LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo je to kume

Taj joint venture obično ide 50-50%, tako da je tih 75-100 mil. eura taman za polovicu LRH…
Nije bitno po kojoj će se cijeni prodati LRH več je bitno da se firma što prije digne na 4+ zvijezdica i da se pokrenu projekti koji će onda i zarađivati, a cijena dionice će sama po sebi iči gore…

Ja bi rekao da se zato i drži pod kontrolom cijena dionice na burzi da se može od grada Opatije kupiti jeftino kao što je išlo sa LRHC, sada vidimo da je to praktički išlo u pola cijene…


@Oldgunner
Točno je da ne možete baš toliko gledati i računati, u drugu decimalu postotka ili iznosa. Ali ako imamo povijesno pregled takvih transakcija i držimo se donje granice na koju još dodamo diskont kako bi ugradili margin of safety ne možemo previše niti fulati, zar ne?
SLPF, PCTS, GAMA… Sličan pristup i maksimalno jednostavno, a na zadnje dvije i dalje stoji nevjerojatan diskont.

Seth A. Klarman – Margin of Safety – Meni jedna od najboljih knjiga, jednostavna i moćna u isto vrijeme (cijena je ovakva jer se jednom samo tiskala, ima PDF za skinuti)

Ne kažem da je LRH loša firma, samo da po mojoj procjeni ima boljih prilika (npr. LRHC) te da LRH u zadnjih godinu dana s dobrim razlozima ima ovakve performanse na burzi. Ima tu vrijednosti koja se može otključati, samo u ovom trenutku ne vidim naznake za to. Naravno, uvijek mirovinac može odlučiti dignuti cijenu kod ovako plitkog trgovanja, ali u svom investiranju ne želim računati na takve faktore.

Pročitao sam Margin of Safety. Imao sam velika očekivanja pa sam ostao malo razočaran jer Klarman u biti ne piše o nečem revolucionarnom. Možda je to najbolja lekcija – za dugoročni uspjeh samo treba dosljedno primjenjivati jednostavne principe.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Uvijek ima boljih prilika, samo je pitanje dali to saznamo unaprijed ili unazad.
Npr LRHC. Ja sam dao neke projekcije ali tu mi još nemamo nikakve naznake niti od uprave niti od većinskog koji su njihovi planovi. Možemo samo pretpostaviti da su isti kao na LRH ali znate svi dobro što se kaže za pretpostavke.
Za LRH jako dobro znamo koji je plan. Većinski traži zaradu u prodaji tvrtke i nastoji joj do tada povećati vrijednost što je više moguće. S obzirom na vlasničku strukturu (grad i mirovinac) tu se ne može očekivati nikakva “akcija” na štetu ostalih dioničara, a meni osobno jer ne ulažem kratkoročno i ne špekuliram na prodaju odgovara da se prodaja dogodi što kasnije tj. da se tvrtki nastavi dizati vrijednost do tada.
Naravno potpuno je legitimno špekulirati na burzi i hvatati valove koji nastaju pri špekulacijama na preuzimanja ili nekim drugim izvanrednim događajima. No ja osobno pouzdajem se u matematiku i poslovanje, a zadovoljava me manji rast uz naravno znatno manji rizik.

Nemoj misliti na m2!

Evo i danas po BID-u 9 dionica, do sada je obično bilo 10. Ovdje je cijena dionice strogo kontrolirana i očito ne smije priječi 4.000 kn da se ne bi poremetili nekakvi moguči dogovori oko raspodjele plijena.

Logično je da se želi diči vrijednost firmi da se što bolje proda, ali ja unazad 6 mjeseci imam dojam da se firmu namjerno stavilo na ler da se prvo odrade neke stvari a prvenstveno tu mislim da se prvo jeftino kupi udio od grada i opčina pa da se onda do kraja definira nova vlasnička struktura.

Ovo je moje osobno mišljenje i stojim iza toga jer Ostoja ovako nešto ne bi dozvolio.

Dalibor u LRHC hvali koliko se ulaže i kako to diže EBITDA i valuaciju firme, a kod LRH kaže da je dobro što se ne zadužuje previše, ja to ne puši.

Ovo sa Opatijom ima smisla. ali ako lopina dujmic otpiri na izborima i tu dodju neki macani koji ce znati preopznati nacin kako uzeti vise novca (sebi i opcini naravno) bojim se da opcina nece samo tako lako van. ipak je to moc i utjecaj a pokazuje se i potencijalna lova.

jer ne zaboravimo da je dujmic kao “robin hud” na sudovima malih protiv opatije, non stop izjavljivao kao papiga da su oni (opcina) branik i stiti malim dionicarima.
na LRHC se je vidio zaj stit a sada neka objasni svojim biracima da je prodao nesto po 880 kn a sada je 1400, 5 mjeseci kasnije. a sve uz maksimalno necinjenje ama bas nicega za male.

Malo medijske promocije / http://www.seebiz.eu/liburnia-riviera-hoteli-snazan-rast-neto-dobiti-u-2016/ar-150716/

Polako ce steci prodaja turistickog portfela –

Gledam na poslovnoj Ostoju i grofa Eltza,pa oni su ko prst i nokat.
Otkuda tolika isprepletenost,što je to što ih posebno veže?

>Gledam na poslovnoj
Fakat ne kuzim koja je to tv?

New Report

Close