LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opatija je vrlo specifična i kao i u svakoj drugoj stvari postoje određene prednosti i određene mane tih specifičnosti. Za početak to je grad-hotel sa nekih 4000 hotelskih soba, zanemarivim privatnim i apartmanskim smještajem. More i plaže definitivno nisu karta na koju se tu igra, a na kraju krajeva vidimo da i bez toga u tom periodu godine kada je to važno ionako je popunjenost 100%.
Svojevremeno sam vidio specijalni TUI katalog “Lakes & Mauntains” gdje se nudila Opatija i Lovran.
Tako da Opatiju treba malo gledati izvan tih naših klasičnih ljetnih-odmorišnih destinacija.
Opatija ima najmanju sezonalnost od svih destinacija kod nas na obali. Ima iza Dubrovnika najveću potrošnju po gostu. Blizina i dobra prometna povezanost su prednost za vansezonske kraće odmore i sl. Mislim da je najbolje pročitati što je prezentirano kada se radio brend Remisens i da su oni vrlo dobro targetirali tržište i strategiju, a vidimo da to do sada odlično provode u djelo.
Naravno da ovo što se trenutno događa u cijelom Hr turizmu je dodatni plus, ali ja bi volio vidjeti LRH malo drugačije.
Da se to može i u Opatiji lako je vidjeti:
Hotel Miramar u Opatiji radi prihod po sobi od 50.000 EUR !!!
Popunjenost na godišnjoj razini je sada vjerovatno negdje oko 75-80%
Imaju za 2 dana duži prosječan broj dana boravka gosta i rade odličan posao.
Da LRH ima i 20% lošiji rezultat od njih sada bi imali duplo veću zaradu pa bi znači vjerovatno i vrijedili duplo više nego sada. Tu onda dolazimo do toga da bi se hoteli mogli vrednovati i opravdavala cijenu i preko 200.000 eur po sobi. No za razviti brend i dobro ga prodati na tržištu treba puno vremena i truda.
Nije dovoljno smislite fancy ime i ispisati ga zlatnim slovima na ružičastoj podlozi.

Lijepo je kada nam posao raste na temelju povećane potražnje i širenju kapaciteta investicijama, ali ja bi rekao da se ovdje pravi novac krije u tome da se gradi turistički proizvod visoke dodane vrijednosti.
Opatija ima potencijal za tako nešto. Postoje određeni preduvjeti da bi se takav proizvod mogao razvijati i to Opatija zadovoljava, dok neke druge destinacije koje nam se osobno mogu i više sviđati to ne zadovoljavaju i ne treba ni razmišljati u tom smjeru. Dali će se to dogoditi to je već druga priča.

Neki su ovdje spominjali investicije i akvizicije. Mislim da je vrijeme širenja akvizicijama iza nas jer cijene su narasle i nisam siguran da se više može naći nešto za kupnju po 6-7 budućih zarada. A po 12-13 zarada oni prodaju LRH pa onda nije logično da po toj cijeni i sami kupuju.

Ja uglavnom se držim egzaktnih brojki i matematike i na temelju toga radim izračune i valuacije, no nekada je lijepo maštati o tome da će jednom LRH biti vrednovana drugačije i da se neće izjednačavati sa ostalim ljetnim-odmorišnim destinacijama. Jer i dalje kada odete na gohome i upišete opatija apartman kupnja dobijete puno višlje cijene nego kad to upišete za neku drugu desinaciju.
A sada ispada da se neke tvrtke koje posluju na tim drugim destinacijama vrednuju više iako slabije posluju, manje vrijede zemljišta i nekretnine i nemaju uopće kapaciteta za proizvod više dodane vrijednosti.

Nemoj misliti na m2!



Ioreskovic – kako si to napisao jeli puno fulam sa tvojim profilom turista – imas tamo oko 30-35 godina/volis adrenalin & zabavu. Kad ides na plazu bitno je da su cure zgodne.

Opatija ipak nije Porec.

Ali bogami moze se "zivot" vratiti Opatiji.

Godine si pogodio…a najvise volim wellness i setnje…a zabave mi nisu vise ni na pameti

Al da su mi lijepe plaze i uredenje su mi jako bitne

Htio sam samo iznesti drugi pogled na LRH kapacitete i okruzenje, nista drugo….
[/quote]

Voliš wellness i šetnje, a u Opatiju se ne bi vratio? To je kao da kažeš da loviš kockanje, ali Las Vegas ti nije baš nešto.

Hrvatski turizam počeo je u Opatiji prije 143 godine. Uz Dubrovnik, Opatija ima najjači turistički brend. LRH je prije bio državna firma koja je godinama iznimno uspješno rušila brend Opatije, srećom sada više nije tako. Kao ljubitelj šetnji, vjerojatno si prošetao lungo marem pa si vidio kako su obnovili Slatinu i Angiolinu. Vjerojatno si tamo popio kavu i pojeo sendvič i bio sretan što si ih platio samo 70 kuna. Jer to je Opatija bajna, biser Jadranskog mora.

@lebowski

Mala digresija, kupalište Angiolinu su obnovili/napravili novo, al Slatinu bome nisu

Pardon, na Lido sam mislio.

Opatija zajedno sa Uckom nudi jako dobar bazen prilika za sve one koji volimo zeleno i modro. Ucka trail + penjaca + lungo mare + historija Opatije je dovoljno da Opatija uvije moze uzimat segment koji ima dovoljno novca da izbegne masu ljudi.

Jest istina da treba Opatiji jos puno da napravi “face lift” ali nekako mozemo vidjeti da idemo prema tome. Mozda kad gradocelnik shvati da bi mogao LRH prosati i odmah staviti taj novac u nove investicije (pa mesto i u smanjenje duga) onda bi to bio win win za sve.

Da li ova izmjena Gupa u petak ima utjecaja i na ono premještanje ceste sa kampa u Medveji?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

LP , DECKI !

https://www.total-croatia-news.com/travel/23023-best-in-croatia-winners-announced-at-days-of-croatian-tourism

IZMJENE UPU-a OPATIJE Planiranje grada po mjeri jedriličara i LRH

Nemoj misliti na m2!


https://www.total-croatia-news.com/travel/23023-best-in-croatia-winners-announced-at-days-of-croatian-tourism

E pa vi sada prigovarajte na opatijske plaže :))

Nemoj misliti na m2!

Daliborop , mah kaki ! Ja spavam na hrvatskih plazama , zemlji 2 mjeseca godisnje i to mi drugi dom , home.
Lp

Jesu prošle izmjene gupa?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close