LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čini se da neki ipak znaju cijenu ako kao pokazatelj toga uzmemo jučerašnje trgovanje. Zato pretpostavljam cijena jučer i nije mogla značajnije promašiti razinu od 4.500 kuna.

Moguće je da je to i neka strategija prodavatelja nakon objave. Zaista ne znam. Vjerojatno je cijena iznad te razine pa prema 5000.

Nadajmo se da će cijena uskoro biti javno obznanjena pa će i neizvjesnost nestati.

Inače je hrvatsko tržište dionica poznato po efikasnosti pa ako je tržište reklo da je cijena 4.500, onda je to to.

Nego, ajmo bit ozbiljni.


Inače je hrvatsko tržište dionica poznato po efikasnosti pa ako je tržište reklo da je cijena 4.500, onda je to to.

Nego, ajmo bit ozbiljni.

A koju ti cijenu očekuješ?

Jak ti je point. Ajde vadi negdje tranzistore iz auta to ti bolje ide 🙂 A mi “nasamareni” ćemo kalkulirati kako smo proteklih godina zaradili priličan novac ovdje ako bude prodaja i po 5000, ova priča je rezultirala i dobivanjem dionica lrhc što se zaboravlja. I još se nezna hoće li preuzimanje biti po 5,6 ili 7. Meni sve super. To je point.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ostoja prodaje zadnje dvije godine i jedva je uspio prodati po stečajnoj cijeni. I još kaže da je zadovoljan stečajnom cijenom. Nema do hrvatskog tržišta kapitala.
Moja procjena? 8.000 kn.

Moje razmišljanje o 10% većoj cijeni i nije tako jako daleko.
AKO je procurio iznos, onda nije procurio samo kod prodavatelja nego i kod kupca. A kupac sigurno neće sada kupovati po 1-2% manjoj cijeni.

Vrednovanje lokalnih hotelskih kuća?
Ja ipak nikad tako ne bi nazvao LRH.
Kupac, po meni, s ovim “kupuje” kompletnu Opatiju kao destinaciju.

Kanabis, itekako je moguće ako ništa nije procurilo.


Za mene je ovo idealan scenarij.
Ako cijena bude visoka, idem van.
Ako bude niska, ostajem sa super suvlasnicima. Slatke brige.

"Ostoja kaže kako s predstavnicima obitelji Lürssen nije izravno kontaktirao ni on niti drugi suvlasnici vezano uz prodaju Liburnia Riviera Hotela, a na naše pitanje kako je došlo do tog preuzimanja, odgovara da su im se kupci javili preko odvjetnika, jer je odavno poznato da prodaju većinski paket."

pa ako je prodao bez kontakta s gazdom, to znaci da su se lako sdogovorili oko cijene

6000 najmanje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

6000 kn cca 120.000 eur po sobi. Ne čini mi se nerealno. Koliko je ono Dalibor računao prema premiji koju je dobio Šehanović?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Znači, idemo s 8.000 kn, što znači 2,4 milijarde kuna sve skupa.
150 milijuna kuna je EBITDA za 2020. godinu.
P/EBITDA = 15,5

Za 6.000 kn dobijemo P/EBITDA = 12

A trenutno smo na predstečajnih P/EBITDA 9. Potpuno neodrživo, ako me baš pitate. :p


Znači, idemo s 8.000 kn, što znači 2,4 milijarde kuna sve skupa.
150 milijuna kuna je EBITDA za 2020. godinu.
P/EBITDA = 15,5

Za 6.000 kn dobijemo P/EBITDA = 12

A trenutno smo na predstečajnih P/EBITDA 9. Potpuno neodrživo, ako me baš pitate. :p

Ćeš platiti janje ako budeš u krivu?

Ja plaćam ako cijena bude iznad 5,5.

Uvijek je moguće da će privatnik poput Ostoje slabije prodati hotel nego što je država uspjela prodati u slučaju HIMR i HMST. Ako se proda ispod 5,5, javi se Lurssenu, on će ti ga rado platit.

New Report

Close