LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ja isto. Predlažem da damo dio zarade radnicima.

Na ovakovu vijest dionica bilo koje firme padne, a posebno turisticke pred sam pocetak sezone. Ali LRH gotovo ni ne zna da ima dionice na burzi, a kamoli da sudjeluje u pozitivnim vijestima u novinama, PR valjda ni ne postoji. Iz svega vidim ili traljavi ili nepostojeci odnos firme prema svojoj prezentaciji, jedino se njeguje sto brza zarada… a i otom, potom…

G. Trabonjaca sigurno ima pravo kad kaze da bi ljudi manje odlazili da su place vece, no ne stoji izjava da si drzava reze granu na kojoj sjedi dok izjednacava porez na ugostiteljske usluge na razinu poreza koji ima ostatak gospodarstva, naprosto jer svi ovdje jako dobro znamo kolike su marze i dobit u lrh, rivp i ostalima u vrijeme dok cjelokupno gospodarstvo radi s dobiti od cca 2%, a pritom jos uvijek je porez na turisticke usluge osjetno nizi od 25%.A da ne spominjem nebulozu da svi mi iz drzavnog proracuna placamo holijerima zimski dio bruto place za sve stalne sezonce da jadni hotelijeri ne bi morali spustiti marzu ispod 35-40%. (Naravno da mi kao dionicaru ovo stanje odgovara, ali treba priznati da nije fer prema ostatku gospodarstva).

Giorgio 2 jučer otvoren, gotovo skroz popunjen do kraja listopada. Novi list današnji.

To je super vijest.

Bas juce sam se vozio prema Bledu i gledao to dugo kolonu turista koji idu prema moru…zaista puno turista. 2017 bit ce jako dobra godina.

Ne mogu vjerovati da sam prosle godine skidao lrh po 4000kn, a fondovima se danas ne isplati pokupiti ovaj paketic. Cekaju da se agrokor odblokira, pa da spale jos par stotina milijuna kuna.

Isto i na ARNT kad je bila 50 nije bilo zanimanja. A danas svi veliki su ulupali na 425 velike novce…

Mozda ce i LRH nekad promjenit taj stav i trazit dodatni kapital institucija. A tada ce percepcija LRH biti sasvim druga…

Kad bude NK Rijeka kao Barcelona…onda možda nekad za Lrh pročitamo vijest kao ova:

“Argentinian footballer Lionel Messi (who currently plays for FC Barcelona) has bought a four-star, 77-room hotel in the seaside town of Sitges, close to Catalan capital Barcelona, for a reported €30 million (€390,000 per room) from local businessman Francisco Sánchez. The hotel, which is now called the Hotel MiM Sitges, will be run by the Majestic Group.”

390.000 eura soba 🙂

Hotel izgrađen u 10 mjesec

‘PLANULI’ NOVI KAPACITETI U IČIĆIMA:
Početak glavne sezone u znaku Georgia II.

Nakon prve godine poslovanja, definirat će se može li s vremenom hotel imati i cjelogodišnje poslovanje, jer Opatijska rivijera teži takvome konceptu – radu 365 dana u godini.

a iz Crikvenice se čuju špekulacije da bi na čelo Uprave trebao doći nekadašnji direktor opatijskog LRH Kristjan Staničić , http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/nista-od-ipo-a-jadrana-ali-dionice-moraju-hitno-na-zse-329095


Hotel izgrađen u 10 mjesec

'PLANULI' NOVI KAPACITETI U IČIĆIMA:
Početak glavne sezone u znaku Georgia II.

Nakon prve godine poslovanja, definirat će se može li s vremenom hotel imati i cjelogodišnje poslovanje, jer Opatijska rivijera teži takvome konceptu – radu 365 dana u godini.

Rekao bi da je ispalo i bolje nego su planirali. Ovu godinu će prema najavama u ovom članku hotel donijeti preko 20 mil prihoda, a nagodinu bi mogao i negdje 25-27 mil kuna sa bar 11-13 mil kuna GOPa

Nemoj misliti na m2!

Dalibore za nas losije matematicare uvijek moras izdvojiti minuticu vise i prognozirati cijelu ovogodisnju bilancu.

Nadamo se da ce 2017 god biti?
prihod 315 mil kn
ebitda 129 mil kn

New Report

Close