LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega,

meni odgovara ali što Vas navodi na ovakvo razmišljanje?

Malo bacio pogled i na HUPZ

Pa za početak HUPZ je vrednovan trenutno na 9,85 EV/EBITDA, a LRH na 8,76 EV/EBITDA.
Drugo, većinski vlasnici LRH govore o prodaji tvrtke, a u HUPZ ulasku strateškog partnera gdje bi to vjerovatno onda bila dokapitalizacija. Kod prodaje se očekuje jednokratna premija, a kod dokapa vjerovatno dugoročniji rast i povećanje vrijednosti.
Iz tog razloga mene ne čudi da je LRH ipak odreagirala na ovu vijest više nego HUPZ.
Iako ovo kod LRH uopće nije nije neka nova vijest već samo podsjećanje na to da vlasnici dugo rade na prodaji tvrtke. E sad, kako vrijeme ide malo se to zaboravilo.

U svijetlu najava fizičkog rasta našeg turizma od 3-5% za 2018. vrijeme radi za nas, a ne za kupca u ovom slučaju pa podržavam većinskog da ne žuri. Bolje mi je ovako da rastu svi parametri poslovanja i profitabilnosti pa da uzmemo maksimum u danom trenutku. Vjerujem da kad ukalkuliram premiju pri prodaji da će mi to podići godišnji prinos na preko 30%.
Iako lijepo bi bilo sada odmah dobiti +50% ali onda se javlja problem gdje sa novcima dalje da to opet na duži rok da ovako lijepe brojke uz ovako prihvatljivi rizik.

Vjerujte za sve ovo što se na LRH može tako lijepo zaraditi nije zapravo toliko zaslužna uprava nego naše potpuno neselektivno, nelikvidno tržište i nedostatak bilo kakvih ozbiljnih ulagača. Ovakva tvrtka koja podlogu ima u stvarnoj imovini i odličnom poslovanju morala bi biti meta profesionalaca koji bi joj cijenu držali prilično visoko tj plaćali bi sada već buduću zaradu.
Svima tu mora biti jasno da Ostoja ne misli ovo prodati za 10-11 EBITDA, a uz objavljeni plan poslovanja nije teško izračunati koliki je onda to iznos za par godina. I onda unazad, diskontirati po željenoj stopi prinosa do danas.
Fondovi se kod nas žale da nema ulagača? Pa naravno da nema kad tako fulaju u investicijama i prodaji koja je uvaljivala građanima novčane i obvezničke fondove u zadnjih par godina. Kao ljudi nisu skloni riziku? Pa naravno da nisu uz PGP od 5-6% u zadjnih 3 godine. Zašto se sada ulaže u bitcoin? Pa zbog visoke zarade bez obzira na visoke rizike. Nisu se građani uplašili nego fond menageri. Smiješno je da uz ovakav rast i to predvidivi dionica iz turističkog sektora ne postoji ni jedan fond koji primarno ulaže u njih. CROBEXturist istovremeno je rastao u zadnje 3 godine PGP 23%, a u 5 čak nevjerovatnih 36% !!!
Koliko bi tek rastao da je bilo više novca na burzi.

Nemoj misliti na m2!

https://www.total-croatia-news.com/business/23778-in-november-8-more-tourists-visit-croatian-than-last-year

Stanovi su najskuplji u Dubrovniku i Opatiji..[/url]

Nemoj misliti na m2!

Da hrvatskom turizmu jako puno toga ide na ruku. Možda ovo nisu važne brojke jer 1 kvartal 2018 nije sigurno presudan, ali trendovi su tu. Definitivno će se potražnja u 2018 dizati, a to znači i rast broja noćenja, a još važnije i cijenu tih noćenja.

Nemoj misliti na m2!

kolege,

pokušao sam rezervirati sobu u nekolicini mojoj obitelji dragih LRH hotela u prvoj polovici siječnja.
Velika je potražnja i što reći uglavnom nema slobodne sobe.
Ako se po jutru poznaje dan, onda će i 2018. krenuti uspješno, živjeli


pokušao sam rezervirati sobu u nekolicini mojoj obitelji dragih LRH hotela u prvoj polovici siječnja.
Velika je potražnja i što reći uglavnom nema slobodne sobe.

Onda imaju booking kao da je ljetna špica sezone? Svaka čast

Ignore: KressoM, delux

Parica, 08.12.2017. u 13:27

I ja nacuo nesto. Sretno vam bilo, zasluzili ste.

P.s. nemam LRH

Rastimo zajedno...

Napetost se može rezati nožem.

U isčekivanju “otključavanja vrijednosti”

Vaš link …

Uz dodatak Vaš link …

Koji propuh na prodaji…..napokon…😁😁

Sad bi se mogao vratiti i onaj nalog na prodaju od 1200 kom….valjda se nije poplašio.

Je li ono bio na 4000…😂😂

New Report

Close