LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Matej, iskreno i ja očekujem da cijena bude negdje na tim razinama. Malo nas je sve ubila ova nelikvidnost na burzi pa nam neke normalne cijene izgledaju nevjerovatne.
120-130.000 EUR po sobi po meni bilo bi sasvim očekivano da se postigne jer za slijedeću godinu očekujemo EBITDA od cca 10.000 EUR po sobi (155 mil), a 12-13 godišnjih zarada nije puno platiti za ovako nešto, s tim da novi vlasnik sigurno ne misli stati na takvim brojkama.
Osim toga ovih 10.000 eur po sobi je prosjek što znači da ima hotela koji nose i dosta više, pa je potencijal da ako se sve dovede na taj viši nivo to kupac isplati za manje od tih 12-13 godina i sa tim kupac kalkulira.

Da se Ostoja zadovoljio sa 10 EBITDA mislim da bi to davno bilo prodano i nebi to sve toliko trajalo. To bi kupili naši veći igrači jer po tim cijenama je Lukšić kupio Istraturist, a i Valamar je u zadnje vrijeme kupovao po preko 10 Ev/EBITDA.

Mislim da sad znamo i odgovor zašto su se neke nekretnine maknule sa liste za prodaju. Nešto se pričalo da bi možda izdvojili dio nekretnina izvan funkcije koje kupcima LRH nisu interesantne i to bi se pokušalo prodati odvojeno nekom nekretninskom fondu ili slično pa da oni to već dalje rješavaju, a da kupac kupi samo ono što je u funkciji ili mu je interesantno.
Znamo da nekretnine izvan funkcije su prilično vrijedne i nisu ih ni do sada željeli rasprodavati nego su tražili za to dobre cijene. Ne čine mi se kao ekipa koja netkome nešto poklanja, a potpuno mi je razumljivo da ako je kupac neka strana hotelska tvrtka da se ne želi baviti nekim vilama i zemljištima koja nisu upotrebljiva za biznis. Dali su odmah našli kupca za to u kompletu ili će to nekako izdvojiti pa ostaviti nekom od alfabeta da se brine o tome dalje ostaje da vidimo.

Bilo bi lijepo da se sve završi do Božića.

Nemoj misliti na m2!


Nama ne treba mali ulagac kojeg bumo zeznuli -+10% to ja govorim povodom glasina svakakvih se nadam prodaji i dobrooj zaradi ali netreba navlacit male ljude sjetimo se tuzbi sam izgubih 100000 kn (vrane javi se)
ali na veci broj dion. Tko se tuzio na mali broj je nadrapo i nikom nista to ja govorim u prijateljskoj vjeri prema svima nama na forumu a i prema tebi prijatelju

I ja izgubih 140.000,00 pa zato čekam povoljne vijesti odavde. Doduše još sam na Ustavnom, ne
odgovaraju mi već godinu dana, možda se i tamo nešto kuha…. vidjet ćemo. Da su me htjeli otkantat
sa Ustavnog već bi to napravili.. ovako, čekam na sve strane, ali nisam nervozan, LRHC je donijela više nego sam potrošio na tužbe.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Eto 101 pošto su navodno strani kupci da im kažemo da plate 1000,01 EUR po dionici da ne gube na tečajnim 🙂

Nemoj misliti na m2!


Eto 101 pošto su navodno strani kupci da im kažemo da plate 1000,01 EUR po dionici da ne gube na tečajnim 🙂

A vi znate nešto više o tome? Tko su i odakle su ti navodni kupci?

Zimmer Frei

Iz Opatije zbog apartmana iselilo više od 1000 ljudi

kolega Matej,

znači onako konzervativno možemo očekivati cijenu pri prodaji od cca 6500kn….

Valja dakle biti strpljiv i pričekati potvrdu uspješno završene kupoprodaje, zar ne?

P.S.Imam dionce LRH, A ovo nije nagovor ni na kupnju niti na prodaju dionica LRH

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/r91nTjciomn7fArZUPbl9A==.pdf

Novi plan, brojke sve bolje…

eto budem stavio ljest. gore na kupnji

ustanovih da ima automatski nalog prema gore

Zanimljivo kako je porast EBITDA u 2017 preko prošlog plana bio veći nego gubitak cijelog kompleksa Belvedere,tako da je i uz otpis EBITDA za 2017 veća od zadnjeg plana, a i u sljedećim godinama se ne primjeti smanjenje EBITDA, ni prihoda, toliko malo je doprinosio rezultatima.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Fantastično koliko se trude dati informacija o firmi. Baš izgleda da je za prodaju, samo mi nije jasno zašto onda umanjuju ove brojke iz poslovanja?

vidi onog na 101

New Report

Close