još niz građevinski atraktivnih zemljišta i objekata koji su sada izvan funkcije, a nisu na ovom popisu na koji je ukazao Matej. Ta se imovina procijenjivala na preko 20 mil eur. Radi se o području gdje su nekretnine među najskupljima u državi.

Nemoj misliti na m2!



Tolko analitičara i stručnjaka, a analize nigdje…

pogledaj liburnia.biz kod s
najave skupstine imas godisnji izvjestaj i unutra brojke. sve ukupno 2454 smjestanih jedinica od toga 248 u kampu, 120 u nefunkcionalni imovini te 2086 u hotelima. znaci ima 2206 soba.
Hvala Matej.

[/quote]



Tolko analitičara i stručnjaka, a analize nigdje…

Pa potrosi koji sat vremena, odi 100-200 stranica nazad na forumu i sve ti pise…
[/quote]

Samo sam čekao da netko napiše da ima na netu. 🙂



Tolko analitičara i stručnjaka, a analize nigdje…

pogledaj liburnia.biz kod s
najave skupstine imas godisnji izvjestaj i unutra brojke. sve ukupno 2454 smjestanih jedinica od toga 248 u kampu, 120 u nefunkcionalni imovini te 2086 u hotelima. znaci ima 2206 soba.

[/quote]

hvala Matej :O)

Pogledajmo onda i vrjednost nekretnine u Matuljima. Nema soba, nema kreveta i koliko onda vrijedi?

Radi se o preko 1000 m2 prodajnog prostora na 3500 m2 zemljišta. Zakupac je Konzum.

Treba li to pokloniti kupcu ili zaračunati po jedno 2500 eur m2?

Ako pomnožimo i prihod od najma sa 10,5 vrijedi otprilike toliko.

Tu je i zemljište hotela Zagreb. Ne prihoduje, ne postoji u vrednovanjima na temelju dinamičkih parametara, ali ima veliku vrijednost.

Kao i vila gdje se sada nalazi uprava LRH. Pogledajte ljepoticu: Uprava LRH

1400 m2 u predivnoj vili na takvoj lokaciji. Takav m2 teško da vrijedi ispod 3000 eur ako je pretvoren u stan ili apartman.

Evo tu sam vam na par nekretnina skupio 10 mil eur !

Na kraju će ispasti da se ovih 120 smještajnih jedinica izvan funkcije vrednuju više nego sobe koje su u funkciji 🙂

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close