LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Obveza objave ponude za preuzimanje je nedvosmisleno nastala. Nikakvi uvjeti sadržani u ugovoru sad to ne mogu vratiti nazad. Jedino ono što Zakon o preuzimanju i predvđa, a u prvoj obavjesti koju je GITONE Adriatc poslao to je napisano, da ukoliko mu AZTN ne odobri preuzimanje, onda nema obavezu objave ponude. To predviđa Zakon.

A zašto sad AZTN?

Pa ne moram valjda je jedini čitati zakone na plaži 🙂
Ima li neki pravnik ovdje da nam pročita Zakon o zaštiti tržišnog natjecanja, što se i kada smatra koncentracijom i zašto sad to imamo kod LRH

Svaka transakcija između osoba koje ostvaruju 200m kuna doma i 1B vani se mora prijaviti aztnu.
Oni onda odlučuju treba li otvarati postupak i izricati odobrenje.

Po meni je odobrenje aztna čista formalnost i mislim da se nece provoditi postupak.

A u AZTN godišnji odmor… Tko će odraditi papirologiju?

Odobrenje AZTN-a jedini je uvjet za prodaju većinskog paketa LRH Gitoneu

Nemamo kupoprodajnu cijenu, ali imamo najavu od 200 milja eura ulaganja.
Kak bi rekli forumaši, to im se nikad neće isplatiti.
Kako ono ide, tko je lud da utuče tolike silne milijune u nekakve opatije? Ajte molim vas!

Nakon početne nesigurnosti, ovaj članak sada smiruje loptu.
Jedino ostaje pitanje koliko ćemo jos čekati da saznamo cijenu….

Evo dečki vidite da sve ide svojim tijekom. Slažem se da uvijek treba biti oprezan, ali ovdje se već stvarno počelo pretjerivati. Nažalost panika se često širi iz neznanja, koje samo po sebi nije neki grijeh, ali danas je stvarno sve dostupno na jedan klik, pa ne znam zašto prije nego krenete kuckati na forum se prvo malo ne informirate. Ili barem pošteno na forumu pitajte, a ne odmah neke zaključke bez da se malo potrudite proučiti materiju. Ako imate dionicu koja je u procesu preuzimanja bilo bi vam korisno pročitati zakon, da se nepotrebno ne živcirate i paničarite.
Dakle kao što sam i napisao jedini uvjet je da AZTN da odobrenje, a u ovom slučaju je to samo formalnost jer jasno je da tu nema koncentracije.

Ne podcijenjujte novinarku i ono što je napisala, vidi se da je saznala informacije iz prve ruke jer tko bi mogao znati da je novac na escrow račun kod Zabe. Dakle razgovarala je vjerojatno s nekim od prodavatelja koji nam je preko nje poručio da ne brinemo, da lova stiže, da se ne očekuju nikakvi problemi sa AZTNom i da se lijepo odmorimo do jeseni.

Naravno da prodavatelj u ovoj fazi ne smije govoriti o cijeni. Nema on što skrivati, ionako će se to saznati. Ali zato smiju najavljivati ulaganja. Taj dio mi se posebno sviđa. Ne znam dali istovremena objava oglasa za projektiranje ima veze sa tim. 200 mil eur su veliki novci, ali neće to naravno uložiti odjednom. Na kraju LRH je od dolaska Ostoje uložila u objekte oko 650 mil kuna i nisu s time mogli baš nešto posebno napraviti. Npr u Imperial koje je sada Remisens premium kategorija je uloženo 50 mil kuna, a trebalo bi možda još 100 da to bude pravi premium. Pa samo da obnove zlatnu salu to su ogromni novci. Znamo da su bili vrlo racionalni kod obnove (neki bi rekli škrti) Ali Šehanović je imao zadatak makismalizirati rezultate poslovanja tj zaradu. To mu je bio glavni parametar za bonus, pa je jasno što je “gazda” tražio. Sada dolaze druga vremena. Sa ovakvim budgetom za ulaganja LRH stvarno može na jednu drugu razinu. A i lokalci bi morali biti sretni. Više kategorije znače više radnika, sa višim plaćama. Nadam se da će biti dosljedni i da neće prodati svoj paket dok ne vide kako ovi vlasnik posluje i ulaže. To bi i nama moglo značiti da možemo ostati unutra jer onda je dokapitalizacija isključena, a novi vlasnik bi osigurao financiranje pozajmicama ili nekim kreditom.
Ako se to sve ostvari eto nam LRH za 5-6 godina sa 100 mil eur prihoda i na cijeni od 250.000 eur po sobi. Loša strana ove priče je da će ti hoteli onda biti preskupi za mene 🙁

Nemoj misliti na m2!

Ako se to sve ostvari eto nam LRH za 5-6 godina sa 100 mil eur prihoda i na cijeni od 250.000 eur po sobi.

… uvažavajući nove vlasnike i izjavu o ulaganjima od 200 mio EUR u narednim godinama (recimo 5-6) te uvažavajući daliborovu gornju „grubu“ projekciju brzo stignemo do sadašnje (željene) cijene:
200 mio EUR / 2.000 soba (cca) = 100.000 EUR ulaganja po sobi za buduću cijenu od 250.000 EUR / sobi tj. moglo bi se reći da je sadašnja vrijednost onda 150.000 EUR / sobi (8O.
… kako LRH ima oko 2.000 soba – sobe x EUR / sobi / broj dionica = 991 EUR/dionici…

… banalan izračun, a opet lijepo zvuči… ali to je samo moj wishful thinking ilitiga: što se babi snilo… :O)

Odobrenje AZTN-a jedini je uvjet za prodaju većinskog paketa LRH Gitoneu

Nemamo kupoprodajnu cijenu, ali imamo najavu od 200 milja eura ulaganja.
Kak bi rekli forumaši, to im se nikad neće isplatiti.
Kako ono ide, tko je lud da utuče tolike silne milijune u nekakve opatije? Ajte molim vas!


možda bude ispod 4000kn radi ulaganja?!

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

@Cookie63

jel vi to ozbiljno?!? 1.000 eur / dionici
a cijena na burzi, koliko? 600 eur

i mislite da se to već odavno ne bi konvergiralo kako treba sa svom to hrpom insidera na temi?
pa ja bih prvi ulupao sve što imam unutra, prodao bih kuću, stan, auto i (da prostite) ženu i djecu za laganih 2/3 zarade na ulog

joooooooooj

… nada umire zadnja – a i ne’š ti burze :O)…

Nema prodaje, nema predaje, najavljuje Dujmić s naslovnice Novog lista.

Scenario koji sam przeljkivao i ocekivao

Nemoj misliti na m2!

Po čemu je to dobar scenarij?

To samo znaci da je cijena u ponudi vjerojatno niska i da grad igra staru igru ili fingira da čelnici uzmu nešto ispod stola. Kao sto su neki uzeli i potalili na “senzacionalnom upravljanju”. Igre bez granica.

New Report

Close