LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve se to pumpa da vlasnici dobro prodaju svoju imovinu samo ne ide to lako, LRH če se teško prodati prije recimo HUP-a Zagreb jer on je atraktivniji za moguče kupce, tako da bude se tu još dugo čekalo…

Problem LRH je sto je nelikvidna dionica i zbog toga puno investitora uopce je nema u portfelju. Istina je da nije neki interes uprave da poboljsa ovu cinjenicu ali sa druge strane uprava radi sve ono sto u biti zelimo: fokus na biznis, transparetno poslovanje (svaka nabava ide poput javnog natjecanja), planovi su jasni (ima li koje drugo poduzece sa strane uprave stavljen plan capexa te rdg za iduce 3 godine?), ne kasne sa objavama (među prvima su objavljeni rezultati) te ono sto mislim da je najbitnije – uprava ima putem ugovora usklađene interese sa dioničarima (sto visa cijena kod prodaje sto vise novca na stolu za upravu).

Ja osobno bi imao veliki izzazov ako bi doslo do prodaje LRH jer bi opet trazio tocno to kombinaciju karakteristika (pored dobrog izgleda poslovanja te nizkog duga). I zato mislim da je sve ok samo da oni nastave razvijati poduzece kako su to radili u zadnjih 5 godina. Jer onda sa tim dijelom portfelja nemam veliku brigu.

Ali to ne znaci da prica nema svoj rizik. Naravno da ga ima. Pa vecinski vlasnik moze sve napraviti. Mozda i na stetu malih dionicara. Ali to je vec mogao napraviti. I nije. I zato dajem vise mogucnosti da kad bude prodaja da cemo svi dobiti svoj dio kolaca. A taj kolac ce biti puno veci nego to sto danas pratimo na burzi.

LRH ima sve otvoreno da neki dan ostvara neto dobit u rangu 80 do 100 mio kuna (kombinacija malo manje amortizacije te nastavka planirane rasti) i ako to ide prema dividendi i ako gledamo neki prosjek dividend yield za turiste onda vjerujem da bude cijena na burzi oko 10.000 kuna. Ali nece to biti iduce godine. Ali mozda ce biti to 2020 ili 2022.

Zato je LRH za dugorocne investitore koji znaju biti strpljivi i to jim odgovara. I da to nije dionica za neki day trading jer vidimo da cijena dionice u zadnji godini stoji na miru.

Mislim da mnogi nisu svjesni koliko je ovaj izvještaj dobar, i što proizlazi iz njega.
Uprava je projecirala rast prihoda od 20 mil kuna tj 7,3% na godišnjoj razini.
Sada i ako isključimo efekt ukidanja rezervacije izgledno je da će prihod rasti 40 mil kuna !!
To je skoro 15%.
Tu je uključeno 5% rasta prihoda u drugom polugodištu, 15 mil kuna prihoda od novog hotela i do sada ostvaren rast (14,5 mil) prihoda u prvom polugodištu.
Inače po mojim izračunima novi hotel trebao bi raditi oko 25 mil kuna prihoda.
Dalje ja sam računao 3% rasta prihoda u 3Q i 10% u zadnjem no i tu bi nas sezona zbog rasta potražnje mogla iznenaditi.
Na kraju svega nebi me čudilo previše da do kraja godine rast ne bude i veći.

To što dionica stagnira meni ne smeta, na određeni rok tržište to ipak izbalansira.
Istina je da bi LRHC mogla možda ove godine imati prinos i blizu 100% no to je prvenstveno zbog toga što je krenula nerealno nisko i bila je za većinu potpuna nepoznanica.
Sada, na dalje razlika u rastu ne mora biti tako velika.
LRH ima veći investicijski potencijal, veća je tvrtka, nisko zadužena, disperziranija vlasnička struktura.
LRHC je agresivnija i brža, zaduženija, sa većinskim koji drži 87%, vertikalno neintegrirana.
Po meni je LRHC rizičnije ulaganje, a to obično znači viši potencijalni prinos.

Greška je birati jednu ili drugu, po meni treba imati obje, a omjer odrediti prema sklonosti riziku i ciljanom prinosu.

Nemoj misliti na m2!

Veći prihodi i veća zarada vjerojatno daju druge podatke u njihovom excellu za ulaganja pa bi, kao što su vratili Imperial iz mrtvih, mogli i negdje drugdje podebljani, dakle biti malo manje konzervativni.

Tragična nesreća u Opatiji: Češki turist poginuo kad je pukla betonska ograda balkona na hotelu

Bas nam super u svim smjerovima ide…

Tragična nesreća u Opatiji: Češki turist poginuo kad je pukla betonska ograda balkona na hotelu

Bas nam super u svim smjerovima ide…

ufs. nije dobro.

S obzirom na rat između Novog lista i uprave LRH, treba pričekati pa vidjeti je li to baš točno tako kako piše.

Nažalost nesreće se događaju.
Ako je i u pitanju Belvedere to je stari i nerenovirani hotel. Pozicija je jako lijepa i ima potencijala no mislim da ima nekih problema sa papirologijom pa se do sada nije u njega ulagalo.

Malo mi ide već na jetra (zapravo puno) taj senzacionalizam u novinarstvu. Na više portala pišu o kvaliteti gradnje i odgovornosti izvođača građevinskih radova. Dakle sad bi trebalo nekom u Austro-ugarskoj dati po ušima!?!

Sad naravno da će se prozivati vlasnika i upravu, a oni su za 5 godina napravili čuda, a u tvrtku se prije toga preko 20 godina nije ništa ulagalo. Znamo dobro tko je za to odgovoran. Na sreću ovdje se ipak stvar pokrenula, moglo je završiti kao sa Jadranom u Crikvenici.

Nemoj misliti na m2!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/detalji-horora-na-balkonu-poznatog-hotela-u-nasem-turistickom-biseru-napravio-si-je-ljuljacku-a-onda-se-prevrnula-cijela-ograda-i-pala-mu-na-glavu/6385340/

Evo ovdje druge strane


http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/detalji-horora-na-balkonu-poznatog-hotela-u-nasem-turistickom-biseru-napravio-si-je-ljuljacku-a-onda-se-prevrnula-cijela-ograda-i-pala-mu-na-glavu/6385340/

Evo ovdje druge strane


prije dviej godine 2x grom u luftic ceha na moru (naravno poginula obojica), sada rade ljuljacke na balkonima…pa nemres to smiriti nikako.

Nisam baš siguran da li sam dobro shvatio, tip si na balkonu u hotelu ide raširiti hammock? Ili je čak i neke veće akrobacije izvodio pa da si sam složi mrežu? Ako da onda je to više glupost nego tragedija, tragedija mi je prije kada se u Maistrinom kampu staklo sasulo na čovjeka pod tušem. Stvarno svašta…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

LRH kritično malo investira a dug je mizeran jer se firmu želi udati, ali vrijeme ističe a prosaca nema…

burze su na vrhuncima i dalje od Q1 2018. god. ne znam šta će se događati, do tada će po nekim grafovima EPS na NYSE rasti lijepo…

New Report

Close