LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zato sto sam zarobljen u ovom cumezu.


zato sto sam zarobljen u ovom cumezu.

Zašto ćumez?

Pa PLAG i LRH su slično trenutno vrednovani. Ja zaista ne razumijem nezadovoljstvo ovdašnjih dioničara. Pa zaradilo se ovdje poprilično (pogotovo ako gledamo sa razine odvajanja LRH i LRHC) i došlo se do razina koje nisu vise jeftine.

Nikad nisam razumio zašto ulagači u LRH uvijek grintaju i nezadovoljni su. Imam dojam da su oni uvjereni da imaju nešto zaista osobito i vrijedno sto drugi ne prepoznaju?

Ja mislim da nemaju. Imaju solidnu kompaniju, lokalno orijentiranu koja dodaje vrijednost, al ne očito brzinom kojom oni to očekuju. Ponašate se svi skupa kao sekta, obezglavljena sekta. I svi imate u glavi nečiji tudji film koji Btw., a taj dio vi očito ne shvaćate, nije namijenjen samo LRH, već svim vodećim turističkim kompanijama u Hrvatskoj. Sve one rastu i razvijaju se, a to prati i cijena njihove dionice. LRH nije ništa bolja od njih. Taj koji vas je uvjerio u to, ako postoji takav, lagao vam je.


Dobro razmisljanje plavac1. Pitanje – da li ce se dionice prodavati u formi drazbe ili kako vec jer moguce da ce mnogo njih malih investitora koji zele van, ako cijena koju CERP trazi bude recimo 3800 kn, staviti svoje naloge na istu ili nesto manju cijenu, upravo zato da ih fond "pokupi" putem ….

Vjerojatno će iči dražba i to onda ne poklapa naloge koji su izloženi na burzi tako da ta opcija otpada ali cijena na burzi može reagirati na ovu cijenu koja je postignuta na dražbi…

Kakva drazba? Pise modalitet redovne trgovine.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Misliš da će oni staviti nalog na burzu pa neka poklapa tko hoće, ne vjerujem bez obzira što tako piše u priopčenju CERP-a….

zašto onda spominju početnu cijenu, početna cijena je bitna za dražbu, malo je to sve nejasno…

Babo potpuno si u pravu za kukanje 😀😀
Al ovo sa sektom su bljezgarije 😁


Misliš da će oni staviti nalog na burzu pa neka poklapa tko hoće, ne vjerujem bez obzira što tako piše u priopčenju CERP-a….

zašto onda spominju početnu cijenu, početna cijena je bitna za dražbu, malo je to sve nejasno…

Koliko vidim one koje idu u drazbu posebno su navedeni od ovih koje idu u modalitet redovne trgovine. Malo je neobicno da su opisali i kako ce se ponasat prilikom prodaje u redovnoj trgovini.

Kako objasniti na HUPZ to da vec dio kolicine namjenjen za prodaju nedostaje na racunu?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ovo je bila dobro vodjena firma. Do prosle godine su svaki puta premasili moja ocekivanja, no proslom i ovom godinom se podbacilo. Tako da su sada nekakav jadni prosijek i to ako gledamo kroz razdoblje od 5 god.
Osobno vodim firmu puno drugacije. Sve je usmjereno ka stvaranju nove vrijednosti. A u lrh su politika i osobni interesi pojeli sve.

Po meni se ceka kupac opatijinih 25% i zato se koci razvoj. Treba to prodati sto jeftinije.


Ovo je bila dobro vodjena firma. Do prosle godine su svaki puta premasili moja ocekivanja, no proslom i ovom godinom se podbacilo. Tako da su sada nekakav jadni prosijek i to ako gledamo kroz razdoblje od 5 god.
Osobno vodim firmu puno drugacije. Sve je usmjereno ka stvaranju nove vrijednosti. A u lrh su politika i osobni interesi pojeli sve.

Po meni se ceka kupac opatijinih 25% i zato se koci razvoj. Treba to prodati sto jeftinije.


Ja sam iz Opatije, stvar je da grad ne želi prodati svojih 25%. Para im zasad ne fali i često se hvale s tim udjelom kao da su tko zna šta dobro napravili. Prodali su udio u Portorožu i u Cavtatu jer ‘to nije u Opatiji’.
Inače je Liburnija slabo investirala, zato je nekad dobit bila veća. Sada bi moglo biti jednokratnih stavki jer su prodali neki teren sa bungalovima i prodaju nešto u Lovranu, ali imaju veliku investiciju u Ičićima koja zbilja raste kao gljiva…radi se i nedjeljom i navečer kad prođem uvijek je netko tamo.
Mislim da je glupost da to nisu ranije investirali, kao i objekte u Lovranu koji nisu radili i na tim terenima, a nisu niti digli kategorizaciju. Imaju npr. fantastičan hotel Belvedere koji je mislim na 3 zvjezdice, a ne vrijedi ni 2.
Opatija inače zadnje dvije godine rastura po broju gostiju i kupovnoj moći istih…

Hoteli na Hrvaškem bodo v glavni sezoni tudi do 50 odstotkov dražji – http://www.24ur.com/novice/svet/hoteli-na-hrvaskem-bodo-v-glavni-sezoni-tudi-do-50-odstotkov-drazji.html

vidim na burzi rasturamo, od interesa za dionicu ne stignem kupovati/prodavati…. valjda ce doci dan pauze od ovakovih ask/bidova….

Bumo se ovako ocijedili do 3000 ali polako strasno

New Report

Close