LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na HUPZ mislim opčenito da će ga prvoga preuzeti neki veči igrač, vjerojatno strani, ZG je ipak cijelogodišnja destinacija i to je atraktivnije od obale…

Matej Lrh je uvijek bila u sjeni ostalih turista (osim onog kratkog razdoblja kada je Dalibor pocinjao pisati i kada su se prve vile stavljale u funkciju, te preuzeo cavtat). Sve prije toga je bila letargija, ni izaci ni uci.
Danas nam stoji nalog na 4oookn. Za mene je ta cijena bila dobra i prošle godine.
No nevezano za to sve. Lrh i Plag su zajedno bile na 4300kn kada sam razmisljao da preslozim portfelj. Plag je uzela veliki zalogaj i progutala ga, a mi se ovdje mrcvarimo. Gdje je Daliborovih pola milijarde kuna ulaganja? Nama je problem napravit sto milja. I koliko vidim u zadnje vrijeme lakse je kupiti firmu sa velikim dugom, nego sa malim kao sto je lrh.

Najvise me smeta taj odnos “zastitnice” Opatije prema firmi i malima. Prvo su ostvili 1 dionicu lrhc-a, a u zadnje dvije godine konstantno koce razvoj. Nakon nekog vremena ne znam dali je problem u fondovima, burzi, Ostoji, Sehanovicu ili Dujmicu.

Kanabis – da u pravu si. PLAG je bolje odradila. U 5 godina isla je iz 1600 na 6500 a LRH iz 1900 na 5600 (ako zbrojimo zajedno i lrhc). A isto ako gledamo samo zadnju godinu…gdje je napravila 50% rast, a LRH nista.

Da bi bilo likvidno trziste mozda bi bilo lakse ici/izaci.

To sto je razvoj kod LRH jest cinjenica, koju je svjestan i Ostoja. Na skupstini je komentirao, da bi oni radili vise, ali ne mogu – najvise zbog papira. Znaci tu Opatija ne znam zbog cega koci stvari – najverovatnije administrativne procedure jer ipak Opatija je grad povijesti…a neki turisticni otok, sa sumom, gdje se gradi iz nule sasvim je druga prica.

Opatija bi trebala prodat dio u LRH i sa tim kapitalom uloziti u infrastrukturo Opatije, kako bi dobio grad jos vise od visokog turizma. Samo mislim, da Dujmic ovjde razmislja vise o tome, kako ce sebi/zeni napraviti onu vilu, koji sada gradi…nego nesto drugo.

I jos oko duga – kako sam razumio u biti nije zelja vecinskog da bi firma isla u vece zaduzivanje (iako je sada besplatno). Zato je kod LRH sasvim drugaciji omjer rizika i ocekivanog ostvarenog rasta (taj ce biti manji zbog manjog duga).

I kad bude žičara[/url]…to če još malo produžiti sezonu.

Novi update imovine za prodaju.

Ako ima ko broj 5 onda može vidjeti šta više nema na tom popisu…

@matejt
ovako po sjećanju, nema vile Slatina-ide u obnovu, zgrade tik kraj hotela Imperial-bilo priča da je prodana Bipi, ne znam??,vile Hermitage-sjedište tvrtke, vile u Moščenićkoj-prodana???

Nema vile u Mošćenićkoj Dragi.

Prodana ili se stavlja u funkciju (s obzirom da je nema u poslovnim planovima) ?

Uz onih 8 mil smanjenih rezervacija pa još ako su prodali nešto nefunkcionalne imovine uz pojačano poslovanje slijedeći kvartal bit će brutalan

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



@matejt

ovako po sjećanju, nema vile Slatina-ide u obnovu, zgrade tik kraj hotela Imperial-bilo priča da je prodana Bipi, ne znam??,vile Hermitage-sjedište tvrtke, vile u Moščenićkoj-prodana???

nema više ni vile Zagreb u Opatiji, to će se valjda obnavljati zajedno sa izgradnjom hotela Zagreb

stari natječaj za usporedbu
http://www.remisens.com/cms_media/web/biz/natjecaji/LRH-imovina_namijenjena_za_prodaju_1.pdf

Valjda bi objavili nesto da je prodano, no i ovo je dobro, jer ce se planovi siriti i imat cemo nove kapacitete.

Kako Njemci više ne letuju toliko u Turskoj/Afriki…onda i Opatija/Hrvatska ima puno od toga. Rast[/url] broja noćenja je super, pa i ova ćinjenica, da dolaze gosti sa novcem: “Najveći porasti noćenja prema dobnoj strukturi gostiju zabilježeni su u kategoriji od 41 do 50 godina, čak 25 posto”

Sada možda pitanje – kada možemo očekivati da se gosti vrate na tržišta Turske, Afrike…jer tada će se pokazati prava slika koliko je Opatija/Hrvatska omiljena destinacija.

New Report

Close