LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko onda vrijedi kvadrat hotela u vlasti LRH? I koliko cijeli LRH?

[thumbsup]

Deset tisuća eura za kvadrat stana u Opatiji, formirana lista čekanja

Business.hr 26.01.2008 13:14

Četvorni metar pet luksuznih penthousea, smještenih u tri zgrade u elitnom dijelu Opatije u prvom redu do mora prodavat će se po astronomskoj cijeni od 10.000 eura, prenosi Jutarnji list.
Iako ta informacija još nije potvrđena, neslužbeno se doznaje da su investitori iz tvrtke Akord zbog golemog interesa i poduže liste zainteresiranih za tridesetak stanova i apartmana smještenih na lokaciji nekadašnje vile Arentz nedavno povisili cijene koje će si moći samo rijetki priuštiti.

Prema informacijama metar „običnog stana“ od 80-ak kvadrata stajati će između pet i šest tisuća eura, dok će pet superluksuznih penthousea veličine 167 četvornih metara smještenih na dvije etaže imati cijenu koja će se kretati u rasponu između sedam i deset tisuća eura po četvornom metru.

Na listi zainteresiranih kupaca navodno su mnoga poznata imena, među njima i bračni par Slavica i Bernie Ecclestone, Ćiro Blažević, Severina Vučković, Janica Kostelić i Ivan Ljubičić.

Od poslovnih ljudi stan na toj lokaciji rado bi u svom vlasništvu imao riječki tajkun Zoran Maržić, a navodno su zainteresirani i mnogi hrvatski političari. Kada je o strancima riječ, prednjače kupci iz Slovenije i Rusije.

„U ovom trenutku naš glavni cilj je završiti sve započete radove do 15. travnja ove godine, a odgovorno tvrdim da do sada nikome nismo prodali ni jedan jedini stan“ , rekao je predstavnik investitora Ivica Grbčić.

Priznaje da za njihove stanove vlada golem interes, no odbio je komentirati nagađanja o imenima budućih vlasnika i cijenama koje su spremni platiti.

“Činjenica je da na takvoj lokaciji nekretnine iznimno puno vrijede, a s obzirom na to da koristimo samo vrhunske materijale za gradnju i opremu stanova, sigurno je da će svi ti elementi biti uzeti u obzir pri formiranju buduće cijene“, najavio je predstavnik investitora.

Posejdon!
Očekujem sutra malo veći nalog na kupnji ove dionice!
Ili si se možda predonislio?[proud]

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]


Posejdon! Očekujem sutra malo veći nalog na kupnji ove dionice! Ili si se možda predonislio?[proud]

Ja sam ti kolega “prefrigani” ulagač. Namazan svim mastima. [lol] [lol] [lol]

Kad kažem: “Stiže mi lova u srijedu”, slobodno možeš očekivati da sam šoping obavio u ponedjeljak. [lol] [lol]

La vita e bella!

[lol] [thumbsup]

A ja mislio da cemo se gledati na bidu [tongue]

...Imperare sibi maximum imperium est...

Opet me pokupilo na bid-u.

Ajme što će biti suza na ovoj dionici za koji mjesec. Lupat će se po glavi ovi što prodaju. [lol]
Trenutna tržišna kapitalizacija LRH je 302.641* 4180 = 1.265.039.380 kn ili 173 milijuna €
Koliko je to realno s obziorom na to što sve imaju u svom vlasništvu, procijenite sami!

La vita e bella!


Opet me pokupilo na bid-u.

Ajme što će biti suza na ovoj dionici za koji mjesec. Lupat će se po glavi ovi što prodaju. [lol]

da, i ja sam se lupao po glavi kada sam prodavao po 6300 (uz pristojnu zaradu)….no sada sam jako sretan..
a mozda ce i ovi koji su danas prodali biti jako sretni….jer kako stvari stoje..nema razloga za prodaju no ipak se prodaje…zbog cega? ja to ne znam….
mozda je nekakva igra da se dug SN-a vrati dionicama LRH-a, a sto je manja cijena vise se vrati duga…to je jedini logicni razlog ovome padu dionica…po momem misljenju..

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

@panda
mislim da se dug neće vraćati dionicama LRH, te se ne može vraćati više ili manje dionica.

Sud može odluku o oduzimanju dionica SN-u poništiti i vratiti dionice SN-u. Ili se SN može nagoditi sa
državom. Svi bivši PIF-ovi osim SN-a su uspjeli u tome. Državi više paše da je cijena dionice što manja. Samim time je i dug manji.

Ovdje se odigravaju veće igre nego što mi mislimo. Obje strane nastoje uloviti što bolju startnu poziciju.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

I mene je pokupilo na bidu:)

Slazem se Posejdone s tobom, mislim da ce se puno toga iskristalizirati ove godine:)

Ušao sam u ovu dionicu prije 20-tak dana po cijeni od 4.950,00 kn i u kratkom roku izgubio 15%.
Bez obzira na to mislim da sam dugoročno napravio dobar potez s obzirom da je to jedna od podcijenjenijih
dionica i kad-tad mora doći na svoju realnu vrijedost.

može k/p?

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Top bid CIJENA KOLIČINA
4.300,00 1
4.200,00 1
4.101,00 1
4.100,00 18
4.063,00 3
4.002,00 4
4.001,00 1
4.000,00 10
3.602,00 1
2.000,00 14
Top ask CIJENA KOLIČINA
4.519,00 3
4.520,00 5
4.540,00 10
4.550,00 36
4.551,00 4
4.650,00 34
4.788,00 50
4.789,00 50
4.790,00 12
4.799,00 17

Igra se magarad; bit će kiše!

može još jedan k/p? thnx

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

New Report

Close