LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda još jedno razmišljanje oko poslovanja za ovu godinu – opce brojke oko broja turista/nocenja su zaista impresivne. LRH je u prve 3 mjeseca u prihodima rasla skoro 5%. Sada, kad se otvorio Giorgio 2 ta rast ce se biti veca. Prema projekcijama uprave su 7,4% rasti ove godine (20 mio kuna novih prihoda). Ali vec sada znamo, da je Giorgio barem 90% rasprodan i da ce tamo zaista biti dobri rezultati (ako uzmemo da ce prosjecna cijena koja ostaje LRH oko 100 eur i 4,5 mjeseca koliko ce biti otvoren ove godine bi to znacilo plus 16,5 mio kuna novih prihoda). Znaci, da ce projekcija uprave biti svakako realizirana, jer vec danas znamo, da je planirana rast od 20 mio kuna vec sada u dobrom dijelu realizirana (16,5 mio giorgio 2 + 1 mio rast u 1 kvartalu).

Pitanje je naravno kakav trend ce imati prodana/realizirana cijena nocenja u sezoni (ja mislim, da ce to biti u rangu 2 -4% => to je nekih dodatnih 5 do 10 mio kuna) i kakva ce biti posezona (prema najavama ce biti zaista dobra => racunam da je to nekih novih 2 mio kuna).

To znaci, da bi ove godine ipak mogli vidjeti rezultat koji ce biti blizi 300 mio kuna nego 290 mio kuna prihoda (292 mio kuna je prema biznis planu uprave). ebidta na 40% = 120 mio kuna.

Sada da li če to biti dovoljno da privuce interes novih ulagača je naravno pitanje. Dionica je nelikvidna što je problem, u slučaju ako trebaš hitno novac. Ali svejedno nudi dobar potencial uz ogranični rizik (nema duga, lokacija poslovanja je super, uprava je ok).

Svaka čast na izgradnji Giorgia II ali su nekako trebali riješit još ovo gradilište od strane Opatije, bageri i kamioni ne daju baš ljepu sliku.

Ja sam i optimističniji od matejat

Naime u 2016 je LRH imala prodanih 347.000 soba (a u to je ušlo sve, od kampa do Ambasadora)
kad redovni prihod podijelimo sa tom brojkom to je 780 kn po prodanoj sobi.
Kako na stranicama tvrtke vidimo da se Girgio prodaje po najvišim cijenama, ja računam da će samo Giorgio u 2017 donijeti oko 20-22 mil kuna novog prihoda.
Nadalje, prvi kvartal je bio bolji ove godine iako je prošle godine Uskrs padao u 3 mjesec, što znači da u drugom kvartalu imamo i taj dodatni plus koji će se pokazati u prihodima, a kako se čuje blagdani tijelova su također odlično pali pa je ulazak u sezonu na rekordnim brojkama. To će se sigurno dobro vidjeti i u prihodima. Možda se dohvati i 100 mil kuna već na pola godine, s tim da je prošle godine u prihodima bila i prodaja zemljišta.

Nemoj misliti na m2!


Možda se dohvati i 100 mil kuna već na pola godine, s tim da je prošle godine u prihodima bila i prodaja zemljišta.

Saznat čemo za mjesac dana. Svakako je velika vjerovatnost, da nas pozitivno iznenade.

Lijepi promet danas. Ipak ove godine u drugom kvartalu puno više trgovanja nego prošle godine. Naime ove godine više od 4 mio kuna prometa, a prošle godine u 2. kvartalu samo 1,2 mio kuna prometa. Ali veličina promet trenutno ništa ne pomaže jer cijena stoji na istom mjestu – ali barem se istovaraju oni koji ne žele biti više u toj naši priči.

Inače svejedno dobro je imati u mislima, da nije svugdje tako: Valamar skocio u zadnjoj godini sa 24 kuna na 44 kuna.

LRH je dionica koju najduze posjedujem, ali nije ni na pola koplja sa RIVP. Ne prodajem ovaj zadnji dio LRH dionica samo i iskljucivo jer nemam priliku vise dokupiti RIVP jos, pa cu dati sansu i cekati izvjesce, da LRH dokaze da je ipak svjestan da ima svoje dionice na ZSE.


iskljucivo jer nemam priliku vise dokupiti RIVP

Pa kako ne mozes dokupit RIVP? jedino ako si mislio “jeftino” ali inace mozes brez problema dobit dionica…a isto mozes LRH prodat brez problema.

Matejt, da, ne mogu jeftinije, kupio sam jedan veci dio za 40,09 tj. za prodane dionice LRH. Kako mi je prosjek 3307 kn kod LRH, nije mi hica prodavati posebno ako nemam priliku te novce iskoristiti. Cekat’ cu neki RIVP dip. Rado bi da se mogu ubijediti da mi je pametnije ostaviti LRH, ali vidite da je vrlo, vrlo sumnjivo razmisljati cak i da dionica zavrsi ovu godinu sa 4500. Jednostavno, cijenim firmu ali tu sam radi zarade. Dio za koji sam dokupio RIVP vec je 10 posto u plusu.

Giorgio II

whiterose ne kuzis ti nas. Mi smo ovdje radi potencijala 😀

Naravno kanabis:) Sto je najbolje i ja sam sam sebe uvjeravao da su u RIVP bedaci kada rastu 30+ posto gore a mi tako senzacionalna firma i odemo jos u minus prosle godine. Tako da taj potencijal ostavljam drugima na sljedecem dipu RIVP-a.


Naravno kanabis:) Sto je najbolje i ja sam sam sebe uvjeravao da su u RIVP bedaci kada rastu 30+ posto gore a mi tako senzacionalna firma i odemo jos u minus prosle godine. Tako da taj potencijal ostavljam drugima na sljedecem dipu RIVP-a.

Pa RIVP raste posto je free float velik (i zato je likvidnost koja je glavni faktor za ulazak mnogih investitora) pa i zato sto su puno agresivniji po pitanju investicija. Za 2018 godinde LRH investira oko 100 mio kuna, a RIVP 700 mio kuna.

Naravno to se odraza na omjeru rizika/prinosa…To razliku mogu opisat na nacin da li imas kod kuce zenu koja je zgodna kao manekenka ili zenu koja napravi nabolju pastu. Svaka ima svoj plus. A i svoj minus 🙂

New Report

Close