LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I tih 8,5 mio kuna dodatnog prihoda koji ide direktno u dobit u 7. mjesecu je super, jer dobivamo još čistu bilancu (jedna dubioza manje)….

Što znači da ćemo godinu zaključiti na puno boljem rezultatu nego je uprava stavila u svoj poslovni plan 🙂

Prihodi od prodaje veci 20%. Profit s manjim rastom. Rasli materijalni plus troskovi osoblja. A sad da pricekamo Rivp.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ja sam jako zadovoljan. Jasno je da će plan biti prebačen.
Do sada je rast operativnog prihoda 14,5 mil, a po planu je za cijelu godinu 20 !?!?
S tim da je novi hotel startao tek 15.6.
Matematika kaže da tvrtka odradi slijedeća 2 kvartala jednako kao i prošle godine prihod bi morao biti
179 mil prihod od prodaje i 9,5 ostali prihodi. Znamo da dolazi tih 8,5 mil izvanrednih i ostaje nam cijeli prihod novog hotela do kraja sezone.
To je znači oko 304 mil kuna što sada možemo zbrojiti.
Novi hotel teško da će donijeti ispod 15 mil kuna, a vjerovatno prije 20 mil kuna
I još treba dodati nešto rasta i na drugih pola godine. 5% ?
U sezoni je uvijek teško napraviti u istim kapacitetima puno veći prihod.

Kako god rekao bi da će ukupni prihod na kraju godine biti oko 330 mil kuna.
Neka je marža u rasponu 40-42% to je onda 133-138 mil kuna EBITDA
Neto dug je trenutno 90 mil kuna ali uz ovakav priliv do kraja godine mislim da će još i smanjiti.

To vam je negdje na 10,5 EV/EBITDA cijena dionice 4.500-4.600 kn

Nemoj misliti na m2!

Evo prošlo je 5 dionica, samo strpljivo sada će to…sve je to smiješno sa tim LRH…


Rasli materijalni plus troskovi osoblja.

Pa to je zbog Giorgio jer su morali zaposlit ljudi…te nabavit dodatni material…i to prije se hotel otvorio.

Ovaku idu brojke zaposlenih na zadnji dan po zadnjim kvartalima:
2q 2017 = 774
1q 2017 = 554
4q 2016 = 596
3q 2016 = 730
2q 2016 = 730
1q 2016 = 531
4q 2015 = 558


To vam je negdje na 10,5 EV/EBITDA cijena dionice 4.500-4.600 kn

I kako je cijena jos uvijek oko 3800 kuna onda to znaci da je EV/EBIDTA (F2017) ispod 9.

Dali mi to za kraj godine ocekujemo prihod od 500 milijuna kuna i ebitda od 200 mil kuna? Konacno lijep pomak!
Nadam se da uprava nadogradjuje planove za 2018 god.

Kakvi ste vi mazohisti, umjesto da prodate Lrh i prebacite se u Lrhc, vi snivate 2018 g.


Kakvi ste vi mazohisti, umjesto da prodate Lrh i prebacite se u Lrhc, vi snivate 2018 g.

Mladi imaju LRHC, penzići LRH, a oni koji hoće rano u penziju imaju oboje.

gop – bruto operativna dobit 38, 1
ebitda – 33,4

ma, koji klinac im je taj gop. nigdje ne nalazim taj termin, a uvijek ga stave u izvješće – u kojoj stavci ili stavkama je razlika izmedu gop i ebitda

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Kakvi ste vi mazohisti, umjesto da prodate Lrh i prebacite se u Lrhc, vi snivate 2018 g.

gledam vasu povijest. svakih 1 godinu doletite ovdje nesto prozborite i onda vas nema … fakat ne kuzim zasto bi LRH (sa MF unutra) bila toliko losija u odnosu na LRHC?
Objasnite

Nema me zato jer nemam ovu dionicu, al to ne znaći da ne čitam. Recimo najjednostavnije moguće, cijena LRH stagnira, LRHC raste

New Report

Close