LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ja sam potpuuno drugog stava.

Te nefunkcionalne nekretnine ne treba prodavati, nego staviti u funkciju.

Situacija sr promijenila i kako stvari stoje, tesko ce se ista moci kupiti po iole razumnim cijenama, tako da akvizicije otpadaju. Stogod se bude prodavalo nadjacat ce ih veci igraci iz hr i svijeta, a tu je i otpor lokalne zajednice, sto smo vidjeli na primjeru lrhc.

Koliko sam vidio, vec neki objekti koji su bili za otpis su obnovljeni tako da to nije uklesano u kamenu. Treba te odluke preispitati i s obzirom na nove okolnosti mozda ih promjeniti. Nakon 2018 ionako nemaju sta raditi pa zasto onda ne srediti vlastito dvoriste. Love ima, objekata ima, pa ajmo delati kako rece jedan.

Ma već su iskoristili sve što su mogli, od ostale imovine im se ne može ništa uklopiti u postojeće poslovanje niti ispunjava kriterije uprave za ulaganja, odnosno povrat na uloženo.
[/quote]

Jesmo li 100% sigurni u to, s obzirom na vijest o obnovi Imperijala? Te brojke se mijenjaju iz dana u dan.

Gradi se, gradi se. Jednom će stati gradnja i pokupovat se još ovo malo slobodnih hotela na obali. Zanimljivo da se i u Omišu i u Vodicama isplati dati 130 000 eur za sobu.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/rada-se-sedam-novih-bisera-mora-u-lipnju-se-otvara-niz-potpuno-novih-hotela-i-hotelskih-kompleksa-na-jadranu-vrijednih-cak-11-milijardu-kuna/6156756/

dali daj recept za kaj smo 2 god ispod 4000 odnosno pros.3600

Zato jer si dobio LRHC.


Gradi se, gradi se. Jednom će stati gradnja i pokupovat se još ovo malo slobodnih hotela na obali. Zanimljivo da se i u Omišu i u Vodicama isplati dati 130 000 eur za sobu.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/rada-se-sedam-novih-bisera-mora-u-lipnju-se-otvara-niz-potpuno-novih-hotela-i-hotelskih-kompleksa-na-jadranu-vrijednih-cak-11-milijardu-kuna/6156756/

Zna se da hotel 4* košta kad se gradi od 0 između 120 i 150.000 EUR po sobi.
A LRH je uspjela izgraditi Giorgio za cca 63.000 EUR po sobi !

I kako ja vidim taj hotel sada u ponudi ima najviše cijene od svih hotela koje LRH i LRHC imaju u portfelju. Prema nekim mojim grubim izračunima a poklapa se i sa podacima iz plana taj hotel bi ove godine iako je kasnije krenuo mogao ostvariti između 22 i 24.000 eur prihoda po sobi, a nagodinu već od 30.000 pa do 33.000. Mislim da mogu ostvariti GOP oko 15.000 eur po sobi što je negdje EBITDA oko 13.500. Znači ovi koji ulažu po 130.000 eur u sobu ako imaju ovakve rezultate mogu biti zadovoljni jer to je povrat za 9,6 godina.

Da je imalo normalno ovo naše tržište takav hotel trebalo vrednovati bar 15 EBITDA što je 200.000 eur po sobi. No načekati ćemo se mi da neki progledaju.

Nemoj misliti na m2!

Giorgio pred završetkom…
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=867794&page=79

Samo se hvali, zbraja i pripisuje, a zašto onda nitko ne kupi ove dionice od CERP-a….

Je to ? 2 god cijena nis gore tko tu koga

Stari moj tko ce to kupiti od cerpa, kada svi cekaju da se Agrokor odblokira kako bi mogli spaliti jos vise nase imovine. Za nekakav mirovinski fond ja stvarno ne vidim bolje ulaganje od LRH. Firma polako napreduje i ne preuzima rizike.

Giorgio je napravljen za 63 000 eur po sobi, dok konkurencija takvo nesto ne moze napraviti ispod 120 000 eur po sobi. Povrat investicije za 5 god.

Ne znam za LRH dionice kod CERP-a, ali LRHC su mogli prodati već da su htjeli. I prije uvrštenja i prilikom uvrštenja dok je 1.000-1.050 bila cijena.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kako je napravljen nisu ovi ostali bedaki

US sa velikom intezitetom stvara BIG koaliciju , da se zoperstavi Kini /N.Koreji.
Turisticka grana osobito na Jadranu/Sredozemlje postat ce safety zone izuzetno za bogate ljudi iz Azije .

US vec ima namjeru/strategiju izgraditi HIGH powerful vojnicki terminal on Korea peninsula – TEL AVIV

BRIEF – We also know stocks are at least 50% overpriced, and the bond markets yield curve is telling us bonds are going to crash along with the stock markets. As well we know the housing/property bubble will burst as they are also extremely overpriced . , ciljano na trzisca u razvoju .

Moderator neka brise pouste nakon neko razumno vrijeme , zbog prijatelstva .
THANKS

New Report

Close