LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je li nešto objavljeno?

Ma kakva prodaja sad. Jos cu porez morati platiti na dokupljene dionice. Cekamo 2020 god i 10 000kn.

Možda sada LRH dođe na radar ostalih ulagača.

Likvidnost + cijena = nova nada?

kupovao sam je sad već daleke 2008. krajem godine i živio za tu granicu od 6.000 kn…evo prošli je danas (ja to i dalje zbrajam sa LRHC)…ali nisam danas nešto sretan, idemo još dalje…

I sad kad malo pogledam stanje na ZSE u ovim desetak mučnih godina, jedino mi u turističkim dionicama možemo biti zadovoljni, osobno sam premašio iznos portfelja kojeg sam imao 2007. Smatram to strašnim uspjehom s obzirom na ono što se događalo. Građevinci propast, bankarske pale po desetak puta, plovidbe također, agrokorove katastrofa, masa dionica delistirane, propale ili su cijene za plakanje. Mislim da mi u turističkim dionicama, odnosno mi u LRH i LRHC moramo biti prezadovoljni razvojem, naravno uspoređujući sa ostatkom jadne burze. Idemo dalje, ima još tu puno posla i veselja!!!


kupovao sam je sad već daleke 2008. krajem godine i živio za tu granicu od 6.000 kn…evo prošli je danas (ja to i dalje zbrajam sa LRHC)…ali nisam danas nešto sretan, idemo još dalje…

i ja kolega i nisam nešto sretan….

Kamelija, simbol Opatije!

I nakon ovog rasta tek smo na 9,27 EV/EBITDA i P/B 1,59, dug/ebitda 0,93
Kad pogledamo RIVP i ARNT kao neke tržišne lidere to je jeftino

RIVP 11,32 EV/EBITDA 2,2 P/B, LEVERAGE 2,99
ARNT 12,66 EV/EBITDA 1,48 P/B, LEVERAGE 4,73

Iako ja mislim da nije sad toliko bitan trenutni EV/EBITDA
Budući da se LRH pokušava prodati van, stranim kupcima ti kupci imaju svoje drugačije računice.
Neki dan sam vam postao podatke o tome kako radi Falkensteiner kod nas i koju on zaradu vuče po sobi, tako da si oni mogu slobodno dozvoliti da to plate i 15 sadašnjih Ev/EBITDA jer to oni u par godina spuste na ispod 10.
Moja procjena je da se ovo neće prodati ispod 120-130.000 EUR po sobi. Da se Ostoja zadovoljava sa manje tj 10-11 EBITDA to bi mu već kupili ovi naši igrači.

Nemoj misliti na m2!

To je cca 2000 soba?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Iran may just bought three nuclear warheads from North Korea – N702

@ecox
Odobri zahtjev za prijateljstvom, ne vidim post!

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

Alen , no hard feelings


Budući da se LRH pokušava prodati van, stranim kupcima ti kupci imaju svoje drugačije računice.
Neki dan sam vam postao podatke o tome kako radi Falkensteiner kod nas i koju on zaradu vuče po sobi, tako da si oni mogu slobodno dozvoliti da to plate i 15 sadašnjih Ev/EBITDA

Evo jedne priće iz Londona – neinvestiranog novca ima toliko, da se fondovi bore za nove projekte. tesko je zamisliti kakva je konjuktura vani te traznja prinosa. Znamo da Ostoji je to kristalno jasno i ako ne zmiri na obije oci, on ce trazit cijenu koju moze LRH opravdati. Naravno da ima kot toga rizik – da se promjene uvjeti (npr. nova kriza) ali za LRH najvecji rizik za ulagaca je hrvatska sama + opcina. To svakako zele ubaciti u svoju valuaciju investitori, zato je tesko reci sta cemo vidjeti.

Ako bi ja bio nekretninski fond, koji trazi 10% prinosa te bio spreman platit cijenu 250 mio EUR tako bi izgledala transakcija: financiranje putem vlastitega kapitala (100 mio EUR) te duga 150 mio EUR (3%, odnosno 4,5 mio EUR godisnje kamate) – novcani tok nakon toga bi bio: 185 mio kuna (tu EBIDTU cemo vidjeti za par godina) – 35 mio kuna kamate = 150 mio kuna = 20 mio EUR. Od toga reinvestiranje pola. A ostalo dividenda. i tako imas 10 mio eur na 100 mio vlastite investicije. Nemoguce?

New Report

Close