LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa, to je točno. Zato je LRH kupovala Portorož i Cavtat. Vjerojatno će i kupac LRH-a biti netko tko ima hotele u drugim destinacijama.

jedno teoret. pitanje ako bi kupac kupio alfa bete po kojoj bi se cijeni računalo preuzimanje (prosjek 3 mjeseca) ili nešto drugo


jedno teoret. pitanje ako bi kupac kupio alfa bete po kojoj bi se cijeni računalo preuzimanje (prosjek 3 mjeseca) ili nešto drugo

HANFA bi utvrdila cijenu preuzimanja i kod posrednog preuzimanja. Samo “ekipa” ne kontrolira cijela društva Alfu i Betu, pa ni Deltu ni Gamu. Znači društva i osobe koji posjeduju te dionice bi svaki za sebe prodavali dioice alfabeta. Radi se o cca 40-50 društava koja kontrolira “ekipa” i imaju od 70 do 80% dionica tih društava. Morala bi se onda utvrditi cijena za svako to društvo pa onda opet matematički u odnosu koliko dionica LRH to društvo posjeduje računala bi se cijena. Najviša cijena koja bi se tako dobila bila bi cijena po kojoj bi se morala objaviti ponuda za preuzimanje, s tim da za alfabete ne bi nastala obveza za preuzimanje. Kupac bi naravno mogao dati dobrovoljnu ponudu i za preuzimanje alfabeta tj 4 dobrovoljne ponude za preuzimanje za svako društvo posebno pa plus još obaveznu ponudu za preuzimanje za LRH.
Naravno ako bi najviša cijena bila manja od prosječne tada ide prosječna.

Nemoj misliti na m2!

tata dalibor, evo hpz ode za skoro 4000 kn po dionici.

e sad, i tata bi sine, i mi ovdje želimo prodaju. jeste li računali – što bi cijena od 4000 kn i iz toga izveden multiple što bi to značilo za lrh –

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Čini mi se da i hupz i lrh imaju oko 2000 soba. Ako adris plaća cca 1.715 mio kn pa to podijelimo s brojem dionics lrh to ispadne 5678 kn. Ne gledam dug, vlastite dionice, nefunkcionalnu imovinu a i broj soba je približan, gruba aproksimacija, dakle cca 115.000 eur soba?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

HUPZ ima 1832 sobe ali u Hotelima Dubrovakoj Rivijeri ima 95% pa recimo da onda tu otpada tih 5% od 604 sobe dolje. Kad uzmemo dug ovako brzinski mislim da je postignuta cijena od 135.000 EUR po sobi.

Nemoj misliti na m2!

Postignuti EV/EBITDA je oko 11 (TK-Vlastite+neto dug/EBITDA)
LRH ima 22% manji prihod od HUPZ, ali tek 11% manju EBITDA
HUPZ EV je na postignutoj cijeni oko1,8 milijarde

Nemoj misliti na m2!

LRH po mojem misljenju nema taj potencijal rasta. HUPZ je Zagreb i dubrovacko primorje. Te destinacije ostvaruju vise stope rasta od Opatije. To su jednostavno puno veca receptivna trzista. Pa u Zagrebu je cijena nocenja u +4* i 5* hotelima na razini 80-100 eura?! Koja to city-break destinacija u okruzenju ima tako nisku cijenu nocenja za tu vrstu hotela?

Dalibore preracunaj nam to malo. Koliko po dionici 5300kn?

Od danas je u funkciji i “Remisens Premium Heritage Hotel Imperial”

LRH raspolaže sa 2001 sobom + 93 smj.jedinice u kampu + 278 mjesta u kampu

Kamp je površine 9ha i kapaciteta preko 1.100 gostiju i nalazi se velikim djelom na zemljištu u vlasništvu LRH. Dodatno LRH je u posjedu 15ak nekretnina koje nisu u funkciji. Radi se o vilama, poslovnim prostorima i zemljštima. Radi se o cca 8000 m2 korisnog prostora.

Idemo sada malo jednu lošiju računicu napraviti u svjetlu ove prodaje HUPZ.

Neka Ostoja postigne cijenu po sobi 20% nižu nego Leko.
To je po broju soba onda oko 216 mil EUR što je 5280 kn po dionici

Nabrojao sam ovo ostalo jer i to nešto vrijedi pa neka sve skupa kupac onda plati još 10 mil EUR to je onda cca 250 kn po dionici.

Po toj računici cijena po dionici bi bila 5530 kn po dionici

Ako uzmemo EBITDA koja je projecirana u planu za 2018 i pomnožimo sa 11 to je onda 206 mil EUR što je 5030 kn po dionici i opet ako dodamo nefunkcionalnu od 250 kn dolazimo do 5280 kn po dionici

Mene osobno nebi iznenadila veća cijena. Činjenica da su hoteli renovirani i da je sada sve dignuto na jednu višu razinu koja će tek za godinu-dvije dati pravi efekt ulaganja i prave povrate.

Nemoj misliti na m2!

Kad bi uzeli cijenu po sobi koju je postigao Leko to je bez nekretnina i kampa 6.600 kn o dionici 🙂

Nemoj misliti na m2!


Kad bi uzeli cijenu po sobi koju je postigao Leko to je bez nekretnina i kampa 6.600 kn o dionici 🙂

HUPZ i LRH se ne mogu uspoređivati jer HUPZ radi skoro cijelu godinu, a LRH realno možda 6 mjeseci i to se neće još dugo vremena promijeniti

New Report

Close