LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I novi vlasnik moze dati protuprijedlog.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ako so tada bude imalo glasačka prava.

Da malo pojasnim moj 🙂 koji je bio izbrisan. Naravno to je provokacija, jer baš je dobro pročitati svaku objavu, koja je precizna sa brojkama. Bez ikakve argumentacije… (možda bi morao Lucijan ovjde komentirati)

Ispred par godina analiza možemo vidjeti malo više brojka…pa samo ako pogledamo Italiju na 3-4 zvjezdica dobit ćemo neku ocjenu…

Inaće tržišna cijena par godina je bila oko 3,7-4,3k, a u tom vremenu u poslovanju se mnogo toga promjenilo…i sada bi za nekih 10% premije to odmah prodali? Možda, ali sačekajmo još malo.

Ako idemo sa multiplom koji je imao Šehanović (10,5x) nas na 150 mio ebidta stavi u rang 5250/dionicu.

Ako idemo sa nekim od 100 do 120k/sobu to znaći oko 5k do 6k na dionicu.

Po meni, je pitanje samo šta želi kupac – ako želi 100%, onda plati jednom malo više i imat će ono što Opatija može ponuditi – priču[/url]. Jer na tome se može raditi dobar marketing…i na kraju i zaraditi.

Novca je puno. I traže se prilika gdje ga staviti. Opatija je safe bet u tom pogledu: sasvim druga klientela, dobra popunjenost, Učka, povijest i slično (od Hiltona u Rijeci, dobrih restorana pa do aeroporta na Cresu).

Jedini rizik je samo ako se nešto desilo ispod stola.

Društvo moje, najprije da zahvalimo HANFI na zaštiti malih dioničara i njihovoj revnosti,tj. objavi nastanka obaveze o preuzimanju. Ali nažalost ja se sjećam kako sam prošao prilikom posljednje obveze tj. tako su nas štitili i nagovarali na sudske tužbe, a mi smo svi na kraju grdo naje…. Nekako razmišljam, znate koliko im vjerujem svima, da mi se počinju vrtiti po glavi crne misli. Ipak je sve to samo ZSE možda još jedna navlakuša. Nikako ne izgledaju čista posla. Možda će se još jednom popišati po nama, a možda i neće. Ekipo želim svima puno sreće i samo strpljivo. Jedva čekam trenutak da izađem iz ove proklete dionice. Pozdrav, idem na plažu, LP

ove valuacije od prije 2017 ne vrede vise

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

Po mom mišljenju. kolega matejt ima pravo.
Danas do novaca u normalnim zemljama možete skoro besplatno. U Švici za lovu koju imate na
računu plaćate kamate banci. Znači love ima, ali nije jednostavno uložiti, jer prilika za ulaganje
ovakvom poduzetniku kakav je ovaj Njemac, baš i nema u Europi, a o Jadranu da ne govorim.
Ako je čovjek naumio ulagati na Jadranu, mislim da nije mogao naći bolje od LRH i siguran sam
da će platiti i malo više od suhih izračuna za nešto što je naumio.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Pa daj ti dodji do jedno 200-250 milijuna eura pa kupi LRH?

Nevjerojatno kakav se BS ovdje piše.

Dobro da niste počeli pisati kako je štednja rekordna pa da možda mali štediše isplate depozite iz banaka i preuzmu LRH? Svašta.

Da je LRH toliko povoljna i atraktivna kupnja kako se ovdje već godinama izmišlja, onda bi se prodala “jučer”, a ne bi se prodavala već tri godine.

a zašto Vas kolega to toliko žulja?
Pa, možda je ovaj kupac, za razliku od onih proteklih;možda pristao na prodavačeve uvijete.


Društvo moje, najprije da zahvalimo HANFI na zaštiti malih dioničara i njihovoj revnosti,tj. objavi nastanka obaveze o preuzimanju. Ali nažalost ja se sjećam kako sam prošao prilikom posljednje obveze tj. tako su nas štitili i nagovarali na sudske tužbe, a mi smo svi na kraju grdo naje…. Nekako razmišljam, znate koliko im vjerujem svima, da mi se počinju vrtiti po glavi crne misli. Ipak je sve to samo ZSE možda još jedna navlakuša. Nikako ne izgledaju čista posla. Možda će se još jednom popišati po nama, a možda i neće. Ekipo želim svima puno sreće i samo strpljivo. Jedva čekam trenutak da izađem iz ove proklete dionice. Pozdrav, idem na plažu, LP

O čemu vi pričate ?

Sklopljen kupoprodajni ugovor i na temelju toga je nastala obaveza za preuzimanje svih ostalih dionica.
O tome izašla sluzbena obavijest čim se desilo.
Stvarno mislite da je netko izkesirao 200+ mil.E da bi nakon toga odustao od ispunjavanja svoje obaveze o preuzimanju društva i samim time ostao bez glasačkih prava do daljnjega ?
Ajd da i to vidimo dok smo zivi….

Ja ne znam gdje ste vi to zadnji put preveslani, ali ovdje je sada sve crno na bijelo i stvarno nema smisla za ovakve objave upravo na ovoj temi.
Generalno govoreći……to je neka sasvim druga rasprava.

kolega kresobljak, niste pročitali moj tekst kako je napisan, nego kako ga Vi vidite.

Nisam napisao niti da je povoljna kupnja niti da je atraktivna, samo sam napomenuo da postoji problem
kod ulaganja novca, pa čovjek koji nešto želi, platit će to i više od suhih brojki, ako to želi i ako si može
priuštiti.

U što bi Vi danas uložili višak novca da ga imate ? A da pritom imate sve što Vam u životu treba, obitelj,
stan,kuću,auto,nešto za crne dane,firmu …..

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Mi ne znamo koje su uopce namjere kupca. Mozda visak svog novca samo zele negdje “orociti”. Uloziti u nekretnine u zemlji koja je u eu, uskoro uvodi euro, podize joj se kreditni rejting i to ulaganje moze cak nositi i solidan prinos za npr razliku od hr obveznica za kojima u zadnje vrijeme takodjer postoji znacajan interes stranaca. Netko tko je ultra bogat moze si dozvoliti i jedno ovakvo “rizicnije” ulaganje. Mozda uopce se nemaju ideju ovim baviti nego samo to dati npr Falkenseineru da to vodi za njih, a oni se zadovolje sa nekom manjom dividendom. Falkenstainer je vec bio u igri za LRH. Npr ovi su to naculi, vidjeli brojke i rekli, ok nas to zadovoljava za razliku od proslog kupca i platiti cemo koliko traze. Kupac prije njih nije ulagao svoju nego tudju lovu pa su zahtjevi za povrat bili veci jer je morao zaraditi za hotelskog operatera, vlasnike novca i sebe.

Naravno postoji i druga opcija. Kupac je trazio bas nesto specificno za svoju stratesku odluku ulaska u turisticki sektor. Zele uloziti recimo 500 mil eur i razvijati svoj luksuzni brend. (ne hvatajte se za brojku). Eto ako netko zna neku bolju lokaciju na Jadranu i hotele koji su na prodaju neka kaze.

Nemoj misliti na m2!

http://novilist.hr/Vijesti/Regija/node_1585/U-Opatiji-priznali-ono-o-cemu-se-jos-ne-govori-glasno-Sezona-je-katastrofa-duplo-losija-nego-lani

Propadosmo, duplo slabija sezona.
Luerssen dolazi u potpuno pogrešnom trenutku, iz aviona se vidi da više nitko nije zainteresiran za izlete brodićem.
A ako neće na brodić, kako će tek na Luerssonovu jahtu.

New Report

Close