LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kak bi reko bisakovi – ako neće Kostić, neće nitko. Jer ipak je Kostić ono, pojam elitnog turizma. A ne neki tamo brodograditelji.

A sto si ti stalno uvrijeđen sto god se napiše?

Pa ako vjeruješ u vrijednost i vlastitu procjenu cekat ćeš javnu ponudu. Ionako je sutrašnji prosjek za cijenu u ponudi nebitan. Jedino ako mislis da će ponuda biti niska ili nezadovoljavajuća, pa sad želiš da se stvori hype na kojem bi se moguće moglo nešto dodatno ušićariti? U čemu je problem? Ne kuzim.

Firma se dugo prodavala, a da nikad nismo znali zašto se nije ranije prodala? Zbog udjela lokalne uprave i njihovih uvjeta pri prodaji? Zbog visoke cjenovne ljestvice koju su postavili prodavatelji? Zbog nekih drugih i trećih razloga Itd. Itd.

Kad se objavi cijena sve će biti jasnije i onda ćemo moći lamentirati tko je bio u pravu, tko u krivu i zašto je na kraju sve skupa ispalo, tako kako jest.

Mislim da trenutno nitko tko je u ovoj dionici nije nesretan, dapace…nesretni su i dalje pesimizam guraju isti oni koji su pricali da se LRH nikada nece prodati i da ce ici na 2500 kn dionica..ehh

AZTN bi trebao proći brzo i bezbolno jer nisu imali prije ništa i Hrvatskoj pa se ništa ni ne mijenja pa je to samo formalnost.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Nisam uvrijeđen, nego mi je smiješna argumentacija. Prvo, imaš na mojedionice podatke za 2018 i 2017 koji se drastično razlikuju. Ev/ebitda za 2017. je 8,91, a nijedna hotelska kuća u RH se nije prodala ispod 10. S tim da će ev/ebitda biti još niži. A ti govoriš o ev/ebitda 17. I onda se na sve to dodaje nekakav Kostić kao pojam uglednog hotelijera. Jer pazi, Kostić nije kupio!
Argument zašto lrh nije prodan je vrlo, iznimno jednostavan – sve do sad nitko nije ponudio dovoljno love.
Nema tu neke velike filozofije, skrivenih značenja…

A sto ti imaš protiv Kostica? Očito ne znaš kakve projekte čovjek radi. Ja ga spominjem jer se spominjao u medijima. Kao i Singapurski fond. One koji se nisu spominjali u medijima ja neću komentirati, a bilo ih je dosta.

Ja mislim da si ti svjestan da je tesko opravdati 6 ili 7 tisuća kuna za dionicu, pa malo filozofiraš. Ja zaista ne znam sto će netko ponuditi, al ja ne očekujem takvu cijenu. A volio bih jako da me cijena demantira.

Svi vjerujemo da bi to volio. Kao sto uzivas u tome da se LRH prodala. Bas ti je neizmjerno drago sto si sasvim pogresno pricao da se ne stoji u redu i ceka na kupnju.
Nikad necu razumjeti one koji nemaju neku dionicu da sire pesimizam bez ikakvih zanimljivih informacija za ostale. Stvarno neki vjeruju da ce sutra utjecati na cijenu dionice koja je danas imala pola M prometa bez da doceka kraj trgovinskog dana? Ili se samo tjese zbog svojih drugih odluka i jos vise zakopavaju?

Na 6 ili 7 tisuća kuna govorimo o 50, odnosno 75 posto premije na današnju cijenu. Nije baš 100 posto, ali ne treba biti pohlepan. Pozdravi Kostića.

Pa ja se iskreno nadam da će odmah sutra objaviti cijenu pa će sve biti jasno. Ne razumijem nervozu pojedinih korisnika. Kao da ja ili bilo tko drugi može značajno utjecati na cijenu. Cijena je dogovorena, mi ovdje možemo samo filozofirati i mjeriti “metrom”
jesu li ocekivanja (bila) u skladu s njom. Ili nisu.

Treba uskladiti realnost s mogućnostima. I obratno. Sutra bumo možda pametniji.

Bacite pogled na ovaj post:

daliborop 19.1.2019 3:17

Meni se čini kao vrlo argumentiran stav.

Osim povecanog prometa na zalost danas LRH nista nije odradila, vidjeti cemo narednih dana!

Mislim da je od davnih dana konsenzus da ce LRH ici za cijenu od 5500 do 7000 kn po dionici. Dosta velik raspon, ali u najgorem je to slucaju 40% na danasnju cijenu pa sve do preko 70%. Zasto se cijena dionica LRH nije vise dignula? Meni se cini da su se i alfabeti kupovali (ili pobjegli, bas svi..?) ovih dana, na HITA OTC-u vise nema niti jednog jedinog.

New Report

Close