LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mozemo samo nagadjati dok se ne objavi cijena.
Onda ce nam bit jasnije koliko otprilike vrijede druge turisticke firme.
Ovo kaj veli kolega randopph je za dobro razmisliti.
Zanimljivo u svakom slucaju

Ja se nadam da nije prodao ispod 120.000 eur po sobi

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Kako god bilo ode i ova dionica sa zse.

Opatijski LRH kupuje njemački proizvođač jahti za milijardere

Evo i ovdje malo informacija.

P.S. Kakva sudbina, brodograditelj kupuje hotele. Sve je ovdje naopako.

Samo da se sudbina ne nastavi i Nijemac ne završi kao naš Uljanik.

Karma is beach.

tko što god rekao, ali meni je ogromno razočaranje da preuzimatelj nije netko iz branše. čak mi je i pomalo nevjerovatno! zar nikome od većih/velikih opatija nije zanimljiva!!?? ili je stara dama stvarno već prestara i postala demode!!?? ne znam što da mislim!

nikomec zanimljiva osim jednom od najbogatijih nijemaca i eutopljana

kaaaaaaaaaaaaaaaaakbvo razočarenje

Kako god bilo ode i ova dionica sa zse

daj boze da mi sve dionice tako odu – uz velikib prasak i uedno 100 posto ib pride zarade. daj bože

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Večernji:

Valja podsjetiti da je i grad Opatija koji drži 25% dionica LRH-a dugo tražio partnera takvog kalibra kakav je Lürssen, s obzirom na to da ta njemačka obiteljska tvrtka kupuje povijesne, elitne i značajne palače, kao što je to ovdje slučaj s niskom “austrougarskih” tradicionalnih hotela, poput znamenitih hotela Kvarner, Imperial i Palace. Grad Opatija dugo je već bio zabrinut stagniranjem LRH, a time i grada, te su priželjkivali jakog i potentnog partnera koji bi kupio LRH.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/biznis/liburnia-riviera-hoteli-prodani-proizvo-acu-najvecih-svjetskih-jahti-i-ratnih-brodova-1331700 – m.vecernji.hr

Stvarno, koliko vrijede Kvarner, Palace, Imperijal?

Pitali smo se i koliko vrijedi Haludovo…

Problemi su uvijek isti : svi želimo prodati kao zlato, a onda kajlati. Uvijek očekivanja od nekog drugog da radi i zarađuje, ali po balkanskim pravilima . Neka vlasnik zatraži dio obale da bi dobio ekskluzivu u ponudi, pa i vezove pred objektima..odmah će sva svita bezparaša prosvjedovati…kao da je to njihovo…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

LRH u rukama graditelja megajahti

“Nadam se da će LRH još bolje prosperirati s novim vlasnikom”, poručio nam je jučer kratko suvlasnik LRH Darko Ostoja……

https://m.vecernji.hr/biznis/liburnia-riviera-hoteli-prodani-proizvo-acu-najvecih-svjetskih-jahti-i-ratnih-brodova-1331700

“Nadam se da će LRH još bolje prosperirati s novim vlasnikom”, izjavio je danas za Poslovni dnevnik suvlasnik LRH Darko Ostoja

Dva novinara iz dva razna glasila u totalnom nesuglasju….

Da li je zaista moguce da je M.Crnjak vec jučer od Ostoje dobila ovu izjavu – odnosno, saznala za potpis ugovora (koji će biti sluzbeno potpisan tek danas)……ili je u pitanju samo (nenamjerni ?) lapsus ??

Onda bih se stvarno čudio da nije odmah pošteno opalila po asku……:)

Pa onda ovo:

“Ponuditelj još treba dobiti zeleno svjetlo za objavu ponude za preuzimanje od Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja, a ako sva procedura prođe po planu, preuzimanje bi trebalo biti okončano do kraja 2019. godine

Ona je totalno zabrijala…..

“U Opatiji se već duže vremena šuškalo o novom vlasniku, no znalo se tek da on namjerava kupiti LRH samo ako kupi većinski udjel. To se sada i dogodilo, a slijedi obveza Lürssena da odmah krene u otkup i preostalih 46% dionica LRH-a.

Ovaj drugi već ima smisla…….

….i jos ovo…..

“Ponuditelj još treba dobiti zeleno svjetlo za objavu ponude za preuzimanje od Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja……”

Da li ovo stoji ?

Onda bi to stvarno dosta produzilo uobičajenu proceduru, koju je kolega na primjeru HMAM opisao ranije…..

A moguće. Ako se zahtjeva odobrenje AZTN onda proces može potrajati. Kao kod LKPC gdje je obavijest o obvezi nastanka ponude za preuzimanje nastala 18. siječnja ove godine, a ponuda je objavljena prije nekoliko dana. Doduše, ne znam zašto je toliko dugo trajalo, al mislim da se takodjer tražilo odobrenje od strane AZTN.


Je, u novinama je pisalo i da vode hibridni rat protiv Vlade i premijera i da je nagodba u Agrokoru provedena u skladu sa Zakonom. Čak je i ustavni sud potvrdio ustavnost Zakona. No, nitko se nije bavio aspektom zakonite provedbe samog zakona i duhom tog zakona.

Prodat će to jednom, al očito je da ta prodaja steka i da kandidati “ne stoje u redu”.


Tako je @naimxs tvrdio pred cca 5 mjeseci. Normalno da danas i dalje druka kako LRH ne valja kada je “promasio ceo fudbal”. Ne da mi se ni vaditi postove @bisakovi kako pise da ce LRH na 2500 kn, a da je realna na 2000 kn.

Pa sto sam ja tada netočno tvrdio?

Većina kandidata od Kostića do Sungapurskog fonda se okrenula i dala petama vjetra. Firma se prodaje već godinama, al prodaja iz odredjenih razloga nikad nije bila realizirana. Ja ne znam koji su razlozi, al moguće da će o tome detaljnije ovaj put biti rijeci na skupštini dionicara. Pa se tamo informiraj.

Ja ne očekujem cijene koje se ovdje licitiraju od pojedinih forumaša.

New Report

Close