LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LRHC sa duplo manjim prihodom i večom zaduženošču ima skoro isto godišnje ulaganje kao i LRH, sramota…hotel Zagreb na čekanju za 2019. god., to kao da je Uprava još iz socijalizma, gdje nema jednog gazde tako se radi…

I to se zove maksimum plan? Ovako vrijedni nisu ni u Crnoj Gori 😀


Bilo je i vrijeme…

Vaš link …

Super. Šehanović stavlja plan. Brojke eksaktne. A jos nije gotov ta plan. Ocito jim Valamar sada dize letvicu (pogotovo oko dijela da jim agencije pune neke hotele). Samo jos malo bolji odnos sa dionicarima – da se radi na vecoj likvidnosti dionice…

Strpljivo cekamo taj ciklus. 2020 je blizu.za dvije godine i pol. I to je mozda prva stanica za novi pokusaj prodaje LRH. Ja inace ocekujem 150 mio ebidta prije. A cijena dionice – hm – mislim da ce ici ove godine 4000 do 4500, kraj iduce bit ce u rangu 4500 do 5500, 2019 oko 5500 do 6500 te 2020 godine 6000 do 7500. Naravno da ce se cijena drzat dole dok ce biti opatija unutra. .jer svi znamo da bi oni prodali bez da razumiju razinu cijene. Zato i danas takva depresija na dionici. Ali jbt ga – za nas koji vidimo neku penziju…najbitnije je razvoj. A pod ovom upravom to ide u pravom smjeru.


LRHC sa duplo manjim prihodom i večom zaduženošču ima skoro isto godišnje ulaganje kao i LRH, sramota…hotel Zagreb na čekanju za 2019. god., to kao da je Uprava još iz socijalizma, gdje nema jednog gazde tako se radi…

Pa treba imati u obziru da ista uprava radi na lrh i na ft turizmu. Dve firmi. Puno projekta….a naravno da bi mogli to pobrzati ali iz njihove perspektive – bolje polako i sigurno. Nece nista u jednoj ili dvije godini se tako drasticno promjeniti.


I to se zove maksimum plan? Ovako vrijedni nisu ni u Crnoj Gori 😀

Pa to sto su objavili je minimum. Pa i to je nesto. Ajde pustimo da nas pozitivno iznenade. Meni je plan ok. Pogotovo sto vidimo neke planoce u odnosu na prodaju te trend ebidte… jos jednom – uprava radi sa vrlo konzervativnim inputom.

Treba obratiti pažnju na povrat na uloženo, a ne samo na iznos ulaganja.
Rast EBITDA za 44,3 mil na ulaganje od 289 mil daje povrat od 15,33% što je znači povrat investicije za 6,5 godina !!! Ja bi rekao vrlo ambiciozno.

Nije bitno investirati, nego je bitno dobro investirati. Osim toga prema planu ulaže se novac koji se zarađuje, a ne dižu se krediti. To znači puno manji rizik za dioničare.

E sad dečki, tko šta voli. Pa čak i na našoj burzi imate puno izbora. Tvrtke koje se zadužuju i investiraju uz povrate preko 10-12 godina. To daje neki rast, ali po meni nedovoljan s obzirom na rizik kojim se izlažu zaduživanjem. No vidim da tržište to nagrađuje i spremno je platiti i 30ak % više ali se pitam do kada? RIVP je trenutno na 13,2 EV/EBITDA, pa kad bi LRH dohvatio te razine trebao bi biti 5.060 kn !!
S tim da je kod RIVP dug trenutno na skoro 3 EBITDA

Ja sam već više puta rekao, manji rizik obično znači i i nešto manju zaradu, pa svatko treba birati ono što mu odgovara. No dali mu je 20-25% godišnje malo ili puno to svatko treba odlučiti za sebe.

Ja osobno rađe bi si rizik dizao polugom nego ulaganjem u rizičnije papire. Ovako si sam kontroliram rizik, a prinos se može lako podići za 50%.

Nemoj misliti na m2!

CERP je prodao dionice HUPZ i po tome možemo očekivati da se dogodi transakcija i za LRH dionice koje ima CERP…

jedna misao – posto je agrokor u situaviji kakvi je, mozda proda udjel u karismi….pa tako bi ostoja dobio partnera koji moze cak i kod lrh -ksenije ili opatije nesto napraviti….

pošto je burza u padu…danas se očito dobiju dobre dionice jeftino. Na primer LRH puno prometa na 3500…a poslovanje skoro bez duga sve bolje i bolje.

Možda će i drugi ulagaći shvatiti šta je rizik prevelikog duga…

Teško da će ovdje proći neokrznuto…

Pa vidite, valuacije će doći na svoje – umjesto da mi krenemo gore, ostali krenu dole…

Da nije ušao mirovinac u LRH ne znam tko bi brani cijenu, bili bi več na 3.000 kn…

New Report

Close