LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam što bi rekao dok gledam ovaj izvještaj, s jedne strane rdg i cash flow pokazuju tvornicu novaca, a s druge strane beton bilanca pokazuje nevjerojatan potencijal koji se ne razvija iako znamo da je Uprava super sposobna.

EBITDA marža je 41,75% što znači napredak praktički na drugoj decimali, odnosno interna efikasnost je na maksimumu i tu prostora za napredak nema. Iznad su samo ACI i TUHO ali tu nije riječ o hotelima, još je tu negdje SLRS. Prihodi su rasli simbolično, kapaciteti su na visokoj popunjenosti (pričam o sezoni) i priča se može podići samo novim ulaganjima i novim kapacitetima, to će donijeti prihod, a onda i dobit iako marže neće u početku biti baš ovako visoke.

Obveze prema bankama smanjene su za 21,94 milijuna odnosno 13,04%, dok je ukupna zaduženost pala sa 20,01% na 18,74%?!?!?!? Kada se gledaju svi turisti, jedino niže imaju ACI i HMAM, ali vjerujem da ni jednog dioničara ne zanima da je LRH pasivna kao državne kompanije. Ovo mi je stvarno nevjerojatno, ne znam da li je za vrijeme prodajnog procesa netko savjetovao da se ne ulazi nove investicije ili je neki drugi razlog jer koliko znamo projekata ima.

Ako promatramo materijalnu imovinu porasla je za 10,91 milijuna, neću ulaziti u analitiku ali to je ništa. Zaduženost od 40% je sasvim zdrava, sa ovakvim maržama čak i veća, a do toga LRH ima prostora još 202,11 milijuna odmah u ovom trenutku.

Najsvjetlija točka izvještaja je ono što Dalibor svakodnevno ponavlja i upozorava, u neoperativnoj imovini je skrivena velika vrijednost. Zemljište prodano za 13,5 milijuna u knjigama je vođeno po 1,9. Sva ta imovina prilikom realizacije samo povećava cash poziciju i relativno smanjuje zaduženost tako da je gornji potencijal još veći.

Ali sve je to uzalud ako se nastavi ovakva pasivnost, vrijeme je da Uprava krene sa novim investicijskim ciklusom jer uz aktualno gradnju 180 soba San Giorgio, očito postoji potencijal za još 3-4 puta toliko u iduće dvije godine. Nadam se da će Glavna skupština biti puno prije nego ranijih godina, ali isto tako bi se trebali svi malo aktivirati i početi postavljati pitanja barem putem maila i telefona za početak.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Value, oko svih potencijala i vrijednosti LRH se svi slažemo, e sada da li za neki okidač da se firma razmaše koliko može treba čekati nove vlasnike ili nešto drugo ne znam ,ali u svakom slučaju u tim novim okolnostima dionica bi odmah vrijedila 5.000 kn ali kada će to biti tko zna…


Ne znam što bi rekao dok gledam ovaj izvještaj, s jedne strane rdg i cash flow pokazuju tvornicu novaca, a s druge strane beton bilanca pokazuje nevjerojatan potencijal koji se ne razvija iako znamo da je Uprava super sposobna.

Što se tiče izraza tvornica novac, tu se baš i ne slažem. Ostvaruju pristojni novčani tok, ali ništa spektakularno. Kad pogledam izvještaj vidim stabilnu firmu koja ne koristi svoj potencijal za rast. Uz rekordnu turističku sezonu imali su porast noćenja od samo 1%. Makar imaju samo 25% dionica sve više mi izgleda da prioritete određuje grad Opatija te njima nije cilj što veća dobit, nego što manji financijski rizik i dugoročna stabilnost firme. LRH mi zgleda kao neki regulirani utility, što bi čak bilo ok da isplaćuju visoku dividendu. Pošto je ne isplaćuju, gdje je tu vrijednost za trenutne dioničare?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Kad raste, raste manje od dugih, kad pada pada više. Nešto nije u redu

sa ovakovim li-la (u najboljem slucaju) financijskim izvjescem, gotovo je jasno da se cijenu dionice posredno pasivnim poslovanjem prosle (najbolje turisticke) godine, drzalo, vjerojatno i tjeralo dolje. Da li zbog deala sa fondom koji je iznimno jeftino kupio 7 posto dionica ili zbog neceg drugoga…. Ono sto je sigurno da su mali investitori, posebno oni koji ne zele u dionici biti jos godine i godine, popusili. I dok su vodece tur. firme, s kojima se opravdano usporedjujemo, narasle za najmanje 20 posto, mi smo potonuli 15 posto. Nadam se da ce fond raditi korake koji povecavaju vrijednost dionice, jer su prvi put nova snaga u LRH dionicama koja to moze. Mi mali smo uvijek bili zadnje rupe na svirali … koja prosle godine i nije svirala. Zalosno.

Iznerviralo me izvjesce pa eto jos i jedan post o … Koliko su im bitni dionicari pokazuje i pdf u kojem je izvjesce doslo i koje cijelo vrijeme “faks like”. U doba kada skeneri od 200 kuna skeniraju super kvalitetne skenove, mi izvjesca dobijemo gdje netko u faks masinu stavlja papire i salje. “Sken” je toliko los da pojedine brojeve tocno i ne vidimo, a posebno kolone sa prethodnim razdobljima. Pogledajte RIVP izvjesca, jos malo pa ce i na njemackom ih napraviti. Sve to slaze sliku koja je takva kakva je.


Iznerviralo me izvjesce pa eto jos i jedan post o … Koliko su im bitni dionicari pokazuje i pdf u kojem je izvjesce doslo i koje cijelo vrijeme "faks like". U doba kada skeneri od 200 kuna skeniraju super kvalitetne skenove, mi izvjesca dobijemo gdje netko u faks masinu stavlja papire i salje. "Sken" je toliko los da pojedine brojeve tocno i ne vidimo, a posebno kolone sa prethodnim razdobljima. Pogledajte RIVP izvjesca, jos malo pa ce i na njemackom ih napraviti. Sve to slaze sliku koja je takva kakva je.

Pogledaj RIVP-ova izvješća pred par godina! Za koga da daje izvješće? Za vas grintave curice? Za opatiju? Ma zele prodati firmu i brige ih za investicijsku javnost i male dioničare i njihove osjećaje. Na LRHC kad odluče privlačiti investitore, onda će to lijepo pakirati u omot da se naši mali dioničari lijepo osjećaju. Jer ipak je to važnije od zarađivanja love i stvaranja nove vrijednosti….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

tata value je probesjedio, sad čekamo još tatu dalibora i to je to – Roma locuta. Onda će svi zainteresirani umjesto bezglavo, ovaj put moći informirano odlučiti ili kidam nalijevo, ili kidam nadesno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


što bi čak bilo ok da isplaćuju visoku dividendu. Pošto je ne isplaćuju, gdje je tu vrijednost za trenutne dioničare?

Pa ko kaže da je neće isplačivati?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

LRH TRAGEDIES: Firma ima 7% veće prihode od prodaje, lik plaće jer je “samo” 1% porast noćenja!

Bilo bi bolje da su u pred i post sezonu dali bagatelne cijene da se noćenja pumpaju… To je valjda jako važno. Koji grintavci pa to je čudo jedno!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

imate i excelu (pdf je prebačen zbog dokaza)da su poslali

Na BID-u je automatski skriveni nalog i ne možeš stati ispred njega, u djeliču sekunde te preskoči, ajde da nekome ovo i vrijedi….tko zna…

New Report

Close