LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


LRH kritično malo investira a dug je mizeran jer se firmu želi udati, ali vrijeme ističe a prosaca nema…

burze su na vrhuncima i dalje od Q1 2018. god. ne znam šta će se događati, do tada će po nekim grafovima EPS na NYSE rasti lijepo…


mislis nesto kao ovo:
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/cbyv0vTndiidv6hdao4grA==.pdf
Pa tko je kriv ako se ne zeli firma zaduzivati i tavori na ovim kapacitetima…i to u godinama kada cak i baba mara iznajmljuje…

osobno očekujem da se prvi mali mljac velikog naloga dogodi u slijedećih desetak dana

www.lociraj-popust.com

Ovih 1.723 komada na 4.000 je nalog CERP-a ili AZ-a?

Ako je AZ ulazio po 3.450 kn to je realizacija 947,65 tisuća kuna, s obzirom na period ulaganja super ali nekako ne bi rekao da oni to rade

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Ovih 1.723 komada na 4.000 je nalog CERP-a ili AZ-a?

Po meni ili CERP ili Kapitalni fond.


Ovih 1.723 komada na 4.000 je nalog CERP-a ili AZ-a?

Po meni ili CERP ili Kapitalni fond.

ne bih rekao da je AZ – ne ide mi to uz strategiju dugoročnog ulaganja mirovinaca

www.lociraj-popust.com

Evo kako pravi biznis izgleda:

Valamar i mirovinci ulaze u Stari Hvar: Nakon obnove Arkade i Lavande zapošljavat će 500 ljudi

RIVP se pokazala ozbiljna firma sa dugoročnom strategijom, i LRHC po tom pitanju nije loša ali LRH je čista špekulativna dionica koje se gazde žele riješiti i ozbiljne strategije razvoja nema a najbolje sezone prolaze i po malo sve manje ima prilika za širenje…

Slazem se, plavac1. Ne mogu se oteti dojmu da su postojece investicije cisto da se pokaze da se ipak nesto radi, ali se glavnina novca cuva na racunu da se impresioniraju moguci kupci. Investitori, barem ja, vole da novci rade nove novce, kao u slucaju RIVP-a, a ne da se ne ide u vece investiranje sto znaci vece zaduzivanje. Kako god, ne mogu reci da je u slucaju trazenja kupca ta logika kriva, ali na nas dugorocnije investitore ostavlja dojam poluposla i namjernog “stopanja” investicija, a sve u vrijeme najboljih turistickih godina, gdje je sve plus – i jeftinije zaduzivanje, i prodavanje svega sto se revitalizira, sve sto se novo otvori. Kada Europa udje u novi ciklus i mi cemo to osjetiti, ali ce LRH biti oslabljenja jer nece imati dovoljno rasiren “hladni pogon” da nesmetano financira firmu. Ali opet, ako se sve proda za 2-3 godine, valjda je tako bolje – brigo moja, predji na drugoga….

Ovdje je socijalistički model takav da Grad napravi kongresnu dvoranu koja će vjerojatno produžiti sezonu, a s obzirom da ne donosi profit, barem ne prevelik, ne trpi profitabilnost LRH.

Idemo polako s definicijom socijalizma. Socijalizam bi bio potrošiti zaradu na radnike, s tim da je cilj poslovanja zaposliti što veći broj radnika, a profit je ružna riječ.

Ovdje imamo partnerstvo s lokalnom zajednicom, barem koliko ja vidim.

Tko voli više investicija uz superiornu upravu, ima LRHC. Tko ne voli, ima LRH. Tko ne voli ni jedno ni drugo, ima nešto treće.

Što su bolji rezultati, to je više kukanja ovdje.

Ovdje je socijalistički model takav da Grad napravi kongresnu dvoranu koja će vjerojatno produžiti sezonu, a s obzirom da ne donosi profit, barem ne prevelik, ne trpi profitabilnost LRH.

Idemo polako s definicijom socijalizma. Socijalizam bi bio potrošiti zaradu na radnike, s tim da je cilj poslovanja zaposliti što veći broj radnika, a profit je ružna riječ.

Ovdje imamo partnerstvo s lokalnom zajednicom, barem koliko ja vidim.

Tko voli više investicija uz superiornu upravu, ima LRHC. Tko ne voli, ima LRH. Tko ne voli ni jedno ni drugo, ima nešto treće.

Što su bolji rezultati, to je više kukanja ovdje.

Sve ozbiljne turističke firme se sada u najboljim godinama turizma maksimalno zadužuju i šire poslovanje a LRH je nisko zadužena firma i investira se samo koliko se smije da i dalje ostane nisko zadužena i da se može prodati ali ispred nje u redu za prodaju ima bolje pozicioniranih firmu tako da čekanja bude još puno a ako se i proda brže biti će slaba cijena, u biti ona koja več je na burzi…

New Report

Close