LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jeli moguce da je nehotice otkrio cjenu, tih 300 milj kn je oko 4000 kn po dionici što bi i objasnilo zašto se sumanuti prodaje po 4500 od trena objave prodaje… Ako je tako onda su dobru cijenu iskamcile svabe

Pa kako će znati kolika je cijena kada još Njemci nisu bili kod njega
Jedino ako mu je Ostoja javio obzirom su su dobri prijatelji.
Mislim da ipak nije neuk u procjeni već je samo političar, tom procjenom cijene je stavavio u korelaciju i osnovni moto, da ne prodaje.
A ako Njemac ponudi više..
No, to nije briga nas malih dioničara, zar ne.
Ovo je naravno samo moja pretpostavka


E moj Gradonačelniće, al te Švabo zaje.o.
Ostoja mu je prodao, a ti si mu nevažan.
Nemorate ni prihvatiti ponudu, utjecat na odluke niste mogli ni dosad, a tako će ostati i nadalje.
Zadnji je čas da lokalna samouprava izvuče korist iz ove prodaje, u protivnom biti će gore, puno gore po njih, naravno, po njih, nego kada je gradski lider okružen mnoštvom eksperata prodao Lrhc.
A znamo po koliko je prodao

Pa “švabo” će biti u istoj situaciji u kojoj je do sada bio Ostoja i ostali suvlasnici. Ne znam kako je to “švabo” nekoga zajebo. Grad odnosno općine i dalje imaju 25%+1 dionicu i mogu blokirati sve odluke koje nove vlasnik može pokusati donijeti, a za koje je potrebna 3/4 odnosno pa i 2/3 većina ako na očekivanoj javnoj ponudi odaziv bude slab.

Grad ako nuzno i nasušno ne treba novac zaista ne mora pod svaku cijenu prodati svoje dionice. Zapravo je grad čak i u privilegiranom položaju jer može donositi i neke odluke koje mogu značajno utjecati na poslovanje LRH, a nisu u domeni trgovačkog prava i poslovanja samog društva.

Najlogičnije je da novi vlasnik i grad sjednu za stol i počnu razgovarati. Novi vlasnik se takodjer ponijeo čudnovato, jer je logično da su svi prethodni potencijalni kupci išli razgoavarati sa gradom prije bilo kakvih odluka, a “švabo” nije. Možda će za godinu Ili dvije “švabo” i grad biti u najboljim odnosima, no trenutno ti tako ne izgleda. Vis a Vis cijene, ona sigurno ovako gledajuci, nije visoka.



Rekao je i da, po njemu, vrijednost dionica koju ima Nova Liburnija vrijedi više od 300 mil kn (3.965,00kn). Nije preoptimističan?

Lako za njih
Nego, ni Ostoja onda nije baš brkove omastio?
Bit će tu svega još.. A u javnoj ponudi ne očekujem velike novce (4.250-4.300?)
[/quote]

Teško,
prodaja je bila prejaka na 4600 – 4500, nalozi su se stalno ponavljali, dok je ispod 4500 bila jako slaba, zanemariva, tako da mislim da je dogovorena cijena iznad 4600 kn….

Lp

upavo to, Naimxs!
ljudi komentiraju ovdje kako to nije ništa, a ZTD jasno navodi koje odluke se moraju donositi 3/4 većinom glasova
drugo, ugovor nitko vidio nije i mene bi jako zanimalo koja je to ‘uvjetna’ prodaja, pazite što se navodi u obavijesti o promjenama u postotku glasačkih prava:

accountant, 22.07.2019. u 09:27
Ugovor o kupoprodaji… sklopljen je uz niz uvjeta koji se trebaju ispuniti u ugovorenom roku…

očito nije samo HANFA kad navode riječcu ‘NIZ’ i to ne treba gledati samo kao na formalnost, bar ja ne bih
u svakom slučaju, oprez!

To nama malim dioničarima može ići i u prilog (naravno, kako tko gleda na stvari).
Možda se “švabo” bude morao “isprsiti” ako mu je toliko bitna činjenica da Grad može dati veto na odluke koje se donose 2/3 ili 3/4 većinom.
A i Grad će se moći pohvaliti kako je ispregovarao veću cijenu u javnoj ponudi.
Ističem da, ukoliko javna ponuda bude veća, “švabo” ne mora Ostoji nadoknaditi razliku.

Dokapitalizirati i istisnuti grad. Mozda je to catch 22 kojega bi se grad trebao pribojavati. Ali zasto ? Nije u nicijem interesu.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Meni se čini da grad više smeta nama nego Nijemcima.
– Dobar dan, gdine Dujmić, želimo uložiti 200 milja evra i dignuti Kvarner na 6*, možemo li očekivati vašu podršku?
– Ustvari ne možete jer…

Jer šta?


To nama malim dioničarima može ići i u prilog (naravno, kako tko gleda na stvari).
Možda se "švabo" bude morao "isprsiti" ako mu je toliko bitna činjenica da Grad može dati veto na odluke koje se donose 2/3 ili 3/4 većinom.
A i Grad će se moći pohvaliti kako je ispregovarao veću cijenu u javnoj ponudi.
Ističem da, ukoliko javna ponuda bude veća, "švabo" ne mora Ostoji nadoknaditi razliku.

Ako u roku od godine dana “švabo” da novu javnu ponudu, istu ponudu mora ponuditi i svima ostalim koji su prethodno prodali.

Članak 16. ZPDD stavak (7)

Vaš link …

Anonimno, 22.07.2019. u 10:04
7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.

Gospodo, o cemu mi tu pricamo?
Brko se inati, samo i iskljucivo na stetu grada i tih istih gradana za koje se tako silno brine!!!
Ako upotrijebimo samo mrvicu zdravog razuma, zapitajmo se:
– je li istina sve sto je Brko izrekao u intervjuu ili je to ipak samo pokusaj prikrivanja istine?
– tko za ozbiljno misli da ga kupci nisu kontaktirali ( i vjerovatno je imao isti nastup kao i u novinama “NE”)
Firma je prodana, napokon, a na njemu je da stavi napokon interese grada i gradana Opatije ispred svojih!
Ili je ljut jer mu nitko nije ponudio nesto……


Meni se čini da grad više smeta nama nego Nijemcima.
– Dobar dan, gdine Dujmić, želimo uložiti 200 milja evra i dignuti Kvarner na 6*, možemo li očekivati vašu podršku?
– Ustvari ne možete jer…

Jer šta?

Pa to ulaganje je ta prodaja, otkud tebi da se ulaze dodatnih 200 milijuna. To je patka, priča za javnost i “ekipu”.

Možda naprave dva nova hotela po 3 zvjezdice pa stvarno ulože u “6 zvjezdica”. 😁

Ostoja laže, bit će. Prodao dionice i nema pametnijeg posla nego lagati.
Dobra analiza, prozreo si ga.

New Report

Close