LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po ovom ispada da bi nagodinu prihodi bili 380 mil kn. Jos kaskamo, ali hvatamo zamah.

Albatros, Imperijal i Zagreb svaki je cca 40-50 mil, te Medveja 65 mil. Ostali projekti su manje investicije.

LRH ulaže oko 190 mil bez opreme. Nek je oprema još 10-20% znači da je investicija preko 200 mil.
Kako znamo da je zadani povrat (bar do sada) 14% to znači da se EBITDA diže za 28 mil kuna, a kako rade sa 40% marže to bi reklo da prihod treba biti 70 mil kuna viši.
Ako nam tržište bude vrednovalu EBITDA na 9 to znači da bi tvrtka vrijedila 250 mil kuna više tj 830 kuna po dionici.
E sad već u 2017 moramo dodati 30 mil kuna prihoda, pa sa ovih 70 to je 100 mil kuna viši prihod u 2018. To je rast od skoro 40%, a ja računam da će biti i veći rast EBITDA.

Što se LRHC tiče izgleda da će i oni do 200 mil kuna prihoda brže nego sam ja mislio!!
Nevijerovatno ali prije samo 6 godina sama matica imala je 200 mil kuna prihoda, a evo za 2 godine to će doći na blizu 600 mil kuna. EBITDA je bila oko 30 a doći će na 250 !!

Kako prognoziram i rast valuacija za par godina na ove 2 tvrtke vrijediti će zajedno oko 3 milijarde kuna. Ok sad zajedno vrijede 1,5 milijardu. Što se mene tiče neka to dohvatimo i u 2020. Ja zadovoljan. Kad se sjetima da sam kupovao kad je cijela LRH vrijedila oko 500-600 mil to mi na rok od 8 godina daje prosjek od 25% godišnje.

.

Nemoj misliti na m2!

To su sada investicije solidne veličine koje LRH može odraditi i to je ono što smo tražili s obzirom da prodaje za sada nema.
Ova ulaganja dižu firmu apsolutno, još samo da se više poradi na samoj dionici i da se uključi još koji mirovinac i pojača likvidnost.
Ovaj bijeg iz Todoričevih dionica je lijepo digao Valamar.

Manager.finance.si –


Ovaj bijeg iz Todoričevih dionica je lijepo digao Valamar.

Ja mislim da se mirovinci nisu makli niti milimetra od “gazde”. ne smiju jer nisu dobili mig politike a ona je u mirovincima jedina ekonomska osnova..

Primjer promjena na jamnici
Cak se vide novi koji ulazu kod gazde!

U petak je na HUPZ prošlo preko 3.800 dionica koliko je CERP stavio da prodaje u onoj Odluci zajedno sa LRH, to bi se onda sutra trebalo vidjeti da li je CERP prodao ili netko drugi.

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/Sjednice%20UV%20CERP-a%202017/Sjednica%2016.02.2017/Pokretanje%20prodaje%20u%20modalitetu%20redovite%20trgovine.pdf

Mislim da su jako male šanse da je netko drugi kupovao HUPZ osim HUPZ-a.

http://zse.hr/userdocsimages/revizor/LRH_revizor_2016_nekonsolidirano_HR.pdf

Bilo je i vrijeme…

Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

sve već poznato pitanje što ne kupe ovaj PAKET od cerp a za bonuse

New Report

Close