LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jednostavno nisam takav tip. Nisam jalan, ljubomoran na tuđi uspjeh, tuđu zaradu, tuđu sreću.
I dobro se osjećam zbog toga.

Ozbiljno, bravo za ovo. Hvala za sve analize, čak mislim, da tvoja očekivanja nisu uopšte optimistična, ako se u obzir uzme, odakle je kupac i kakvu priču može složiti, pošto je to Opatija. Samo pomisli po koliko se prodao Imperijal (ako se sječaš naše debate) i ni slučajno se tamo nije dalo napraviti takvu priču. A danas je u biznisu, naročito turizmu, priča sve, ako malo karikiram. Ali sve to sada nije važno, cijena je koja je i ne mijenja se.
Tako, da analize ti sve stoje ali ova zadnja rečenica je stvarno top, hvala:)

Hvale Dalibore, da je takvih više gdje bi nam bio kraj. Ne obaziri se na ovaj polusvijet koji se stalno vodi premisama što bolje to gore, uzmi, prevari, obmani itd. Oni svi bi nas voljeli vidjeti u feudalizmu jer da nije tako radili bi na poštenju, iskrenosti, vrednovanju znanja i rada i u konačnici razvoju tržišta kapitala, kao što radi sav ostali napredan svijet. Još jednom hvala što si bio neumoran. LP

Cijena u preuzimanju će uskoro pokazati pravu stvarnost izmišljenih analiza i dugogodišnjih navlačenja.

Ja mislim da je Dalibor insajder koji ima neke informacije koje drugi nemaju. To je jasno po tome sto on o ni jednoj drugoj turističkoj firmi ne zna ni izbliza toliko kao o sustavu LRH/LRHC.

ako mislite da je insajder, zašto mu onda stalno proturječite oko cijene za koju on smatra da bi trebala biti u preuzimanju ? malo ste mi proturječni.

Najveći insajder u ovoj priči javno je izjavio da je zadovoljan postignutom cijenom.


Najveći insajder u ovoj priči javno je izjavio da je zadovoljan postignutom cijenom.

onom službenom ili onom drugom?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Ovaj tjedan g.Šestan izlazi iz priče na 4500

Hm, to ne djeluje nimalo obećavajuće po naša nadanja u cijenu iznad 5000 kn….
[/quote]

vjerojatno je onda prodajna cijena LRH oko 4300-4500 kn


Cijena u preuzimanju će uskoro pokazati pravu stvarnost izmišljenih analiza i dugogodišnjih navlačenja.

Ja mislim da je Dalibor insajder koji ima neke informacije koje drugi nemaju. To je jasno po tome sto on o ni jednoj drugoj turističkoj firmi ne zna ni izbliza toliko kao o sustavu LRH/LRHC.

Krešo u redu za Dalibora, ali molim te reci svoju procjenu cijene i kojim pokazateljima si je dobio? Dalibor je svoje objasnio,više negi jasno.
Nisi nam odgovorio, reci cijenu, 4 znamenke samo,bez suvisnog pisanja.

Ovo meni ipak više sliči na klasično prebacivanje s racuna na racun jednog sudionika koje smo toliko puta vidjali na x dionica.

HR je jako malo trziste i kad bi stvarno postojala prodavačeva zelja da izadje sto prije po 4500 ne bi uopce bio problem da sa ovim jačim kupcem dogovori jednu OTC transakciju i riješena stvar.

U tijeku je javna ponuda po 4.500 kn, kome je to dovoljno, odazvat će se.

Malo off topic 🙂


Da budemo i konzervativni i smanjimo očekivane povrate sa 14% (i više) koliko su do sada ostvarivali, na 12% LRH bi u slijedećih 5 godina (2020-2025) uz reinvestiranje zarađenog EBITDA nagurala preko 250 mil kuna.

Zvuči nevjerojatno ali to je jednostavna matematika.
2020 EBITDA 150 mil investicije 150 mil x 12% = 18 mil nove zarade
2021 EBITDA 168 mil investicije 168 mil x 12% = 20 mil nove zarade
2022 EBITDA 188 mil investicije 188 mil x 12% = 22,5 mil nove zarade
2023 EBITDA 210 mil investicije 210 mil x 12% = 25 mil nove zarade
2024 EBITDA 235 mil investicije 235 mil x 12% = 28 mil nove zarade
2025 EBITDA 263 mil

150*(1.12^5) = 264 (da budemo precizni)

Kad se već igra milijunima, nije zgorega znati malo matematike (ne Vi, općenito).

@kvart99

čas govorite kako nema više po 4.500 kn
čas su to dogovorene transakcije po toj cijeni jer eto ima i previše dionica na prodaji
pa što je onda od toga?

pitanje za kvarta ali i ostale:
g. Šestan izlazi… on očito ima para s obzirom na biznis, ne vjerujem da je margin pri kraju pa da mu ‘gori’, također vjerujem da je angažirao fin. savjetnika-brokera da mu vodi račun pa je njegova procjena da je 4.500 dobro za izlaz, zašto?

mislim stvarno me zanima jer vjerujem računicama ‘tate’ Dalibora koji do sada nije griješio u valuacijama, ako i je, onda je uglavnom podbacio u odnosu na realizirano
LRH vrijedi mnogo više od ovog danas a niti rok realizacije, ukoliko je samo odobrenje HANFA-e u pitanju, nije neki horizont za brigu
što dakle tjera osobu koja ima nemali broj dionica na izlaz? i zašto 4.500 kn?
ako Luerssen ponudi samo 5.000 kn to je dodatnih 10% i više
što g. Šestan zna ili misli da zna?

New Report

Close