LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Znači, idemo s 8.000 kn, što znači 2,4 milijarde kuna sve skupa.
150 milijuna kuna je EBITDA za 2020. godinu.
P/EBITDA = 15,5

Za 6.000 kn dobijemo P/EBITDA = 12

A trenutno smo na predstečajnih P/EBITDA 9. Potpuno neodrživo, ako me baš pitate. :p

ako je platio sehanovica 10, 5, necde valjda prodati ispod

11 dno

15 plafon

12 ili 13 – to će biti najrealnije
[/quote]

Al to su si oni nacrtali kao plan. 147 milijuna kuna Ebitde u 2020. godini. To moze, ali i ne mora biti. Ebitda je vjerojatno trenutno u rasponu od cca 120-130 milijuna kuna. Dakle, EV/Ebitda ti je trenutno 11,75-12,75.

ne znam je li tko podvukao

11 07 potpissn ugovor

11 07 oglašena obveza prrreuzimanja

bome, nakon agrokora svi su dosli k sebi – i hanfa i izdavatelji

svaka čast – takoctreba

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

jos nista o cijeni…ali ocito svi su happy

ovako je najbolje

Pa Ostoja nije happy jer je bio protiv prodaje.

“Dio mojih partnera bio je za prodaju LRH i u takvoj situaciji najbolje je rješenje, ako ste i bili protiv prodaje, prodati objedinjeni paket. Rascjepkan taj paket bi svakako vrijedio manje, ovako smo s većinskim paketom postigli veću cijenu”.


Pa Ostoja nije happy jer je bio protiv prodaje.

"Dio mojih partnera bio je za prodaju LRH i u takvoj situaciji najbolje je rješenje, ako ste i bili protiv prodaje, prodati objedinjeni paket. Rascjepkan taj paket bi svakako vrijedio manje, ovako smo s većinskim paketom postigli veću cijenu".

bit će mu bolje kad mu sjedne pola milijarde na račun :)))

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Jedno malo čudno pitanje : dali je kupoprodaji ugovor zaključen tako da će se kroz par dana (tjedana) dionice sa Snho alfabeta prebaciti na novog vlasnika a novi vlasnik uplatit novce na Snho alfabet (ostali dioničari LRH-a će novce dobiti kasnije nakon ponude….. Ili će se transakcija odradit u komadu na naćin da će Snho alfabet primiti novce kada i dioničari LRH-a koji su prihvatili ponudu?
Nadam se da ste razumjeli pitanje.


Pa Ostoja nije happy jer je bio protiv prodaje.

da ali je zadovoljan sa cijenom.

to sto je Ksenija htjela imati novac za vlastite projekte te nije znacajnije uspijela ugurati svog sina u LRH naravno je utjecalo na zelju Ostoje po razvoju LRH. odnosno nije imao puno opcija.

Ugovor je potpisan prekjučer kada je nastala obveza javne ponude. Obično bi isplata trebala ići ubrzo po potpisu, možda se jedino čeka rješenje AZTN. U Svakom slučaju novci će prije doći u snha i beta nego što završi javna ponuda

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

kupac je stekao dionice…tako da je samo pitanje kada se vidi to u skdd. i sa tim nastala je obveza za kupnju ostalih dionica…

Može biti i jedno i drugo za alfabete, ovisno što su dogovorili u kupoprodajnom ugovoru.
Ali jedno je sigurno, ide ponuda za lrh zbog prelaska praga.
Formalizam aztna, odobrenje hanfe i objava ponude.
E tu me zanima što će budući vlasnici napisati da im je plan.


12 ili 13 – to će biti najrealnije

da. samo je pitanje koji ebidta je uspio argumentirati te sta sa nefunkcionalnima objektima.

inace na stranicama su vec stavili poziv za uredenje svih objekata LRH. novi branding u 2020?

Kolege,
sve zanima odgovor, hoće li Nova Liburnija prodati svoj udio u LRH?
Pa čak i Novi List.
P.S. Veli gospodin Gradonačelnik da nije apriori za, a niti protiv.
Fino, znači novi vlasnici malo da podebljaju i ništa nije nemoguće

New Report

Close