LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajd’ kad svi bacaju brojke da se malo i ja zaigram.
Ja nebi bio ja da lupim samo jednostavno cifru, moramo malo računati.

Idemo prvo vidjeti koji je rizik kupnje dionice sada (ili ne prodavanja po sadašnjoj cijeni odmah)
Nitko ne spominje ali minimalna cijena u ponudi na osnovu prosjeka 3 mjeseca morala bi biti 3.760. To je 16,5% niže od 4501 po koliko se prosječno trgovalo u petak
Znači to je po nekakvom najgorem scenariju maksimalni gubitak koji se može ostvariti.

E sada da vidimo što je to Ostoja i ekipa mogla postaviti kao svoju cijenu i što su oni očekivali. Naravno to nitko od nas ovdje ne zna ali znamo neke druge stvari koje bi nam mogle dati smjer.

U 11 mjesecu 2016 godine Bajakić je svoj paket od 7,9% prodao A-Z fondu po 3.450,00 kn
Od tada je LRH zaradila (2017 i 2018 i prva polovica 2019) cca 300 mil kuna što je skoro 1000 kuna po dionici. Taj novac je investiran i odrazio se i na prihode i zaradu sa rastom od cca 20%
Jasno vam je svima da je velika razika prodati većinski paket od paketa od 8%. To je razlika u cijeni od barem 20% u cijeni. Znači da je taj paket ako bi bio većinski još 2016 vrijedio onda recimo 4.200 kuna. Znači tada su mogli dobiti barem toliko, i očito su mogli prodati jer ako je prodao Bajakić zašto ne bi mogli i oni. Ali nisu.
Znači čekali su skoro 3 godine da dobiju 4.500 kna što je 7% više od cijene koju su mogli dobiti prije 3 godine?
A istovremeno je od tada tvrtka zaradila oko 1.000 kuna o dionici!!

Ako Ostoja izjavljuje da je zadovoljan sa cijenom onda su morali dobiti bar tih 4.500 +1.000, a mislim da 2016 oni nisu propustili prodati zbog 5% razilaženja po pitanju cijene, nego su ipak tražili malo više.

Ja bi rekao da su oni cijenili LRH tada oko 5.000-5.400 po dionici tj 200-220 mil eur.
Tu je negdje i ona cijena po kojoj su se Ostoja i Ksenija međusobno kvitali za LRH-LRHC
Na to dodajte 1000 kuna koje su zarađene u međuvremenu i to bi mogla biti cijena koja bi ih mogla zadovoljiti danas.

Naravno možda su sada malo i popustili. Ali malo, a ne da se vrate na cijenu iz 2016.

Eto, ja bi nekako rekao da bi 250 mil eur mogla biti cijena.

Stvarno nemam nikakva druga saznanja, niti se ravnam po nekim drugim izračunima. Ovo je temeljeno samo na osnovu ovoga što sam gore napisao.

Ja smatram da je to vrlo pristojna cijena. Nikako pretjerana, samo korektna.
To je nekih 12,5 EV/EBITDA (2020) i mene ne bi iznenadilo.
Ako su uspjeli dobiti više, onda stvarno, svaka im čast.

Slatki snovi 🙂

Nemoj misliti na m2!


Ajd' kad svi bacaju brojke da se malo i ja zaigram.
Ja nebi bio ja da lupim samo jednostavno cifru, moramo malo računati.

Idemo prvo vidjeti koji je rizik kupnje dionice sada (ili ne prodavanja po sadašnjoj cijeni odmah)
Nitko ne spominje ali minimalna cijena u ponudi na osnovu prosjeka 3 mjeseca morala bi biti 3.760. To je 16,5% niže od 4501 po koliko se prosječno trgovalo u petak
Znači to je po nekakvom najgorem scenariju maksimalni gubitak koji se može ostvariti.

E sada da vidimo što je to Ostoja i ekipa mogla postaviti kao svoju cijenu i što su oni očekivali. Naravno to nitko od nas ovdje ne zna ali znamo neke druge stvari koje bi nam mogle dati smjer.

U 11 mjesecu 2016 godine Bajakić je svoj paket od 7,9% prodao A-Z fondu po 3.450,00 kn
Od tada je LRH zaradila (2017 i 2018 i prva polovica 2019) cca 300 mil kuna što je skoro 1000 kuna po dionici. Taj novac je investiran i odrazio se i na prihode i zaradu sa rastom od cca 20%
Jasno vam je svima da je velika razika prodati većinski paket od paketa od 8%. To je razlika u cijeni od barem 20% u cijeni. Znači da je taj paket ako bi bio većinski još 2016 vrijedio onda recimo 4.200 kuna. Znači tada su mogli dobiti barem toliko, i očito su mogli prodati jer ako je prodao Bajakić zašto ne bi mogli i oni. Ali nisu.
Znači čekali su skoro 3 godine da dobiju 4.500 kna što je 7% više od cijene koju su mogli dobiti prije 3 godine?
A istovremeno je od tada tvrtka zaradila oko 1.000 kuna o dionici!!

Ako Ostoja izjavljuje da je zadovoljan sa cijenom onda su morali dobiti bar tih 4.500 +1.000, a mislim da 2016 oni nisu propustili prodati zbog 5% razilaženja po pitanju cijene, nego su ipak tražili malo više.

Ja bi rekao da su oni cijenili LRH tada oko 5.000-5.400 po dionici tj 200-220 mil eur.
Tu je negdje i ona cijena po kojoj su se Ostoja i Ksenija međusobno kvitali za LRH-LRHC
Na to dodajte 1000 kuna koje su zarađene u međuvremenu i to bi mogla biti cijena koja bi ih mogla zadovoljiti danas.

Naravno možda su sada malo i popustili. Ali malo, a ne da se vrate na cijenu iz 2016.

Eto, ja bi nekako rekao da bi 250 mil eur mogla biti cijena.

Stvarno nemam nikakva druga saznanja, niti se ravnam po nekim drugim izračunima. Ovo je temeljeno samo na osnovu ovoga što sam gore napisao.

Ja smatram da je to vrlo pristojna cijena. Nikako pretjerana, samo korektna.
To je nekih 12,5 EV/EBITDA (2020) i mene ne bi iznenadilo.
Ako su uspjeli dobiti više, onda stvarno, svaka im čast.

Slatki snovi 🙂

tata je svoje rekao

djeco, na spavanje sad

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@daliborop
Veceras proslavim i popijem koju u tvoje ime i navedenu cijenu.

Ja kupovao 2008 po 5920 je me zezate vrijedi 12 ne dam ispod 5 ubit će me žena

Želim svima koji imaju dionice LRH da što više dobiju za svoje dionice(imam Lrhc) a isto to uskoro očekujem i na Optimi,da malo krene ljudima i na ovoj ZSE.

12 = 8 lrh + 4 lrhc

Ja nisam čuo da bi neko vrednovao transakciju na temelju forward multipli?? Singapurci su se prema pisanju medija okrenuli na 220 milijuna eura, sto znaci da su sljedeći kupci gledali firmu iz diskont na tu cijenu. Dakle, ja mislim da se opet izmišlja nepostojeća vrijednost. Ja ne očekujem cijenu niti 5 tisuća kuna. 4500-4800.

220 milja za 53%, ma neka diskont bude i 10%, ja zadovoljan

Krešo samo se ti nadaj hhaha koji si ti

evo meni je otišao trol na ignore. bye bye dudek.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Ja nisam čuo da bi neko vrednovao transakciju na temelju forward multipli?? Singapurci su se prema pisanju medija okrenuli na 220 milijuna eura, sto znaci da su sljedeći kupci gledali firmu iz diskont na tu cijenu. Dakle, ja mislim da se opet izmišlja nepostojeća vrijednost. Ja ne očekujem cijenu niti 5 tisuća kuna. 4500-4800.

Što bi radili dubinsko snimanje da nisu zagrizli i na tu cijenu? Informiraj se malo bolje zašto su odustali. Utjecaj manjinskog na LRH nije tako zanemariv.


Ja nisam čuo da bi neko vrednovao transakciju na temelju forward multipli?? Singapurci su se prema pisanju medija okrenuli na 220 milijuna eura, sto znaci da su sljedeći kupci gledali firmu iz diskont na tu cijenu. Dakle, ja mislim da se opet izmišlja nepostojeća vrijednost. Ja ne očekujem cijenu niti 5 tisuća kuna. 4500-4800.

A mediji su znali cijenu?
Pa prodavatelj nikada nije istakao cijenu po kojoj prodaje. Koliko ja znam (a mislim da nešto znamo tome) to se tako ni ne radi. Kupci ponude cijenu, a prodavatelj je prihvati ili ne. Ovakve kupnje složen su i kompleksan proces.

A što se tiče multipli tu ste potpuno u krivu, prodaje se sigurno budućnost, a ne prošlost. Ne gledaju sigurno rezultate koji u sebi imaju jednokratne ni pozitivne ni negativne stavke, i EBITDA koji se generički izračunavaju po nekim portalima. Poslovni plan tvrtke koji je objavljen na 2-3 stranice sublimira vrlo ozbiljne i kompleksne izračune i nije netko lupio da bi EBITDA u 2020 trebala biti 147.196.707 kuna. Ako vam se dan potražite knjigu g.Šehanovića Poslovna matematika, kontroling, investicijski projekti i sinergija u praksi. Knjižica ima jedva 800 stranica. Poslije toga su neke stvari dosta jasnije.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close