LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da bi se Buffet dobro nasmijao kad bi čuo da ga citiraju oko trgovanja na ZSE gdje je dnevni promet manji nego subotom na Dolcu.

Nemoj misliti na m2!


Mislim da bi se Buffet dobro nasmijao kad bi čuo da ga citiraju oko trgovanja na ZSE gdje je dnevni promet manji nego subotom na Dolcu.

Ja ne mislim, Buffett je rekao da njegove analize vrijede i u slučaju da se burza sutra zatvori na 5 godina, tj. da joj promet bude 0.
Intrinzična vrijednost nema nikakve veze s trgovanjem.

g. lopina, ne znam koju Vi firmu vodite, ali da ste Vi gazda u LRH uvjeren sam da biste šakom i kapom dijelili dividendu dioničarima, da ne bi ulagali u svoje hotele te da bi lovu radijee čuvali u nekim za Vas
boljim dionicama, kao recimo Agrokor, nego ulagali u svoje hotele.
LRH je po mom skromnom viđenju napravila ono što svaki dobar vlasnik radi. Uložila je u svoje hotele,
digla razinu smještajnih jedinica, radili su to u vrijeme van sezone, a krajnji rezultat će se vidjeti do kraja
godine. Voditi hotele i računati zaradu od dionica dva su različita svijeta.Onaj tko trenutno vodi LRH
mislim da zna šta radi, a Vi odite natrag u Agrokor tamo su Vam ti Vaši pokazatelji puno bolji nego u
LRH.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Ma šalimo se malo.
Uprava je jasno rekla da amortizaciju koristi kao porezni štit. Čak su im i revizori prigovarali na takve stope.
Znači P/E je kod LRH potpuo nerealan.

Da ilustriram i usporedim sa ostalim turistima kod nas.

Postotak amortizacije u prihodima:
LRH 31%
RIVP 19%
PLAG 15%
ARNT 9%

Postotak amortizacije u EBITDA i EBITDA marža:
LRH 71% (43%)
RIVP 56% (35%)
PLAG 35% (43%)
ARNT 29% (30%)

Znači tu je kod LRH amortizacija recimo najmanje duplo veće nego kod ostalih.
I to nije sada nego od kada je ova uprava preuzela tvrtku (2010) pa je zbog toga i book puno manji što onda i ovaj drugi parametar u vašoj formuli znatno mijenja.

No uprava ovdje ima sasvim drugi cilj i ne traži investitore na burzi koji bi onda možda i gledali te parametre nego im je cilj povećanje vrijednosti dioničkog kapitala i kapitalizacija kroz prodaju tvrtke. To je iskomunicirano odmah na početku pa kome to odgovara o, a kome ne onda to nije dionica za njega.
Nema prikazivanja velike dobiti, nema dividende nego ulagenje i pumpanje prihoda i zarade.
Smatraju da će kupac tvrtke biti koncentriran na stvarnu zaradu koju tvrtka donosi.

Da ne budem lijen pogledao sam malo te parametre i vani u istom sektoru:

Marriott P/E(18) 25,9 P/B 16,5
Hilton P/E(18) 31,2 P/B 22,2
IHG P/E(18) 22,8 P/B -19,9
Hyatt P/E(18) 50,8 P/B 2,66
Accor P/E(18) 33,9 P/B 2,31
Melia P/E(18) 19,2 P/B 1,63
China Lodging Group P/E(18) 33 P/B 7,14

Kod preuzimanja Starwood je bio na P/E 24, a P/B 9

Nemoj misliti na m2!

Mislim da su ti takve usporedbe potpuno deplasirane.

To bi bilo kao da uspoređuješ recimo Kraš s izabranim multiplama Hersheya i Mondeleza.

Ne uspoređujem ove tvrtke sa LRH nego pokazujem da i vani u ovom sektoru su dani parametri daleko iznad “zadanih” Bufettovih.

Nemoj misliti na m2!

Kad su mi već podaci na stolu da dopišem i EV/EBITDA samo da usporedimo koliko investitori vani vrednuju ovaj sektor i po tom parametru.

Marriott 17
Hilton 15,6
IHG 14,5
Hyatt 12,7
Accor 19,6
Melia 9,37
China Lodging Group 16,6

Nemoj misliti na m2!

A onda čemu točno služe te brojke?

Međusobnoj usporedbi tih velikih?

Bloger je rekao da se Valamar može uspoređivati sa Meliom, i to je to, oko 9-10 ev, ima tu razlike u vlasništvu nekretnina ali i drugih stvari ali to je to

Opatijski veteran Imperial, star 133 godine, odjenuo novo ruho

Nemoj misliti na m2!


Bloger je rekao da se Valamar može uspoređivati sa Meliom, i to je to, oko 9-10 ev, ima tu razlike u vlasništvu nekretnina ali i drugih stvari ali to je to

Ima tu razlike u vlasnistvu nekretnina, inace je sve isto kao u Melie 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

[IMG]http://i67.tinypic.com/4qhc3q.png[\IMG]

Luksic lamenta pérdida de millonaria inversión en Banco Popular de España: "No siempre se gana"

New Report

Close