LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako zatišije 2 dana razlika 20kn čudno niti dole ni gore

Turizam…

Zanimljiv članak, Opatija se spominje nekoliko puta. Konsolidacija je nešto što obilježava sektor u ovom trenutku. Najava prodaje LRH uklapa se u tu priču.

Nemoj misliti na m2!

Ne znam je li netko pratio sjednicu gradskog vijeća Opatije prije par dana. Na aktualnom satu, a vjerujem i tijekom kasnije rasprave, nijednom riječju se nije spomenula prodaja LRH.

Mislim, svi mi ovdje smo s čekićem u ruci pa nam sve izgleda kao čavao, ali ta šutnja političara mi je isto dosta znakovita.

Ostoja je rekao da će se više znati u roku od 30 dana, članak je bio 15.02.
Opet razmišljam, ako je potencijalni kupac stavio uvjet za kupnju i gradskog paketa, ako su se vijećnici zbog toga i sastali, da nije zainteresiran, odnosno ako mu cijena nije prihvatljiva, ne bi postavljao takav uvjet. Sigurno je Ostoja izašao sa cijenom ispod koje ne ide. Vjerojatno mu je cijena prihvatljiva, ako želi i gradski paket. Inače bi se zahvalio i bok.

http://zse.hr/userdocsimages/revizor/44_revizor_2017_nekonsolidirano_HR.pdf
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/LRH-fin2017-1Y-REV-N-HR.pdf

Iz izvješča:
=> zaduženje u visini 9,3 mio eur za investicije (2/3 ovogodišnjog investiranja.)
=> nove kapacitete u 2018: hotel istra za trećinu / Palace-Bellevue ( ex Vilu Slatina => Vila Abbazia) /hotel Marina
=> upgrade: imperial / hotela Residenz
=> revizor ove godine nema nekog posebnog komentara
=> opet neke promjene amortizacijske stope (na 12 godina stare hotele a novi Giorgo na 25 godina)
=> struktura prodaje po zemljama skoro da nema promjene (Njemačka/austrija/italija ćine 52%)

Meni se ćini jako čista bilanca. LRH je zaista spremna na prodaju odnosno novi kupac ce imati samo sladke probleme – razvoj. A više manje ostalo je ispeglano.

DanceStar dovodi u Opatiju dvije tisuće vrhunskih plesača

www.lociraj-popust.com

LRH se ‘odrekao’ koncesije na plaži Belveder i obvezao u plažu Ambasador uložiti 4 milijuna kuna @ Opatija

www.lociraj-popust.com

HVS Global Hospitality Report

2018 European Hotel Valuation Index
By Simon Hulten and Sophie Perret
2017 was a spectacular year. The headwinds from geopolitical uncertainty and instability proved surmountable, and hotel values across Europe grew by 3.9%.

Lisabon +15%
Madrid +14%
Budapest +12%

Prosjek za Europu je 277.631 EUR po sobi

Npr prije 5 godina prema HSV indexu soba je u Istabulu vrijedila 343.000 EUR, a u 2017 vrijedi 185.000 EUR.
Istovremeno u Lisabonu i Budmpešti je vrijedila oko 125-135.000 EUR, a sada oko 200.000 EUR po sobi.

Nemoj misliti na m2!

Znači mi očekujemo 2200 soba x 100.000 eur odnosno po dionici cca 5500 kn? Nefunkcionalna imovina gratis?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Možemo tražiti koliko hoćemo, zar ne?

A vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti!

Al očito neko ima info da ništa od prodaje 🙂

Cerp otpušta zadnjih dana odnosno vjerojatno dijeli nekim skupinama, taj tko dobije odmah proda, kao da taj zna što se dogadja u Opatiji

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close