LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sad ce analfabete jos jace kupovat alfabete uz jos bolji popust,ali preko njuskala.Idemo samo jako!!! Nema labavo.

Nemojte biti tako sigurni da ista sudbina ne moze zadesiti mnoge druge (preostale) dionice na ZSE, uključujući i ovu……to, naravno, posebno vrijedi za one koje su slabo likvidne……ili bolje rečeno, likvidne samo na odredjeno vrijeme……
[/quote]
“sve je moguce” ali za one koji stalno to govore sigrno je samo jedno-“nisu stalno u pravu”!


MOF Immobilien AG

Mozda u Becu sada vide kako cijene nekretnina rastu vec skoro 10 godina…pa su doali do odluka da kupe nesto u Hrvatskoj prije nego pocnije ozbiljan rast…

Cijena se uvijek promjeni kad imas novog, etablinarog vlasnika…

Austrijanci su itekako prisutni u Opatiji kao investitori. Ništa čudno ionako je to bio njihov projekt u startu.

Imamo Holleis hotel prisutan kroz hotel Miramar. To je obiteljska tvrtka koja ima 4 prestižna hotela u Austriji i 2 u Hrvatskoj
Dalje imamo OHM grupu koja vodi Astoriu, Bristol i Opatiju. Mislim da je to menagment kompanija, a iza toga stoje neki fondovi. Oni su preuzeli ovo bez neke velike buke prije par godina od jedne druge austrijske hotelske grupacije.
Tu su i spomenuti MOF Immobilien AG, austrijska nekretninska grupacija koja u hotelskom segmentu surađuje sa Falkestenier grupom koja se po Opatiji spominjala kao jedan o zainteresiranih kupaca za LRH. Ja osobno ne vjerujem da je Falkenstainer bio u ulozi kupca, nego prije kao potencijalna menagment kompanija koja bi za kupca vodila te hotele. Tako se i kod HUPZ godinama spominjao Falkensteiner, a na kraju se ispostavilo da je kupac zapravo bio Morgan Stanley i Falkensteiner je to trebao voditi za njih, a spominjani su i u nekim drugim kombinacijama sa nekim azijskim fondovima.

Svi su oni već jednom nogom u Opatiji ali onaj tko uzme LRH taj će vladati Opatijom. LRH je najveća hotelska tvrtka u Opatiji.
Matej je u pravu, pravi rast cijena u Opatiji tek prestoji.
A Opatija je posebna jer se radi o jedinstvenom gradu-hotelu sa najnižom sezonalnošću i najvišom godišnjom popunjenosti. Ne znam dali znate da jedan Dubrovnik ili Rovinj imaju prosječnu popunjenost kapaciteta 98 tj 96 dana, a Opatija 143 dana (2015g)

Sve je to prevagnulo kod mene kada sam se prije 5-6 godina odlučio za ulaganje ovdje. Tada sam razmišljao da za 10ak godina bi Opatija mogla ostvariti svoje potencijale. Prvo sam kalkulirao sa ulaskom u EU pa onda neko vrijeme da stvarno i postanemo dio te EU, pa da na kraju u nekim stvarima koje vrijede (kao Opatija) i prestignemo prosjek EU. Odavno pratim valuacije hotela vani i nelogično mi je bilo da 2012 cijena hotelske sobe u Opatiji se kreće od 30-35.000 EUR dok je tada prosjek u Europi bio 240.000 EUR i to nakon krize u kojoj je pao 20-ak%. Nismo ni na pola puta, a možda ću morati palicu prepustiti drugima. Uz t naravno računao sam da će i samo poslovanje rasti tj da će rasti i broj soba.
Mnogi su me ismijavali kad sam pisao te postove, ali evo nakon skoro 6 godina vrijednost ulaganja narasla je 3,5 puta. Da se u slijedećih 4 godine samo udvostruči to je već rast od x7. U narednih 4 godine tvrtke će zaraditi više od 3000 kuna EBITDA po dionici (LRH+LRHC), a kad to ulože i pretvore u nove kapacitete uz rast profitabilnosti i valuacije po sobi uvjeren sam da bi LRH+LRHC morale vrijediti zajedno duplo nego vrijede sada.

Nažalost izgleda da neću ostvariti svoj plan o 10ak godina kroz kojih će moje ulaganje narasti 10 puta 🙂

Nemoj misliti na m2!

Recimo da cijena bude 5.400.
Mislite prodavati po toj cijeni?


Recimo da cijena bude 5.400.
Mislite prodavati po toj cijeni?

Ovisno o tome tko je kupac i kakvi su mu planovi. Ako kupuju i paket Opatije kao što se piše po novinama onda ostaje vrlo malo izvan njihovih ruku. To bi čak moglo biti i pozitivno ali vjerujem da će ići na to da maknu to onda sa ZSE jer to im ne treba. Akoje matica listana na nekoj vanjskoj burzionda nemaju potrebu da to imaju ovdje.

Nemoj misliti na m2!


Recimo da cijena bude 5.400.
Mislite prodavati po toj cijeni?

MIslim da ce vecina prodat dionice i mozda se prebaciti u LRHC.


Recimo da cijena bude 5.400.
Mislite prodavati po toj cijeni?

NE.


MIslim da ce vecina prodat dionice i mozda se prebaciti u LRHC.

Nece biti dosta tih dionica 🙂

Nemoj misliti na m2!

Borba na LRH ce biti izmedju 2 fonda. Onoga gore i ovoga https://ohm.hr/en/.
Kolege iz Opatije se o ovome mogu raspitat. Znaci Nova Liburnija trazi 5500 cisto.

Samo da ne bude po onoj poslovici, kupnja turističkih firmi je igra u kojoj sci mogu igrati, ali Adris pobjeđuje. 😀

Steta sto nema nekog sa deep pocket.

5500 + 2000 lrhc= 1000 eur
Lijepa zaokruzena racunica.

New Report

Close