LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima bit jutros da je bar 6-7% tih soba izgorilo u pozaru.

@sokolić 🙂 istina je – CERP 400tinjak kom otpustio

eto nas ispod 4k zbog toga

oni prodaju po bilo koliko – to im je poklon 😀

Ja ću samo reči da je 3 mjesečni prosjek trenutno 4.276 kn, a 2 mjesečni 4.316

Kupnja na sadašnjoj cijeni daje minimalno 2-3% zarade čak i u slučaju da ide prosječna cijena na burzi kao cijena u preuzimanju.
Ako do istoga ne dođe opet kupnja na 9,5 EV/EBITDA nije oš ulaz za godinu u kojoj se opet najavljuje ogromna potražnja i obaranje rekordnih brojki iz prošle godine.

Nemoj misliti na m2!

Nakon svih ovih godina ako odrade preuzimanje po tromjesečnom prosjeku to bi bilo frustrurajuće. Imam fobiju od toga. Bolje da se preuzimanje još be dogodi nego to

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ja ne vjerujem u taj scenario, nego samo konstatiram da kupnja na sadašnjoj cijeni špekulirajući da će biti preuzimanje ne nosi nikakav rizik ako do preuzimanja i dođe po bilo kojoj cijeni. S druge strane potenicjalni prinos, a da cijena bude spominjanih 5.500 kuna, je 30%.

Nemoj misliti na m2!


Ostoja je rekao da će se više znati u roku od 30 dana, članak je bio 15.02.

U jednom clanku ispred toga rekao je da najverovatnije cijena koju on trazi nece biti prihvacena.

Sto znaci da smo opet u jednoj godini koja donosi rast na temelju investicija a promjene vlastnistva stavlja se najverovatnije u 2019/2020.

Prognoze te najave su dobre, Berlin bio je uspjesan. Mozda zna ko, kako ce biti za uskrs?

Nebi davao preveliku važnost onome što se izjavi u medijima. Trenutno nitko ne zna dali će do prodaje doći ili ne. Da se to unaprijed zna onda, nebi taj proces toliko trajao. Ostoja zna što bi njega zadovoljilo, i što duže proces traje to je jasnije da Ostoja to ne prodaje za malo novcaca. Da je dao jeftino otišlo bi to odmah prije 2 godine kad se o prodaji i počelo pričati.
Kupoprodaje u sektoru su zaredala, predviđa se daljnji rast temeljen na porastu potražnje, povećanoj profitabilnosti ali i rastu valuacija.
U 2017 vrijednost hotela u Europi u prosjeku je narasla 3,9% !!
To ne čudi, jer i gledano na svjetskoj razini sektor je vrlo dinamičan. Prošle godine događale su se povijesne transakcije u sektoru, preuzimanja i spajanja. Prošla godina je bila po visini transakcija druga nabolja ikad zabiježena.
U Evropi je broj turističkih dolazaka narastao za 8%, s tim da je jug i mediteran Evrope rastao za 13% . Raste i prosječan RevPAR (+10%) i ostali pokazatelji.
Po procjeni analitičara postoji još prostora za rast vrijednosti hotela pogotovo u istočnoj i južnoj Europi.
Kako stvari brzo mogu rasti vidljivo je npr na Portugalu. U zadnjih 5 godina vrijednost hotelske sobe narasla je za 65% !! U Lisabonu se soba vrednuje preko 200.000 eur.

No i kod nas cijene očito rastu. Uskoro ćemo saznati po koliko se odigrala transakcija na HUPZ, a mislim da svi manje više očekujemo da kod prodaje LRH se vrednuje preko 100.000 EUR po sobi što je donedavno bila nezamisliva brojka.

U svijetlu svega toga ja nažalost mislim da će LRH biti prodana već sada iako bi ja rađe da to bude za 4-5 godina.

Nemoj misliti na m2!

Koliko soba imamo ove godine?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Uskoro ćemo saznati po koliko se odigrala transakcija na HUPZ,

Prema zadanim (sluzbenim) rokovima (AZTN, zahtjev za odobrenja PZP, odobrenje, pa objava) jos najmanje 2,5 mjeseca…..

što više pišete cijena manja

Solidne količine se obnavljaju na prodaji na 4200.

kolege,

dali to Cerp ponovno prodaje?
Oni imaju rjetki dar, istančan osječaj kada i koliko treba prodavati….

New Report

Close