LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Decki 180 soba za novu hotelcinu je sasvim ok za 2017 god, nadamo se da ce doraditi i plan za 2018 god. Prihod od 350milja za 2018 mi je sasvim zadovoljavajuc, a nadam se i ostvariv.

Za slijedeću godinu trebalo bi se investirati oko 90-100 mil kuna.
Najveća pojedinačna investicija je Imperial i to ide u najvišu kategoriju što će mu udvostručiti cijenu, a i povećati popunjenost. Nešto sam načuo da bi se za Imperial išlo možda i u neki novi brand.
Od te investicije ja očekuje rast prihoda do 15ak mil kuna.
Matematika kaže da po dosadašnjoj praksi na ukupno investiranih 90 mil treba očekivati cca 13 mil kuna EBITDA, a uprava je projecirala 15 mil. Uz maržu od 40% to bi onda bio rast prihoda od 33-38 mil.

Uprava je u planu nešto skromnija i projecirala je 25 mil.

Kako ovu godinu ja prognoziram 320 (bez izvanrednih) to znači da bi nagodinu prihod svakako trebao doći do 350 mil kuna, iako plan to prognozira tek za 2020. Ja očekujem da će se 2020 prihodi približiti 400 mil kuna, a ako uz to i dignu maržu na 43% kako planiraju smiješi nam se EBITDA od 170 mil kuna.
Uvjeren sam da će u narednim godinama doći do rasta valuacija na barem 13-14 EV/EBITDA išto daje zanimljive targete.

Naravno da ovo ne vrijedi samo za LRH. Rekao bi da će sav turizam ići u tom smjeru, a kod nas još uopće nisu došli veliki strani investitori koji su navikli plaćati nekretnine jako skupo. Ako stvari krenu u smjeru razdvajanja operacija od nekretnina tek tada će doći do dodatnog rasta vrijednosti. Evo vidimo da se prva takva ulaganja događaju sada i kod nas.

Nemoj misliti na m2!

darko daj prodaj i riješi nas se . ovo je sekta a tapkamo na 3700 haha

moze ovo i na 1100 ja kupovah ne tako davno

zaboravih i na 6000 davno 10 godina ostarih a što ćeš nije u šoldima sve nešto je i u dionicama


Za slijedeću godinu trebalo bi se investirati oko 90-100 mil kuna.
Najveća pojedinačna investicija je Imperial

Možda če sada i Belvedere renovirati jer možda če spustiti svoje kriterije oko prinosa…jer ipak bolje 1 posto manje nego 1 mrtav više.

Dalibore, može li pojašnjenje za ove navode da je Belvedere u stečaju ili je bio u stečaju ili što?

Mračna strana “stare dame”: Obišli smo devastirane opatijske hotele, neki su zaista – opasni

Kao i svaka hotelska kuča tako i LRH treba ogromne investicije u hotele, samo neki to rade a LRH skoro pa održava hladni pogon dok se mlada ne uda a to se jako odužilo i sada ih konkurencija gazi i događaju se gluposti kao sa ovim poginulim turistom….

Mi kuburimo na 10,5 ev ebitda, a imamo u rezervi još 1 ev ebitda u imovini i za 2mj je kraj sezone gdje ćemo zaraditi još 1 ev ebitda. Uza sve ove natpise u novinama stvarno je pravo čudo da se ne pokupi nalog na 4000kn. Vjerojatno se čeka naredna sezona da cijena bude na 7 ev ebitda.

http://www.seebiz.eu/cappelli-rekordan-turisticki-vikend-u-hrvatskoj-s-vise-od-milijun-nocenja-po-danu/ar-159902/


Kao i svaka hotelska kuča tako i LRH treba ogromne investicije u hotele, samo neki to rade a LRH skoro pa održava hladni pogon dok se mlada ne uda a to se jako odužilo i sada ih konkurencija gazi i događaju se gluposti kao sa ovim poginulim turistom….

Da li je stvarno ovdje sve baš toliko loše? Nemojte se ljutiti ali mislim da vi nakon HMST-a očekujete *4 u 2-3 godina na svakoj dionici, a tamo vam se ipak malo posrećilo. Trebali ste kod ulaska malo bolje izračunati s koje se početne razine kreće i koja su REALNA očekivanja rasta. A isto tako, treba gledati LRHC koji je ovdje većina jednostavno zaboravila iako im je kod ulaska u LRH bio još uvijek unutra

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

LRHC je druga priča, tamo postoji jasna vlasnička struktura i to se vidi po napretku firme.

Nije LRH loša dionica ali ima lošu vlasničku strukturu koja se namjeravala riješiti prodajom firme u čemu se nije uspjelo, na burzi se kupuje budučnost a ona je kod LRH nejasna i to je to.

Plavac1 , potpuno si u pravu nema tu nikakve dvojbe !
50 godina smo se borili protiv takvog / slicnog organizaciskog sustava a sada …

Da si pljunem u vlastitu facu !

New Report

Close