LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega naimx, signalizirali smo “svi” na Optimi kad ide prodaja na međunarodnom natječaju pa je cijena dugo bila 2kn, sada 5,5kn a vi (i mnogi mi) je očekujemo na min 10,00kn.
I? Šta sad trebamo razglabati o 100% diskontu?

Mislim da je prilično jasno da neki imaju info. To sto ekipa to uglavnom ne može prihvatiti to je njihov problem. Sto se mene osobno tiče svatko može očekivati sto želi. Vrijeme će kao i uvijek pokazati tko ke bio u pravu, a tko je ovdje prodavao bureke.

Kolega naimx, otkako je procjena za Optimu napravljena, cijena na tržištu se stabilizirala na 5,4-5,6kn.
Hoćete reći da je procurila vijest o procijeni pa više nema potrażnje.
Oko same prodaje i realne cijene na njoj od oko 10,00kn skoro 100% veća od sadašnje), hoćete reći da je procurilo da ništa od prodaje?
E kolega, ne smijemo iste stvari gledati drugim očima.

To uopće nije ista stvar.

Optima je mnogo kompleksnija priča od LRH. Al tema nije Optima nego LRH.

Činjenica je da se prešutno LRH prodaje već 3-4 godine, a javno najmanje dvije i da se nije očito mogla prodati za 220 milijuna eura. Bilo bi ravno čudu da se sada proda za 250 ili 300 milijuna. A i valuacije sličnih firmi ne daju tome za pravo. Dakle, “ako izgleda kao patka, ponaša se kao patka i glasa se zapravo kao patka onda je vrlo vjerojatno u pitanju doista – patka”.

gledam i čitam ovdje postove i ne mogu vjerovati koliko su svi (čast izuzecima) naivni: jedan forumaš vam je par sati prije objave, taj isti dan, najavio da je prodaja izvršena i onda je uslijedila obavijest na ZSE
i sad imate cijenu 4.500-4.580 kn u tom rasponu uglavnom se sve odvija
i vi i dalje licitirate o 5.000, 6.000 ili čak 7.000 kn za dionicu?!?

ja ne znam da li ste svjesni da RH mala zemlja, ZSE još manja burza i da se, bar kad su u pitanju preuzimanja, sve informacije odražavaju na cijenu odmah, baš kako efikasno tržište nalaže

kako onda (to objasnite sebi samima) ima koliko hoćeš ‘goriva’ upravo po tim cijenama koje sam naveo?
k’o ukrajinski reaktor: što više staviš na bid, više se netko istrese
ne znam, ja da imam par stotina tisuća ili milijuna u dionicama LRH i da nisam siguran da ponuda ide po 4.500 kn nego mnogo više, ne bi ih sigurno stavio na prodaju po toj cijeni nego bih čekao da dobijem više, zašto ne?

dakle netko je očito SIGURAN svo ovo vrijeme trgovine…

(ove male oscilacije 20-40 kn gore dolje su samo zato jer netko ‘važe’ da li ostati do kraja ponude ili ne gubiti vrijeme i dati malo niže ali da je likvidan i da ide dalje)

da se razumijemo, tko je na forumašev poguranac kupio u četvrtak ispod 4.xxx taj prolazi dobro
danas kupovati po 4.500 i čekati 5.xxx neznam koliko ima smisla

kao što kaže Naimxs, imali ste vremena par godina za skupljati
sad u foto finišu odlučivati će stotinke (čitaj: stotice)

Kolega accountant, neću komentirati vaš post da ne budem u opisu bezobrazan.
Slažem se s Vama da je RH mala zemlja, burza još manja…pa ću vam samo reći:
ne znam ja da imam slobodne milijune kuna i da nisam siguran da ponuda ide po 5.000 kn ne bi ih siugrno potrošio na LRH po cijeni od 4.500,00kn i još čekao možda pola godine da dobijem novac, nego bi ulożio u dividendne dionice sa 6% prinosa (kao npr ADPL), zar ne?

Ovo se inače radi kad imate x10 ili x20 dionica na raspolaganju, pa stavite manju količinu da ask za plašenje.
Skupljanje po 4500 – ako ide……

Ako netko zeli prodati svojih 100 ili vise komada po 4300 (jer, navodno, burza jasno signalizira da ponuda neće biti veća od trenutnih cifri), neka slobodno udari po bidu…..i to što jače……

Ne znam zašto se ovdje svi vrte i pišu o cijeni od 5.000 kao najnižoj? Da je to najniža cijena i da je uopće to opcija, onda bi tržišna cijena bika iznad nje ili barem na 2-3% od nje. Cijena je negdje u rasponu od 4.400-4.800.

Očito su vise manje svi svjesni toga i ganjaju priču da se nadje jedan ili vise likova da je pokušaju tjerati put gore i da će to onda spekulativna zajednica prihvatiti kao mogućnost da je cijena ipak znatno viša.

It’s not gonna happen.

Kad bi znao da je cijena npr 4900, rasprodao bi sve što imam likvidno i poklopio po asku što god se nađe na 4500-4600. Vjerujem i većina ovdje. Uvijek kažem da mi je sigurnih 10% godišnje odmah bi uzeo

Odmah na pocetku – nemam niti jednu dionicu LRH niti cu je kupiti tijekom procesa javne ponude. To bi trebalo znaciti da nemam nikakav financijski interes na ovoj temi.

Meni je LRH tema zanimljiva radi 3 stvari:

1) ovo sada ce biti prva objektivna valuacija naseg turizma i postaviti ce benchmark za buduce valuacije turista (bar za neko vrijeme). Takodjer ce nam i pokazati kako stranci vrednuju nase trziste kapitala.

2) na neki nacin ce biti i pokazatelj rezultata bivseg managementa. Konacno cemo moci vidjeti da li su i koliko vrijedilli ti bonusi. Takodjer ce nam i pokazati kakva je bila kvaliteta financijskih izvjesca i popratnih informacija (npr. Sudski sporovi i sl.).

3) Ova tema nazalost pokazuje nas iznimno nizak nivo komunikacije. Ako si za, onda drukas, ako si protiv onda si jalan i sl.

Obzirom da je stvar gotova, osobno sam ocekivao da cemo imati priliku argumentirano razgovarati o ocekivanjima valuacije. Ionako sve sto mi tu pisemo ne utjece niti na cijenu na ZSE niti na vec postignutu, i vjerojatno, vec isplacenu cijenu.

Ovo je sjajna vijest za sve na Burzi, jer jedino sa uspjesnim preuzimanjima (i dodatno podizanjem efikadnosti firmi) mi, mali dionicari, mozemo zaraditi.

P.s. Pisem sa danas otvorenog profila jer sam svoj stari, iz ranih 2000, zaboravio 😊 Promijenilo se dosta racunala, telefona i emailova. Forum pratim samo citajuci, ali danas mi je nekako dosadno pa ….

A ti misliš da će brodograditelji davati ponudu za svakog tko pomisli da ima taj ekskluzivitet?

Čak i da je tome tako, svima bi retroaktivno morali isplatiti najviši ponuđen iznos ako nije prošlo vise od godine dana od posljednje ponude.

Općine su manjinski dionicari. Oni mogu ostati dugoročni partneri ili jednostavno pristati na ponudu. Ili se naći na pola puta između gore navedenih opcija, al svaka odluka nosi teret prava, ali i odgovornosti.

New Report

Close