LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači imate privatni biznis koji nosi više od 25% na uloženo godišnje, dugoročan je i predvidiv (na bar 5 godina), u koji samo uložite novac i ništa ne radite, i možete kad god poželite izaći van sa gubitkom manjim od 10% ?

Blago vama.

Nemoj misliti na m2!


Znači imate privatni biznis koji nosi više od 25% na uloženo godišnje, dugoročan je i predvidiv (na bar 5 godina), u koji samo uložite novac i ništa ne radite, i možete kad god poželite izaći van sa gubitkom manjim od 10% ?

Blago vama.


Al ulaganje u dionice je dosadno. Jer triba gledat kako drugi “dižu” “golemu lovu” na raznim magmama i ostalim dionicama “u trendu”, npr. jučer Jamnica i ostale. Dokle god se uspoređuješ s drugima, vidiš da si jadan jer u svakom trenutku možeš naći one koji puno puno bolje prolaze. U drugom trenutku ti isti nisu važni, dolaze neki drugi koji su opet bolje. I tako uvik. I onda se ostaviš dosadnog ulaganja i počneš kockati jer to daje adrenalin i uvik možeš okriviti neku “višu silu” za svoj neuspjeh….

A i ovdi su sve grintavci, džabe vama dalibor objašnjava… 😀

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ma ja se malo šalim.
Naravno da frustrira gledati ovo “nerazumijevanje” tržišta za LRH.

Prije nove godine bio sam sa prijateljem koji je u 2-3 godine digao lijepe novce u faktoringu. Radio je naravno sa tuđim novcem, ali kako je posao procvjetao (sad svi i znamo zašto) lijepo je zaradio.
Pitao sam ga dali stavlja nešto na stranu, a on je rekao da razmišlja. Zvao me poslije na piće da mu malo prestavim tvrtke u koje ja ulažem ali se ipak odlučio da i svoju zaradu ubaci nazad u svoj posao.

Što mislite bili sada bio nesretan da mu LRH mjesecima stoji i ne mrda ni gore ni dolje?

A što se tiče odnosa LRH i LRHC
Polako se to razvija kako sam ja napisao i prije nego su objavljeni planovi.
LRHC manja tvrtka, okretnija, brži rast, veći dugovi, malo nategnutija vlasnička struktura (jedan vlasnik sa 86%). Pitanje je kad će konsolidirati vlasništvo (ako će) i kakav je plan (prodaja?)
Potencijal na temelju početne potcjenjenosti.
LRH stabilniji i sporiji rast, mirovinac i grad kao zaštita, niska zaduženost, veliki potencijal za investicije i rast. Znamo da je cilj uprave podizanje vrijednosti i prodaja tvrtke.

Što se tiče preslagivanja portfelja, bojim se da će to ići teško jer prodaje na LRHC baš i nema.

Nemoj misliti na m2!


Znači imate privatni biznis koji nosi više od 25% na uloženo godišnje, dugoročan je i predvidiv (na bar 5 godina), u koji samo uložite novac i ništa ne radite, i možete kad god poželite izaći van sa gubitkom manjim od 10% ?

Blago vama.

Recimo da su u mom poslu povrati nekih 50%, ali se radi doslovno 24h dnevno i za nista, osim malih kavica i pokoje surfanje netom nemam vremena. Novac koji ulozim vise ne mogu povratiti, zato sto su ovdje nekretnine bezvrijedne. No povrat je dobar, pa to sve nekako funkcionira.

Nakon stres testova Agrokora i po meni skroz krivih odluka vlade, mene zanima lrhc pretociti u lrh i mozda jos kojeg turista sa fondovskom potporom u vlasnistvu.

kanabis :

Recimo da su u mom poslu povrati nekih 50%, ali se radi doslovno 24h dnevno i za nista, osim malih kavica i pokoje surfanje netom nemam vremena. Novac koji ulozim vise ne mogu povratiti, zato sto su ovdje nekretnine bezvrijedne. No povrat je dobar, pa to sve nekako funkcionira.

Ne razumijem, kakav je to posao i gdje ako nije tajna?

Možete imati onda povrat i 500%, ali ako nemate ni minute za kavicu koji je onda smisao imati novac koji ne stignete potrošiti?! Mora da jako volite onda taj posao?! 😀 Ili imate neki rok do kojeg ćete tako pa onda u penziju??

Povrat od 50% na uloženo u kojem periodu? godišnje?

@ dindon

@ dindon

Pa sta se zamaras onda dionicama, povratom od 50% si za 10-20 godina (ne znam koliko je ulaganje) milijarder 😀

Dokapitaliziraj tu firmu preko ZSE (ili LSE) da i mi mali sudjelujemo u stvaranju giganta.

@ROOkie htio sam citirati kolegu kanabisa pa je nespretno ispalo. Upravo njega pitam čime se točno bavi?

Nije nikakva tajna, imam dom za starije i nemocne. Mislim da je ovaj posao, kao i svaki ciklicni i da se ne treba ogranicavati samo na njega. A problem je sto se ulazu solidni novci, koji u slucaju zatvaranja ne vrijede doslovno nista.


…, mene zanima lrhc pretociti u lrh i mozda jos kojeg turista sa fondovskom potporom u vlasnistvu.

Krivo sam shvatio pošto ste malo rezignirano pisali na temi LRH pa sam mislio da bi preslagivanje išlo u obrnutom smjeru.

Mislim da je za dugoročno, mirnije i stabilnije ulaganje LRH bolji izbor, ali bez obzira na do sada brži rast još uvijek mi se čini da bi LRHC mogla s obzirom na očekivane rezultate napraviti koji postotak više.

No razlika se sada već značajno smanjila. LRHC je od početka godine narasla 16%, a u zadnjih mjesec dana 10%, tako da do kraja godine očekujem još jedno 15-20%.
Kod LRH rezultati će biti dobri i do kraja godine očekujem ipak nešto manje, recimo do 10-15%.

Preslagivanje je trebalo raditi kada je LRHC izašla na burzu i kupovati je na razinama kada se za jednu LRH moglo dobiti preko 3 LRHC. Sada se omjer približio 1 prema 2 što mislim da će se zadržati u tom rasponu na duži rok. No ne treba zaboraviti da se LRH vjerovatno do 2020 priprema za prodaju pa bi se moglo dogoditi da joj na taj rok, bez obzira na umjereniji rast rezultata poslovanja, rast bude veći nego kod LRHC.

Baš sam nešto danas razmišljao o Delti.
Ja sam kupovinu dionca Bete od strane Delte gledao samo u smislu da je većinski našao da sebi isplati novac mimo ostalih dioničara no ima to i svoju neku drugu stranu.

Recimo da je Delta bila “diskontirana” u odnosu na vrijednost svoje imovine 50% dok je imala dionice LRH, pa i kada ih je prodala.
E sada kada bi oni za sve novce koje imaju kupili dionice Bete po nekim sadašnjim cijenama koje su opet na razini 50% imovine koje posjeduje Beta događa se slijedeće:

Delta je prodala dionice LRH za 82 mil, a tržišna kapitalizacija je 46 mil
Recimo da za te novce kupi dionice Bete, za svih 82 mil
E sad i Beta vrijedi tek 110 mil iako ima dionica LRH u vrijednosti 210 mil kuna.

E sad mi smo ovje “popljuvali” Deltu ali ispada da kada bi Delta za sve novce koje ima kupila dionice Bete i da sada ta Beta proda dionice LRH po 3600 kuna i isplati ih kao izvanrednu dividendu i likvidira društvo, u Deltu bi došlo novaca u visini preko 200 mil kuna, a tržišna kapitalizacija na sadašnjoj cijeni je 46 tj 4,5 puta manje od imovine koju posjeduje.

Ja sam već naveo razloge zašto je ja nebi kupio, ali eto računice za ove koji vole rizike!?!?

Nemoj misliti na m2!



…, mene zanima lrhc pretociti u lrh i mozda jos kojeg turista sa fondovskom potporom u vlasnistvu.

Krivo sam shvatio pošto ste malo rezignirano pisali na temi LRH pa sam mislio da bi preslagivanje išlo u obrnutom smjeru.

Mislim da je za dugoročno, mirnije i stabilnije ulaganje LRH bolji izbor, ali bez obzira na do sada brži rast još uvijek mi se čini da bi LRHC mogla s obzirom na očekivane rezultate napraviti koji postotak više.

No razlika se sada već značajno smanjila. LRHC je od početka godine narasla 16%, a u zadnjih mjesec dana 10%, tako da do kraja godine očekujem još jedno 15-20%.
Kod LRH rezultati će biti dobri i do kraja godine očekujem ipak nešto manje, recimo do 10-15%.

Preslagivanje je trebalo raditi kada je LRHC izašla na burzu i kupovati je na razinama kada se za jednu LRH moglo dobiti preko 3 LRHC. Sada se omjer približio 1 prema 2 što mislim da će se zadržati u tom rasponu na duži rok. No ne treba zaboraviti da se LRH vjerovatno do 2020 priprema za prodaju pa bi se moglo dogoditi da joj na taj rok, bez obzira na umjereniji rast rezultata poslovanja, rast bude veći nego kod LRHC.

Baš sam nešto danas razmišljao o Delti.
Ja sam kupovinu dionca Bete od strane Delte gledao samo u smislu da je većinski našao da sebi isplati novac mimo ostalih dioničara no ima to i svoju neku drugu stranu.

Recimo da je Delta bila "diskontirana" u odnosu na vrijednost svoje imovine 50% dok je imala dionice LRH, pa i kada ih je prodala.
E sada kada bi oni za sve novce koje imaju kupili dionice Bete po nekim sadašnjim cijenama koje su opet na razini 50% imovine koje posjeduje Beta događa se slijedeće:

Delta je prodala dionice LRH za 82 mil, a tržišna kapitalizacija je 46 mil
Recimo da za te novce kupi dionice Bete, za svih 82 mil
E sad i Beta vrijedi tek 110 mil iako ima dionica LRH u vrijednosti 210 mil kuna.

E sad mi smo ovje "popljuvali" Deltu ali ispada da kada bi Delta za sve novce koje ima kupila dionice Bete i da sada ta Beta proda dionice LRH po 3600 kuna i isplati ih kao izvanrednu dividendu i likvidira društvo, u Deltu bi došlo novaca u visini preko 200 mil kuna, a tržišna kapitalizacija na sadašnjoj cijeni je 46 tj 4,5 puta manje od imovine koju posjeduje.

Ja sam već naveo razloge zašto je ja nebi kupio, ali eto računice za ove koji vole rizike!?!?

[/quote]
Mislim da bi im to bio dosta pametan potez i pozitivan za male dionicare, ali zar im nije jednostavnije ici na delistiranje pa ih jeftinije pokupiti?

New Report

Close