LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa u biti ocekivanja Ostoje su bile mozda cak i vise nego ovih 11ev/ebidta. Da je on sam u LRH nikako ne bi to stavio na prodaju nego bi dovrsio ono sto si zamislio – potpuni razvoj firme (renovacija i promak prema 4 i 5☆, novi hoteli, prodaja nefunkcionalne imovine) i onda trazio exit (2018-2020).

I taj postupak prodaje – meni se cini da Deloitte nema bas one najbolje reference za prodaju turista odnosno među najbolju poziciju na Jadranu.

Inace jedna moja misao – ne kuzim mirovince i njihovu pasivnost – zasto ne ode do Opatije i daju ponudu za tih 25%. I neka preplate (to je uvijek relativno jer oni mogu preplatiti nesto za godinu ili dve jer ako su vlasniki za narednih 20 godina…onda je vise manje svejedno dali danas kupuju po 4000 ili 6000 kuna).

LRH za sada nema interesa privuci male dionicare. I zato takva medijska sutnja…iako oni rade sukladno propisima – među prvima objavljaju reporte i prognoze) Naravno mogli bi oni to puno bolje odraditi i biti puno proaktivni.

Ali treba jos jednom reci – LRH je nelikvidna dionica koja je super odabir za 5-10 godisnje investiranje.


RIVP se približava 12 EV/EBITDA, i čak bi rekao da se neće tu zaustaviti
ARNT se danas približava 13 EV/EBITD

LRH je na 9 EV/EBITDA

Znači LRH na 10 EV/EBITDA bi trebao biti 4213
Znači LRH na 11 EV/EBITDA bi trebao biti 4651
Znači LRH na 12 EV/EBITDA bi trebao biti 5090
Znači LRH na 13 EV/EBITDA bi trebao biti 5528

Arena i danas ide up, zar je toliko bolja od LRH….čisto sumnjam..;;)

U Dnevniku na HRT 1 nesto receno o buducnosti hrvatskog turizma ( Maestral ) pa i o fondu Starwood Capital Group koji ceka na investicije .


U Dnevniku na HRT 1 nesto receno o buducnosti hrvatskog turizma ( Maestral ) pa i o fondu Starwood Capital Group koji ceka na investicije .

Da, gledao…zanimljiva prica…Nevezano za to izgleda da se dionica lagano budi iz zimskog sna.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Još jedna misao vezana uz “zašto čekamo ispod 4000” te vezano uz ovaj članak – možda zbog toga što su pregovori o prodaji još u tjeku. Naime u tom pogledu možda Ostoja ne želi imati situaciju, da na burzi cijena raste jer bi to bio signal, da nije sposoban zadržit informacije. Pa je zato jeftinije da stopira cijenu odnosno rast i daje osječaj, da LRH ne vrijedi puno…

Jer način kako je bio nalog za prodaju stavljen ovaj tjedan (prvi dan 13h a drugi dan 10h na 3870) , je točno to. Želja da kontroliraš situaciju.

On moze razgovarati koliko hoce, ici na na kave i slicno. A upravi treba dozvoliti da se razmase.

Evo nova atrakcija u Opatiji – http://www.liburnija.net/foto-zatvara-se-centralni-dio-parka-angiolina-krecu-radovi-na-kupalistu-opatija/

A pazite ovu najavu . http://rijecanin.rtl.hr/video-u-igri-silni-milijuni-na-kvarneru-jedan-za-drugim-nicu-novi-luksuzni-hoteli/

U tom clanku koji je matejt postao nema niti spomena o Opatiji i LRH. Samo Zgb, St, otoci i Istra

Status Quo: Roll Over Lay Down

Da Renči, u pravu si. Ali treba uhvatiti ton tog clanaka – naime koliko projekata velicine 200mio eur+ uopce je sada na trzistu? Po mojoj procjeni ne puno pa zato se taj sentiment nanosi i na LRH iako nije spomenuta. Zato sam napisao da “mozda”.

Ali naravno vrijeme ce pokazati sta i kako.

Možda je i Ostoja bio na tom forumu u Zg, nije valjda sjedio skršetnih ruku.

Ovo u vezi aska što spominjete…i meni se čini kao da su svi razbježali s aska bojeći se da ih netko ne poklopi do 4100. Odavno nije bilo ispod 300 komada na prodaji. Možda već netko ima koju informaciju.akoju svi mi ovdje tako dugo čekamo.

Živi bili pa vidjeli… uskoro, nadam se.

evo ga opet

nekom je dosta 😀 😀

i solaris se dize. Uskoro smo najjeftiniji turist, ali naravno ne i najperspektivniji. Tu smo tropa!

New Report

Close