LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja nebi špekulirao dali imaju ili nemaju kupca jer kako nismo znali ni za ove dosadašnje, ne znamo ni za ove trenutne dali će ili neće dati zadovoljavajuću ponudu. Nema točnog datuma, niti se zna cijena koju traže, ali kad god se to dogodi neće biti previše prostora za špekulaciju jer to ćemo saznati kad već bude blokirano trgovanje i bude najavljena ponuda za preuzimanje.

Oni koji u tom trenutku budu u dionici to će donijeti ekstra profit od trenutne cijene do one koja je očito dosta veće od onoga što se kod nas uobičajeno plaća za tako nešto.
Do tada nam ostaje rast do 2020 koji je predvidiv od minimano 63% na godine koji proizlazi iz objavljenih planova (rast EBITDA i smanjenje zaduženosti). To mi daje nekih 13% godišnje, što se u praksi pretvori i preko 20% jer brojke u planovima su se pokazale vrlo konzervativne.
Kad god se dogodi prodaja ja tu očekujem bonus od minimalno 3-4 EBITDA pa to u konačnici onda prinos značajno diže sa tog prosjeka. Iako bi kad gledamo postotno to bilo bolje da bude prije pa bi relativna zarada bila veće, meni bi se više svidjelo da se LRH proda pri kraju ovog ciklusa jer kakvo god da nam je jadno tržište cijena će na nekih 9-10 EV/EBITDA rasti prema 7000 kuna, a onda u trenutku prodaje ako bi ona bila pri kraju teško da će se to prodati ispod 9-10.000 kuna
Meni stvarno nije jasno da fondovi ovo ne kupuju, pa tu imaju odličan prinos + izlaznu strategiju. Kupiš i upališ autopilot, jednom godišnje pogledaš kako ide, a kad dođe do prodaje dobiješ ponudu poštom.

Nemoj misliti na m2!


Arapi imaju love.

Kaže Ostoja da su ovi trenutni iz Zapadne Europe.

Nije da nema interesa jer ako ih je desetak obišlo LRH, a kaže da tek 5%kupaca dođe u tu fazu onda ispada da je bilo 200 kupaca ukupno do sada !?!?!?
A mi sada saznali za ovog jednog da se pojavio.

Nemoj misliti na m2!

I da iskoristim još jedan post sa LRHC da malo otvorim oči nekima oko cijena koje se strancima isplati, a našima ne isplati plaćati za hotele.

Falkenstainter u Zadru (Diadora i Iadera) rade RevPAR po sobi od 37-40.000 EUR
Prosječna ciena noćenja (ne sobe) u Diadori je 630 kuna, a u Iaderi čak 1200 kuna !!!
Popunjenost Iadere je negdje ispod 35% dok je Diadora između 50-60% !!

GOP nemam no EBITDA marža kad izuzmemo naknadu za upravljanje i ostale stvari koje se transferiraju grupi je negdje oko 39-40% tako da oni rade EBITDA po sobi od oko 15-16000 EUR po sobi.

Znači ono što je za naše kupce recimo 12 EBITDA za njih je recimo 7 onih koje će oni zarađivati iz toga.
Zato Ostoja prodaje vani, a ne kod nas jer on planira to prodati po vanjskim cijenama !!

Nemoj misliti na m2!

Ostoja očito ne dobiva cijenu koju očekuje. Za strance je to tek jedna od destinacija i nitko ko nema barem regionalno diverzficiran portfelj hotela neće to kupiti. Mala destinacija, velika konkurencija, netipična ponuda. Zašto bi netko kupio 10-15 hotela u istome malom gradu u krugu od par km i to skupo platio?

Ja za to nikad ne bih očekivao značajniju premiju.

A i ta ocekivanja oko rasta su na krilima rasta južnijih i sjevernijih destinacija i povećanja interne efikasnosti LRH. To ima svoja ograničenja. Ne treba biti iracionalan da je to trajno stanje ili trajni trend koji će se protegnuti daleko u budućnost.

@sisoje – Hoćeš reći da LRH ostvaruje veću profitabilnost od hotelskih kuća koje imaju manju konkurenciju? Ako je to mana, lako ju je ispraviti.

Ne, nego hoću reci da hotelski lanci kupuju hotel ili dva u destinaciji, a najčešće prodaju samo franšizu. Opatija nije klasičan sun&beach, nema mnogo mjesta za širenje panisonskih, a još manje vanpansionkih sadržaja. Opatija ima svoje kupce kao destinacija, al da je to bolje geografski i destinacijski diverzificirano i da ima smještajne kapacitete diljem naše obale, barem u još dvije destinacije, tipa Split i Cavtat i recimo Šibenik ili Zadar to bi bio magnet za kupce koji hoće ući na trziste Jadranskog turizma sa daleko vise sadržaja i mogućnosti rasta od onog sto sama Opatija nudi. To hoću reci. Zato pretpostavljam da nema mnogo kupaca spremnih plaćati vecu premiju na LRH. I da je i dalje najlogičniji kupac, neki domaci. A sad, sve je naravno moguće, al tako ja nekako vidim situaciju glede mede, jel?

darko darko bolje da se nisi javio mozda ide i ciljano toplo hladno(malo je nas koji bismo izašli i na 4500 ne bilo trgovine sto je sa onim paketom od cerpa)

sad špekul. pokupi sve do 4600 i pomalo prodaja nažalost ovi naši brokeri su iz komun. razdoblja

možda bi darko trebao pokazat kak se radi pošto je meni uvalio donice po 5900 prije 10godina

a dobio par god kasnije od države za koliko ono

Ja sam prvu kupio po preko 7000 kn. Nije Darko kriv što smo bili tupasti. Poslije sam se nakrcao od 2-3 tisuće srećom a srećom je to Darko preuzeo i posložio ma što mislili o njenu

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

http://www.seebiz.eu/adris-grupa-otkupila-potrazivanja-osigurana-hipotekama-na-hotelu-marjan/ar-166840/

Izgleda nevjerojatno da smo sada na pragu 6000kn.

New Report

Close