LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova prica sa Lrh je vise manje gotova,sta planirate gdje dalje ulagati u turisticom sektoru

LRHC i prodaja za 2 godine.

a ste vi sigurni da ćete/ćemo izaći iz lrh po željenoj cijeni!? ili će biti bolja varijanta ostati uz švabe? i da li će i koliki će broj izlaziti od onih koji su unutra od +6000 kn 5, 7 10 ili više godina?

Ja unutra 10 godina,u biti 11. I po 5900kn. Čekam da vidim ponudu…

svaka čast na iskrenosti, kolega!

Ja sigurno izlazim,dobra cijena za mene je sve iznad 5000 ali cekajmo ponudu,Ostoja je odradio dobar posao i mozda je pametno nastaviti snjim u Lrhc

U sudskom registru osvanuo nam je i Gitone Kvarner. Sad imamo Gitone Adriatic, Gitone Kvarner, kao da je Adriatic krovni Gitone, a Kvarner prva poslovnica? Mašta radi čuda!

Meni je pomalo zanimljivo, kako su Ostoja & Co. vodili postupak prodaje u ovom slučaju.
Sigurno je želja Luerssena, da kupi 100% (ili barem 90% i nakon toga squeez out) – zaista ne vidim razloga, zašto bi htio biti u vlasništvu sa Opatijom & Co. -> sljedi, da postoji ozbiljan interes, da kupi udio Opatije & Co.
Sada: ako postoji želja, kako je Ostoja zaključio, da neće dobiti bolje cijene, ako udruži pakete i sa Opatijom?
a) bio je u potpunosti zadovoljan postignutom cijenom
b) uvjeren je, da bi brkati samo radio probleme (i na kraju odbio kupca, kao u prijašnjim slučajevima – koliko smo mogli saznati iz intervjuja u NL)

Ali ako kupac nije neizvjesan u kakvom okrućenju kupuje, možda da je ovo dio strategija, kako natjetrati Opatiju, da proda (take it or leave it) ali i tada bi cjena trebala biti puno bolja od spomenutih “oko 4000”, da brkati može uzimati sve zasluge. Ponovo, čudno mi je, da kupac nije kontaktirao Opatiju prije kupnje udjela od Ostoje & Co. – ali mora biti, da je dobio takav savjet (sada uvjetovanje Opatije zaista nema više puno smisla)

Možda posoji i neka treća opcija – ali tko bi znao?

Ne treba zaboraviti tko je još uz O’stoju partner, tako da je ovo brku sigurno zadnji mandat, ići naplatiti peterostruke troškove a ne tražiti prije toga povećanje vps-a, znači osigurati si specijalizaciju u RBA.


Meni je pomalo zanimljivo, kako su Ostoja & Co. vodili postupak prodaje u ovom slučaju.
Sigurno je želja Luerssena, da kupi 100% (ili barem 90% i nakon toga squeez out) – zaista ne vidim razloga, zašto bi htio biti u vlasništvu sa Opatijom & Co. -> sljedi, da postoji ozbiljan interes, da kupi udio Opatije & Co.
Sada: ako postoji želja, kako je Ostoja zaključio, da neće dobiti bolje cijene, ako udruži pakete i sa Opatijom?
a) bio je u potpunosti zadovoljan postignutom cijenom
b) uvjeren je, da bi brkati samo radio probleme (i na kraju odbio kupca, kao u prijašnjim slučajevima – koliko smo mogli saznati iz intervjuja u NL)

Ali ako kupac nije neizvjesan u kakvom okrućenju kupuje, možda da je ovo dio strategija, kako natjetrati Opatiju, da proda (take it or leave it) ali i tada bi cjena trebala biti puno bolja od spomenutih "oko 4000", da brkati može uzimati sve zasluge. Ponovo, čudno mi je, da kupac nije kontaktirao Opatiju prije kupnje udjela od Ostoje & Co. – ali mora biti, da je dobio takav savjet (sada uvjetovanje Opatije zaista nema više puno smisla)

Možda posoji i neka treća opcija – ali tko bi znao?

Ja mislim da njima u prvoj fazi njihova upravljanja odnosno vlasništva Opatija nije bitna. Nego da oni to preuzmu. U drugoj fazi očito će razmisljati o Opatiji, ako grad odnosno općine ne prodaju u javnoj ponudi. Politika nije vječna, doći će netko novi, tko će biti prijemčiviji za nove vlasnike. IMHO.

Novi vlasnici LRH-a žele Opatiju u Top 10 destinacija Europe

ajde-de 😉

Nemoj misliti na m2!

Obzirom se novi vlasnici i Nova Liburnija još nisu upoznali, znači li to da bi javna ponuda mogla biti prije nego prozbore, predstave se, vide tko brije bradu ili ne, ili brkove….

New Report

Close