LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nisam baš upoznat sa ovom zavrzlamom oko hotela Belvedere, može ukratko o čemu se tu radi, nije više od LRH? je li to konačno posljednji sudski spor?


daliborob 🙂 meni se čini i više od toga 😀

Ja uvijek dajem konzervativne procjene, no kad bacim bolju matematiku u pravu ste
Ako prošlogodišnji zadnji kvartal uvećamo za 15% koliko su imali do sada dobijemo da bi ukupni prihodi mogli biti oko 331-332 mil kuna, a prihodi od prodaje 306 mil kuna.
EBITDA na godišnjoj razini bi po tome mogla biti oko 148 mil kuna. Ovo isknjižavanje hotela neće utjecati na novčani tijek jer ne radi se o odljevu novca i nebitno je kako to prikažu. Dobit ako ne poduzmu neke poteze da ju knjigovodstveno smanje će biti oko 32 mil kuna.

Uprava je projecirala EBITDA bez izvanrednih prihoda na 116,4 mil
Kad izbijemo prihodovanje rezervacije i isknjižavanje hotela to bi bilo 139,4 mil što je rast EBITDA od 19,8%. Već sada će portali koji generički računaju parametre prikazati na cijeni od 3.900 kuna EV/EBITDA 8,4 što mislim da je jako povoljno.
LRH već sada na računu ima dovoljno novca za sve najavljene investicije tako da se sve može financirati vlastitim sredstvima, a za slijedeću godinu najavili su +28 mil kuna prihoda i +15 mil kuna EBITDA

Kako sada vidimo već sada su s rezultatom prešišali plan za 2018 !!!

Nemoj misliti na m2!

Da još samo dodam da MI upravi trenutno plaćamo bonus na cijenu dionice za 1000 kuna veću nego je na burzi :))

Nemoj misliti na m2!

http://www.seebiz.eu/lrh-ostvario-506-posto-vecu-neto-dobiti-nego-lani/ar-164305/

Izgleda jako povoljno, cak razmisljam i dokupiti. Trenutno smo na 8,5 ev ebitda -1 ev ebitda na neaktivnu imovinu i ajmo uzeti jos rezultate za nagodinu, dolazimo da kupac po danasnjoj cijeni placa samo 6-6.5 ev/ebitda. To daje vraski potencijal!

Uprava radi pravi posao 🙂

Prešišali plan za 2018 😀

Zadnji kvartal će biti isto bolji jer prošle godine nije bilo Giorgia 😀

A plešemo i na općenito pozitivnom turističkom valu – samo da se nastavi 🙂

Svake godine porast noćenja, ali još veći porast prihoda što znači da ulaganje u podizanje kategorizacije hotela daje očekivane rezultate 🙂

Bitno da su izbjegnuti i PSN i stečaj i postupak izvanredne uprave.
Sjajno je kada kompanija zarađuje novac i to ozbiljan.
I kada se to događa u Hrvatskoj. Jako dobro.


A plešemo i na općenito pozitivnom turističkom valu – samo da se nastavi 🙂

Nije samo to. LRH nije zadužena i njihovi plani su matematički isplanirani (ne zaboravite da je Šehanović znanstvenik).

Samo da još to tržište prepozna i da se na bavi više sa time, kako će Ostoja nas sve prevarati. Nisu sve Gazde iste 🙂

gazda joza je najbolji 🙂

Inače, ne vjerujem ja baš Ostoji kao Gazdi. Neće on ništa napraviti za mene ni tebe ako nije za njega dobro. Više mi se ovdje sviđa situacija da je menadžment motiviran rezultatima i postignutom cijenom dionice 🙂

I da, zaista je izrazita razlika od većine ostalih ta mala zaduženost!!!! A takvi rezultati 🙂


Neće on ništa napraviti za mene ni tebe ako nije za njega dobro.

Da to je istina. Ali ipak, niz godina bila je mogucnost da se jos smanji utjecaj malih dionicar putem raznih malverzacija, kojih smo vidjeli kod nekih ostalih priča. A to se kod LRH nije desilo. Iako se uvijek na to upozoravalo.

Inaće danas LRH objavljuje prva reporte, poslovne planove sa projekcijama ebidte i slično. Istina, nemajo odjela za investor relations ali ipak mozes uputit mail upravi pa mozda dobijes konkretan odgovor.

Jasna je i value priča: sav novac se vrača u biznis. Optimizira se sve – od nabave pa do troška amortizacije.

Šteta što mirovinci to uopče ne vide kao priču u koju bi imali veću poziciju (još mi nije jasno šta je bilo sa AZ mirovinskim fondovim)

Gledajte dionicu kao investiranje ovo je bananko (rast u 2 godine -) mislim i gorih ali usporedimo je sa plavom lagunom ili hupom

jako jako kaskamo

ne može na 4000 pravo stanje puška

New Report

Close