LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ja mislim da ako su gradski oci znali za Singapurce, znali su i za brodograditelje. Drugim riječima, većinski vlasnici su imali na umu kriterije koje mora ispuniti kupac da bi bio dočekan raširenih ruka kod gradskih otaca i općinara.


Gradu bi bilo dosta i 2.500 po dionici, pogotovo ako su blizu izbori, a izbori su uvijek blizu.

tek su na pola mandata…još 2 godine do izbora…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Predlazem administratoru da otvori anketu sa ocekivanom cijenom LHR

Bilo bi zanimljivo vidjeti distribuciju nasih ockivanja od cijene. ukoliko.je moguce to napraviti na anonimnoj bazi jer ce distribucija biti tocnija i nece biti nepotrebnog drukanja prems gore ili prema dolje

Iz toga cemo moci iscitati koliko smo svi mi objektivni u tumacenju trzista. Meni osobno je to vrijedan podatak.

Predlazem skalu (bez ikakve uvrede prema bilo.kome)

0 – 3000 kn
3001 – 4.000 kn
4001 – 4500 kn
4501 – 5000 kn
5001 – 5500 kn
5501 – 6000 kn
6001 – 6500 kn
6501 – 7000 kn
7001 – 7500 kn
7501 – 8000 kn
8001 – 9000 kn
9001 – 10000 kn
10001 – 11000 kn
11001 – 12000 kn
12001 – ….

Ili nekako tako.

Hvala Administratoru.

Ma ja mislim da gubimo vrijeme jer ja naprosto ne vidim zašto je prodaja LRH posebnija od prodaje HUPZ-a, HMAM-a ili ISTT?

Čim netko počne pisati nemoguce cifre od 10 ili 12 tisuća po dionici i pisati kako je zaboravio nick, ucini mi se da doticni nema bas ciste namjere. Bez uvrede, al većinski udjel je prodan, očekuje se još samo javna objava i ne postoji nikakva potreba da sad tu netko klika da će cijena biti viša od 12.000 ili manja od 3.000 jel se ni jedno ni drugo sigurno neće dogoditi.

Svaka čast na entuzijazmu, al ja osobno ne vidim potrebe za mišljenjem spekulanata koji su dionicu kupili u posljednja tri dana.

prodaja je posebnija jer ovo kupuje stranac. Prvi i jedini ozbiljan stranac nakon duugo vremena.
Ako Tebi nije interesantno, slobodno produzi dalje.

Molim Te nemoj insinuirati jer sam upravo radi toga stavio uzasno velik raspon vrijednosti. Da svi budu zadovoljni. Ukoliko ne zelis glasati ili Te ne zanima, to je Tvoja osobna stvar i samo produzi dalje.

Ja sam napisao svoje motive zasto sam tu i sto me zanima u anketi. Meni je taj podatak jako zanimljiv jer mogu vidjeti da li smo (ludo) optimisticni ili (pre)pesimisticni. I zato bih volio da je anketa anonimna.

Svima nama ce dodatno anketa pokazati da li se sa ovakvim forumima uopce isplati zabavljati jer ako je raspodjela izvan Gausa (plus minus par%), tada nam je to pokazatelj da o trzistu kapitala ne znamo bas puno. A istina boli, to svi znamo, zar ne?

Šestan ispao iz top 10


Predlazem administratoru da otvori anketu sa ocekivanom cijenom LHR


Hvala Administratoru.


Administratora na poslovnom jednostavno nema.
LRHC ima vec preko 2 godine cijenu LRH i tzv. admin nije napravio nista da taj ticket ima pravu cijenu.
toliko o poslovnom, kako za sebe vole tepati najbolji portal za financijska trzista…strava!
P.S.
Probaj naci kontakt telefon (osim za pretplatu ejr tu ce t ireci da oni tu ne mogu nista!) i pokusaj ih nazvati-mission impossible!

Poštovani kolege, eto ja sam Liburniju zaobilazijo u širokome luku dosta godina, zašto? To je neka osobna percepcija, analiza i prekomplicirano, totalno irelevantno za objašnjavanje. Eto uletih na nekih 4480, što i nije problem, odnosno zadovoljan sam sa svojom odlukom. Ono što me brine i vjerovatno ne bih nikada uložio tih mojih par stotinjak tisucica da sam na vrijeme vidio post jednoga kolege, baš tu na forumu. Taj je gospodin je par dana, možda dan prije objavljena napisao kako neki “Austrijanci pardon Nijemci” pregovaranju.
Eto to je za mene zabrinjavajuće kako neki “pinco pallino” ljudi koji su bliže Italiji će znati što to znači, je znao!?

Ljudi pazite što pišete, nije forum baš onako za ništa, neki ljudi donose odluke i potpomognuto formumom.

PS pinco pallino…. Nitko, anonimus itd

Pozdrav i zdravi bili.


prodaja je posebnija jer ovo kupuje stranac. Prvi i jedini ozbiljan stranac nakon duugo vremena.
Ako Tebi nije interesantno, slobodno produzi dalje.

Molim Te nemoj insinuirati jer sam upravo radi toga stavio uzasno velik raspon vrijednosti. Da svi budu zadovoljni. Ukoliko ne zelis glasati ili Te ne zanima, to je Tvoja osobna stvar i samo produzi dalje.

Ja sam napisao svoje motive zasto sam tu i sto me zanima u anketi. Meni je taj podatak jako zanimljiv jer mogu vidjeti da li smo (ludo) optimisticni ili (pre)pesimisticni. I zato bih volio da je anketa anonimna.

Svima nama ce dodatno anketa pokazati da li se sa ovakvim forumima uopce isplati zabavljati jer ako je raspodjela izvan Gausa (plus minus par%), tada nam je to pokazatelj da o trzistu kapitala ne znamo bas puno. A istina boli, to svi znamo, zar ne?

HUPZ je bila dogovorena već prodaja s Falkensteinerom i onda je u zadnji čas Leko se predomislio. Flakensteiner sigurno nije Hrvatska kompanija. Slično je i s Valamarom. Oni nisu hrvatska već defacto austrijska kompanija obzirom na većinske vlasnike. Isto tako Lurssen nije turistička kompanija pa po čemu bi on to bio kao relevantan kupac za bilo sto?

Mislim tu se pokusava iskonstruirati nekakva vrijednost koja se sudeci prema trgovanju nakon objave jednostavno nije realizirala. Ušli smo u finale, pričekajmo objavu pa će sve biti jasno.

LIBURNIA RIVIERA HOTELI D.D./REDOVNA DIONICA LRH-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. SNH ALFA D.D. (49800540722) 93.825 31,00 Osnovni račun
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O. (18673527324) 75.661 25,00 Osnovni račun
3. SNH BETA D.D. (49554500212) 57.506 19,00 Osnovni račun
4. OTP BANKA D.D. (52508873833)/AZ OMF KATEGORIJE B (59318506371) 24.218 8,00 Skrb. račun
5. CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 8.327 2,75 Zast. račun
6. SNH GAMA D.D. (39100744039) 8.318 2,75 Osnovni račun
7. SN PECTINATUS D.D. (09712082228) 3.600 1,19 Osnovni račun
8. HPB D.D. (87939104217)/KAPITALNI FOND D.D. (08269700991) 1.659 0,55 Skrb. račun
9. HPB D.D. (87939104217) 1.142 0,38 Skrb. račun
10. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. (68481874507) 975 0,32 Skrb. račun
Ukupno: 275.231 90,94

Sestan ispao, a prodaje i CERP.

Ovo drugo jos razumijem, jer oni bi prodavali da se ukazala prilika vjerojatno i na 3000kn……ali Sestan, koji je skupljao poprilično dugo, i s obzirom na pregled njegovih jačih transakcija, nema šanse da mu je prosjek puno manji od cca 4000kn. Stvarno se čudim da sad skraćuje. Mora biti da mu je zaista puna kapa čekanja već neko vrijeme, ili mu je bas sad neka frka i potreba za lovom – kad ne moze pričekati jos par tjedana.

S obzirom na sve to, očito da postoji neki jači kupac, jer bi inače bili puno blize početnoj poziciji prije objave ponude (3900), nego što smo sada.
Da im se nije odmah drugi dan dizala cijena na 4500, moglo se bez problema skupljati i dosta nize.

Meni je zanimljivije sto ni jedna turistička kompanija iz RH nije pokazala interes za LRH?

Kako to da su Adris i Valamar ili Plava laguna odlucili propustiti ovakvu priliku? A svi su kupovali posljednjih godina. PLAG Istraturist, Adris HUPZ, Valamar HIMR, HMAM, HEFA, HBAS.

Očito u planovima tih kompanija Opatija nije prostor u kojem bi trenutno zeljeli imati značajnije hotelske operacije. Pa čak čini se niti pojedinačan hotel. Zar zapravo ta činjenica nije najzanimljivija? Ili činjenica da se firma tako dugo prodavala i da je veći broj kupaca iz ovih ili onih razloga odustao?

@kvart

A gdje ti vidiš da CERP prodaje i zašto misliš da Sestan prodaje? Mogao je neki od skrbničkih kupovati i preskočiti nekoga.

I sto je to sve skupa bitno? Ovi veći vlasnici su ionako bili dugorocni ulagaci i oni će očito pričekati objavu javne ponude.

New Report

Close