LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slazem se, plavac1, ecox. Fajtovi glavnih vlasnickih aktera u LRH su ubili momentum dionice. Da su slozno isli u prodaju firme bez natjerivanja i razdvajanja, mogli su postici fair cijenu. Ovako LRH HC ima bright future, ali opet po meni vecinski je u prevelikom paketu vlasnistva, a LRH i dalje u mulju malih investicija, konstantnog “peckanja” Grada i samim time stopanja onoga sto im ne pase (kao da oni kuze biznis) i vecinskih koje bk za dionicu. Cak mi je i cudno da i fond koji je usao ne podigne cijelu pricu otkupom ove mase na 4000 kn, kao da ne vjeruju u pricu, kao da namjeravaju izaci (mozda zbog moguceg relativnog pozitivnog okoncanja Agrokor fame i ulaska u pojedine AGR firme pod bitno nizim cijenama). Kako god, robovi smo ove dionice koja je 4-5 godina unatrag pokazivala snagu. Sada pokazuje samo ono suprotno. Dati dionice za 3800, pregristi i kupiti nesto sto ima brzu buducnost tipa ERNT ili RIVP. Hvala/molim.

http://www.total-croatia-news.com/lifestyle/20641-john-malkovich-visiting-opatija-i-came-to-relax

U Hrvatsku ulaze neki od najjačih svjetskih brendova luksuznih hotela

Vani je u hotelijerstvu sve jasno – nekretninski i ini fondovi imaju u vlasništvu hotele, a njima upravljaju brendovi.

U Hrvatskoj imamo RIVP, MAIS, TUHO gdje je vlasnik nekretnina ujedno njima i upravlja. Ali, imamo i obratno pa se HUPZ ponaša fondovski i većinom upravljanje prepušta brendovima.

U LRH imamo svašta. Imamo brend Remisens, imamo nekretnine u funkciji, a bogami imamo i nekretnine izvan funkcije.

I sad, što se tu točno i kome prodaje? Ako se prodaje brend Remisens, ne znam koliko ta prodaja ima smisla jer to je brend koji pretpostavljam da ima ambiciju širiti se globalno. Sad su na Kvarneru, u Cavtatu i Portorožu. Sve i da se hoće prodati, ne može se jer nije izdvojen.

Onda imamo nekretnine u funkciji razdijeljene na LRH i LRHC. S tim da Grad Opatija zna da ne želi nekretnine, pa i ulaganja izvan Opatije.

Najavljuje se neko izdvajanje nekretnina za jesen. Ne znam kako će to ispasti i hoće li išta dogoditi, ali ustvari bi se dionice LRH i LRHC trebale podijeliti potpuno drukčije, na REMS (brend Remisens)i LRHN (LRH nekretnine). U tom slučaju vjerujem da bi se mogao pronaći fond koji će kupiti nekretnine, a ako će REMS i dalje ovako upravljati, onda ga ne treba ni prodavati, nego se razvijati u pravcu da preuzme upravljanje drugim hotelima.

Valamar Riviera ostvarila rast prodaje od 22 posto: Najavljena ulaganja od 704 milijuna kuna

Valamar Riviera ostvarila rast prodaje od 22 posto: Najavljena ulaganja od 704 milijuna kuna


Super. Takva rast koristi i LRH jer dize letvicu…a sa druge strane u tom brojkama je i konsolidacija imperiala.

Plava laguna nas je potopila. U lrh se vise jednostavno ne dogadjaju cuda.

Plag ima kampova i to podiže zaradu,. Ali Lukšići su kopije ispred svih.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Plava laguna nas je potopila. U lrh se vise jednostavno ne dogadjaju cuda.

Jeli mozes malo vise pokomentirati taj stav. Znaci LRH gledano samo poslovanje rasla je 20%. Istina je da trenutno investirajo samo cca 100 mio godisnje. Ali ocito to jim ustreza jer ne razmisljaju o dodatnem dugu pa cak i to nije problem – dozvole ( opcina) te razliciti interesi glavnih vlasnika kociju projekte. Te naravno visoka ocekivanja oko povrata te nacina financiranja.

LRH ima svoj omjer rizika te rasti. Zato ne slijepo usporedivati sa ostalim firmama.

Ali po meni juce je bila dobra najava Adrisa da su spremni nesto kupiti. Ne znam zasto ne kupe LRH. ono sto su napravili sa Rovinjem mogli bi sa Opatijom. Iako ona ide svojim laganim putem…

Inace Istra je krcata turistima pa na neki nacin to je super za sve turisticke firme. Jer ce se zarađeni novac u dobrom dijelu vratiti u infrastrukturu…

HUPZ je po meni prva meta za preuzimanje…

Zašto baš Hupz? Misliš, od strane Adrisa? Ne bi to bilo loše. Ali, mislim da Adris prvenstveno cilja na akvizicije u osiguranju, a ne u hotelijerstvu. Mada ne bi bilo loše da uzme HUPZ.

pa nisam ja jedini Isus na forumu :)!

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Zašto baš Hupz? Misliš, od strane Adrisa? Ne bi to bilo loše. Ali, mislim da Adris prvenstveno cilja na akvizicije u osiguranju, a ne u hotelijerstvu. Mada ne bi bilo loše da uzme HUPZ.

Mislim da imaju previše nekretnina od crosa za upogoniti u hotele da bi razmisljali o hupzu

New Report

Close