LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A prodaja ce biti slicna lrhc-u. No dobro i ovako nam ta politika nista dobro ne donosi.



Prodajom dionica LRH financirat ćemo uređenje plaže i trga na Slatini..[/url]

Koje su to raspikuće, za nevjerovat.
[/quote]
po sto puta ponavljanom dujmicu, oni su branik i zastita malih dionicara.
a kladim se u 10.000 EUR da ce, kada dodje vrijeme, prodat samo 25% …ne i onu jednu dionicu.
svi politicari, nema veze tko je adeze ili sdp, se furaju na onu slobinu (ili dobrica cosic, nisam siguran):
“sto puta ponovljena laz postaje istina”

Za LRH je to super da prodaju jer ako novac ulože u infrastrukturne projekte u Opatiji to je dobro i za LRH.

Nemoj misliti na m2!

Ocito se priprema teren. I zato je dionica na 3700…

Mozda da koji mirovinski fond nazove Opatiju jer politicar ako proda fondu ne napravi gresko jer se u principu proda samom sebi.

Ovaj se još hvali što su prodali lrhc po 900 kn. Dok oni ne iziđu neće biti značajnijeg rasta.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Prodajom dionica LRH financirat ćemo uređenje plaže i trga na Slatini..[/url]

U Opatiji će teško HDZ dobiti izbore.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Ajde vau vau laji negdje drugdje, ako nešto vrijedi na forumu to je ono što napiše Dalibor i value. Zar treba samo sipat ironiju, cinizam i depresiju da to ne bude drukanje? Pozitiva je nepoželjna? Samo je negativa realna?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

U Opatiji prodano 20 posto više nekretnina nego lani

Ne treba zaboraviti da na stranici LRH i dalje stoje na prodaju neke nekretnine. Ovo nije uključeno u onaj poslovni plan, ali prodajom dijela ovih nekretnina potpuno će se smanjiti potreba za zaduživanjem kod investiranja. LRH može sagraditi 2 hotela samo sa novcem kojeg ima u nefukcionalnoj imovini.

Iako oni investiraju sa visokim povratom financiranje vlastitim sredstvima značajno smanjuje rizike i dodatno povećava vrijednost tvrtke. Rekao sam već puno puta da je meni puno draže ulagati u tvrtku koja ima dug 1 EBITDA nego u onu kod koje je dug na 4 EBITDA. Istina je da s obzirom na povrate koji se ostvaruju i relativno nisku cijenu novca onda mi dioničari kod zaduženih tvrtki zarađujemo dodatno i na “tuđem” novcu, ali tu se rizici značajno povećavaju. Zaduživanje je uvijek opasno, jer mali poremećaji podignu cijenu novca, i smanje prihode pa se stvore veliki problemi.
Kad nemaš dug, malo povučeš ručnu, godinu-dvije, ne zaradiš, stagniraš ili malo izgubiše ali ne ugrožavaš tvrtku.
Možda je LRH mogla krenuti u jače investicije i prije 2 godine, tj prije nego se dogodio ovakav veliki skok potražnje i konačan izlazak zemlje iz krize koja je trajala nekih 7-8 godina. No neki su mislili da će kriza potrajati 2, max 3 godine i prerano su investirali i sada su već propali.

Inače sve govori da i bez obzira na trenutne turbulencije gospodarstvo ima značajan oporavak, raste zaposlenost, plaće, potrošnja itd. To će se sigurno odraziti i na turizam, jer domaći gosti u Opatiji ostvaruju svega 11-12% noćenja, s tim da je to u visokoj sezoni ispod 5%, pred i posezoni 10-15%, a izvan sezone i po 30%. Tj. domaća noćenja su za Opatiju tijekom cijele godine negdje na istoj razini i reako bi da ima dosta prostora za rast u tom segmentu.

Nemoj misliti na m2!

Nije mi jasno zasto toliko dugo ne idemo gore? Projekcije kazu da bi lrh za 2,5 god mogla vrijediti izmedju 6000 i 7000kn, a lrhc 3000-3500kn i to sve na 10 ev ebitda. Vidim da su spekulanti zaokupljeni agrokorom, ali za nekakav stup sigurnosti u portfelju ova dionica je top.

Zato sto je percepcija vecinskog vlasnika jako losa iako na LRH nije opravdana. A isto mozemo zakljucit da je mali free float pa onda trejderima nije toliko interesantna.

Ali i taj rizik likvidnosti se moze maknut ako ides u to pricu dugorocno. Kao mirovinski fond…za kojeg ne razumljem zasto ne uzme to sto se nudi na trzistu (cerp + 300 komada do 4500)



Stigao Vauvau na još jednu dionicu da optuži kako je sve navlačenje i prodavanje magle, čekamo kontra argumente i brojke.

Ja dionice sigurno ne optužujem. Al optužujem tebe i tvojeg alter ega za kojeg dobro znamo tko je da upravo to, navlačite i prodajete ljudima maglu!

Ne radi se o kontra argumentima nego o jeftinim drukovima uvijenim u stalne usporedbe s nečim da se pokaže stvarna ili navodna podcijenjenost. Stranice i stranice teksta pisete al stvarno uzalud, jer ako vam je podcijenjeno kupujte sve do zadnje dionice. Racionalni investitor bi sigurno tako ucinio.

Ili megafon u ruke pa autom kroz grad.
[/quote]

Ne znam na koja alter ega ciljate, ali to je samo još jedan manje (ili više njih??) koji vas neće doživljavati ozbiljno. Bez uspoređivanja i postavljanja benchmarka nije baš pametno zaključivati da li je nešto podcijenjeno ili ne, jedna od prvih stvari koju nas teorija uči kod investiranja, zar ne?

Učinio bi i ja isto to, ali nažalost nisam toliko bogat da bi na svakoj dionici koja mi se sviđa mogao sjediti po cijele dane na bidu i skupljati sve što prođe kao neki forumaši, ima dosta dionica gdje su već neki trebali biti u obvezi davanja ponude za preuzimanje koliko se zahvaljuju što im je netko jeftino prodao.

Neću trolati s ovakvim dječjim glupostima, slobodno pišite na dionicama u koje vjerujete pa možemo raspravljati. A ako prolistate stvari koje sam pisao otkad sam na forumu, bez bahatosti mogu reći da nećete naći puno toga gdje sam fulao. Možete se slagati sa mnom i ne morate, ali da drukam bez argumenata… Tu ste fulali skroz

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Nije mi jasno zasto toliko dugo ne idemo gore? Projekcije kazu da bi lrh za 2,5 god mogla vrijediti izmedju 6000 i 7000kn, a lrhc 3000-3500kn i to sve na 10 ev ebitda. Vidim da su spekulanti zaokupljeni agrokorom, ali za nekakav stup sigurnosti u portfelju ova dionica je top.

LRH slabo investira, a ne isplaćuje dividendu te je politika upletena u priču. Zato stagnira i čeka rasplet priče o prodaji koja tko zna kad će doći. Za razliku od njega LRHC je od početka godine porastao 19%. Pokazali su se odlični, pogotovo kad se uzme u obzir situacija na burzi.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close