LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije nikakva tajna, imam dom za starije i nemocne. Mislim da je ovaj posao, kao i svaki ciklicni i da se ne treba ogranicavati samo na njega. A problem je sto se ulazu solidni novci, koji u slucaju zatvaranja ne vrijede doslovno nista.

Znaci zapravo je osnovni posao sklapanje ugovora o doživotnom uzdržavanju i palindzanje korisnika usluge?

I sto je to toliko cikličnou tom poslu osim najčešće nezadovoljnih vlasnika koji hrle u nove poduhvate tipa lijeva ruka desni džep?

Velika ulaganja? U sto?


Ma ja se malo šalim.
Naravno da frustrira gledati ovo "nerazumijevanje" tržišta za LRH.

Prije nove godine bio sam sa prijateljem koji je u 2-3 godine digao lijepe novce u faktoringu. Radio je naravno sa tuđim novcem, ali kako je posao procvjetao (sad svi i znamo zašto) lijepo je zaradio.
Pitao sam ga dali stavlja nešto na stranu, a on je rekao da razmišlja. Zvao me poslije na piće da mu malo prestavim tvrtke u koje ja ulažem ali se ipak odlučio da i svoju zaradu ubaci nazad u svoj posao.

Što mislite bili sada bio nesretan da mu LRH mjesecima stoji i ne mrda ni gore ni dolje?

A što se tiče odnosa LRH i LRHC
Polako se to razvija kako sam ja napisao i prije nego su objavljeni planovi.
LRHC manja tvrtka, okretnija, brži rast, veći dugovi, malo nategnutija vlasnička struktura (jedan vlasnik sa 86%). Pitanje je kad će konsolidirati vlasništvo (ako će) i kakav je plan (prodaja?)
Potencijal na temelju početne potcjenjenosti.
LRH stabilniji i sporiji rast, mirovinac i grad kao zaštita, niska zaduženost, veliki potencijal za investicije i rast. Znamo da je cilj uprave podizanje vrijednosti i prodaja tvrtke.

Što se tiče preslagivanja portfelja, bojim se da će to ići teško jer prodaje na LRHC baš i nema.

Kakvu ti maglu ovdje prodaješ…. cccc frend, faktoring, sreća… Vidi se da si maštovit, ali i naivan ako misliš da te ljudi ne kuže. Vrtio si te brojke godinama tu i kad vise ne ide onda jednostavno pustiš… a ne ove gluposti s frendom i faktoringom. Dobro da nisi ubacio i Mašu i Medu u priču.

Ups, malo sam bio umoran noćas.
Kod ove računice nisam dobro računao jer sam napisao da bi Delta kupila dionica za 82 mil kuna, a onda sam dalje računao kao da je delta vlasnik cijele Bete. Delta bi mogla za 82 mil po sadašnjoj cijeni kupiti 75% Bete, pa bi onda kad se LRH proda u slučaju izvanredne dividende ili likcvidacije njoj pripalo 157 mil kuna. Znači nije omjer 4,5 nego 3,4.
Za sada su kupili 14,17% Bete.

Ako je ideja da preko Delte isplate sebi taj novac onda će vjerovatno kupiti ne samo udjele u Beti nego i u Alfi, npr i tamo KJB ima dionice na imenu. Pa možda i otkupe dionice od svojih doo-ova.
Kad se zbroji po sadašnjim tržišnim cijenama dio koji oni kontroliraju to ispadne negdje oko 80 mil kuna, što odgovara novcu koji su dobili prodajom dionica LRH.
Znači postoji mogućnost da sav novac iz Delte isplate samo sebi, a da mali dioničari od toga ništa ne vide.
E onda kada se proda LRH i ako je tada “igra” da se taj novac isplati iz Alfe i Bete u Deltu bi došla ova vrijednost koju sam napisao, pa ako bi se tada i u Delti to isplatilo dioničarima onda bi oni dobili van još cca 75% od tih 157 mil što je sa ovih 80 koje su dobili prodajom svojih udjela Delti ukupno oko 200 mil kuna po sadašnjoj vrijednosti LRH.

Naravno ima tu jako puno AKO, jer nitko od nas ovdje uopće nema blagog pojma koji je plan te ekipe.
Za sada su našli način da si isplate dio, a možda i sav novac koji su dobili od prodaje dionica LRH.

Ova kalkulacije je rađena na cijeni LRH od 3600, a ja sumnjam da će LRH biti prodana ispod 1000 eur po dionici za 2-3 godine. Tako da se ova cifra penje onda na preko 300 mil.

Ono što je genijalno u toj priči je da su oni našli način da sada prodaju dio mirovincima uzmu taj novac van bez dijeljenja sa malima ali i dalje ostaju u igri za kolač koji će dijeliti kad se proda LRH tj zarađuju dodatno na novcu malih. U tom slučaju plus bi se ostvario na Delti pa pretpostavljam da bi tamo moglo biti dodatnog konsolidiranja vlasništva i u tom svjetlu gledam potez koji je proveden sa dionicom Delte (104-1)

Ono što je za male problem je to da Delta onda na kraju ipak ne mora isplatiti novac nego ulagati u nešto drugo, npr kupnja Lux ulaganja pa opet oni dobiju novac a mali se zaobiđu. Isto tako ako bi u međuvremenu povukli dionicu sa tržišta, ili istisnuti male tu nema zaštite.

Naravno ovo su samo moja razmišljanja s obzirom na dosadašnje poteze, pa kao što sam već rekao dioničari alfabeta lako mogu proći u konačnici i bolje od dioničara LRH. No pitanje je koji alfabet odabrati.

Delta čak matematički bi mogla donijeti najviše, ali treba imati na umu sve što sam napisao.

Nemoj misliti na m2!


Kakvu ti maglu ovdje prodaješ…. cccc frend, faktoring, sreća… Vidi se da si maštovit, ali i naivan ako misliš da te ljudi ne kuže. Vrtio si te brojke godinama tu i kad vise ne ide onda jednostavno pustiš… a ne ove gluposti s frendom i faktoringom. Dobro da nisi ubacio i Mašu i Medu u priču.

Ne znam koje sam ja brojke tu vrtio a da i dalje ne stojim iza njih?
Isto kao i ove koje sada postam.
Kada se moje projekcije i računice ne budu ostvarivale slobodno me prozovite. Do sada je tvrtka i dionica imala bolji rast nego su bile moje projekcije.
A sada više čak ne moram ni ja raditi izračune jer uprava je dala svoj plan pa svatko tko zna pročitati te brojke i prevesti u cijenu dionice to može i sam.

A što se tiče frenda i faktoringa, nije to baš nešto bitno, i ako je vama priča bolja neka bude i Medo koji je prodajom meda Agrokoru doša do novca koji je onda iskoristio da regresnim mjenicama financira Gazdu, umjesto da je dio stavio u nešto ovako dugoročno i stabilno.

Sigurno nebi ni Medu, ni Mašu ni frenda nagovarao da ulažu u LRH ili LRHC. Ja kad me netko pita, dam mu linkove na izvješća, planove, prospekte i kažem mu da kupi jednu dionicu i ode na skupštinu da upozna upravu i suvlasnike. Dalje je na njemu.

Nemoj misliti na m2!

Opatija je dobila najveći diskoklub na Kvarneru[/url]

Nemoj misliti na m2!

Taj KTC mi se čini kao idealno ulaganje novcem poreznih obveznika, s obzirom da povrat investicije nije primamljiv. Bili su neki planovi da to LRH radi, nekad davno?

Ma grad je pilao da se to radi na mjestu hotela Zagreb. Naravno novcem LRH a na korist svima. Trebao je to biti kao kultorno-kongresni centar, no u LRH su napravili istraživanje tržišta i rekli da za takav objekt oni nemaju isplativost. To je zateglo odnose, pa grad nije želio mijenjati urbanističke planove prema traženju LRH, do nedavno kad su se stvari izgladile, a Opatija dobila novac od prodaje LRHC pa sama sagradila taj KTC.
Sada sve nešto bolje funkcionira i za ove najavljene investicije u postupku su izmjene planova i dozvola da se konačno krene u investicije. A mislim da je i grad shvatio da će najviše dobiti ako pusti da se LRH razvija, pa jednog dana kapitalizira svoj dio.

Nemoj misliti na m2!



Kakvu ti maglu ovdje prodaješ…. cccc frend, faktoring, sreća… Vidi se da si maštovit, ali i naivan ako misliš da te ljudi ne kuže. Vrtio si te brojke godinama tu i kad vise ne ide onda jednostavno pustiš… a ne ove gluposti s frendom i faktoringom. Dobro da nisi ubacio i Mašu i Medu u priču.

A što se tiče frenda i faktoringa, nije to baš nešto bitno
[/quote]
Prepoznao se čovjek pa onda napada tebe da opravda svoje pušione… Nije on kriv, nego ga je eto, zadesila nesreća… To da je on pogriješio, to je bajka… Maša i Medvjed…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Stigao Vauvau na još jednu dionicu da optuži kako je sve navlačenje i prodavanje magle, čekamo kontra argumente i brojke.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Prodajom dionica LRH financirat ćemo uređenje plaže i trga na Slatini..[/url]

Nemoj misliti na m2!


Stigao Vauvau na još jednu dionicu da optuži kako je sve navlačenje i prodavanje magle, čekamo kontra argumente i brojke.

Ja dionice sigurno ne optužujem. Al optužujem tebe i tvojeg alter ega za kojeg dobro znamo tko je da upravo to, navlačite i prodajete ljudima maglu!

Ne radi se o kontra argumentima nego o jeftinim drukovima uvijenim u stalne usporedbe s nečim da se pokaže stvarna ili navodna podcijenjenost. Stranice i stranice teksta pisete al stvarno uzalud, jer ako vam je podcijenjeno kupujte sve do zadnje dionice. Racionalni investitor bi sigurno tako ucinio.

Ili megafon u ruke pa autom kroz grad.


Prodajom dionica LRH financirat ćemo uređenje plaže i trga na Slatini..[/url]

Koje su to raspikuće, za nevjerovat.

New Report

Close