LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema smisla kukanje, RIVP je prešao 11 EV/EBITDA ali isto tako RIVP ima imovinu koja je visokoprofitabilna a dobar dio i dalje nije ni približno fer vrednovan. Sigurno će otići na 50,00 kn koliko i vrijedi.

Sve ovo napisano vrijedi i za LRH, samo ovdje fali nekoliko faktora koji tamo postoje… Blog, tisuću ili više ljudi koji će kupiti bez da išta pitaju (iako ovo neupitno vrijedi), puno otvorenija uprava (danas), a onda na kraju i ove preporuke. Jednostano je RIVP postao everbody darling. Iako, tko je bio pametan jasno mu je bilo na 3.500 da je ovo čisti bargain.

ARNT će se u kratkom roku vjerojatno trgovati i uz veći EV/EBITDA ali to je iz razloga što jako mali broj investitora razumije što će se tek dogoditi i prikazati nakon dovršetka pripajanja i kompletnog procesa restrukturiranja.

Zato bi se na ovoj temi ljudi trebali malo opustiti i pročitati nekoliko puta ono što je Accountant neki dan stavio (kopiram ponovno):
The best way to remove this impulse is to increase your level of knowledge. As your knowledge increases your confidence improves and your understanding of truth and facts becomes clear.

I onaj dio gdje mislim da se Dalibor ne slaže, sa rastom cijene LRH koje neminovan treba pratiti i diskont na SNHA koji je po meni trenutno totalno besmislen.
Uz zadnju cijenu LRH 3.890 SNHA je 136,92. Diskont mora postojati, to sam rekao za DELT i to vidimo i dalje, ali i nakon diskonta 20% ovdje imamo cijenu 109,54 što je na zadnju od 79,98 razlika od 36,95%… Nije malo previše?!?!

Kolega, dotaknuo bih se spomenute ARNT koju imam.
Tamo ćemo uskoro gledati EV/EBITDA na ovoj cijeni od cca 15-20 jer imamo dodatni dug za hotele i dodatnih milijun novih dionica, što će jako dignuti EV, osim ako se ne krene sa onim što spominju u izvješću, a to je revaluacija imovine pa će onda zbog toga EBITDA biti veća.
Hoteli vani koje su preuzeli ne donose neki poseban EBITDA, barem za sada.
Ipak, vjerujem da ARNT može imati EBITDA od cca 50 miljuna eura, samo ovoga u Istri, ali to još uvijek nema i pitanje je kada će.

Veci dug ce spustiti EV/EBITDA?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

@boca: ništa niste krivo rekli ali vam fali veći dio priče. Napisati ću na ARNT i objasniti da tu ne spamamo ali…

Dug će se povećati to je jasno, ali u dug/kredit se ide zato što je trošak otplate kredita puno povoljniji nego trošak rentanja tih hotela koje kupuju. Tu dolazi onda do drastičnog poboljšanja EBITDA jer se kod EBITDAR koji promatraju R (rent) u potpunosti izbija. Djelomično se na račun kamate povećava I pa ne ide cijeli taj R u neto dobit ali riječ je o drastičnoj promjeni, 3-5 milijuna eura na godišnjoj razini samo na toj stavci (nisam još gotov).
EBITDAR je oko 8 mil eura, dok se EBITDA kreće oko nule što nema nikako smisla. Već sam to prije pisao ali mi nije nitko odgovorio ni na forumu ni na private.
Goldman sachs je vani, priča se značajno mijenja a ova godina je prijelomna. Zato me zanima kakav će EV/EBITDA biti nakon toga svega (buduća konstanta), a ne danas. Inače bi sada bio trenutak za izlaz možda, ali uz razvoj događaja koji nas čeka niti slučajno.


@admin
: nije LRH ali molim da ne mičete post veće eventualno kopirate kako bi ostao i ovdje odgovor na pitanje.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kod ARNT i RIVP svi računaju EBITDA na kraju godine i množe sa 12, a kod nekih ne priznaju ni sadašnju EBITDA i kad množe sa 10


RIVP se približava 12 EV/EBITDA, i čak bi rekao da se neće tu zaustaviti
ARNT se danas približava 13 EV/EBITDA
MAIS na 11 EV/EBITDA

Ono što je netko neki dan napisao da se izlazi iz LRH i prelazi u RIVP?
Na 50 kn RIVP će biti na 13,2 EV/EBITDA i na 2,7 P/B

Očekuje li se da RIVP ode na 15 Ev/EBITDA ??

Ili se možda ipak LRH približi takvim valuacijama?

LRH je na 9 EV/EBITDA

Znači LRH na 10 EV/EBITDA bi trebao biti 4213
Znači LRH na 11 EV/EBITDA bi trebao biti 4651
Znači LRH na 12 EV/EBITDA bi trebao biti 5090
Znači LRH na 13 EV/EBITDA bi trebao biti 5528

Dalibor, ali ako ne gledamo sad početak 2017, nego kraj – 1,69 miilij prihoda, 600 milja ebitda, onda nismo na 12, nego na 10 i nesto. naravno, to je vrbac na grani, ali ako itko ima smisla za fundirane projekcije, to ste vi, projicirati je vas hobi.

Ono sto ja ne mogu dokuciti je neto dug – koliki ce neto dug biti na kraju 2017 kod rivp. kako vi to racunate za lrh – npr kad cujete da ulazu npr 100 milja , dijelom iz kredita, dijelom iz vlastitih sredstava – što kod ostoje znaci to dijelom – dijelom – je li to npr 2/3 kredit , 1/3 vlastita sredstva,.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@Setac: ne računam što mi paše, nego imamo sasvim drugačiju kompaniju na kraju ove godine. Ne znam kako to nije jasno.


@Investimir
: nije to nikakav vrabac grani, budući EV/EBITDA je samo rezultat puno drugih projekcija i inputa. Koliko su inputi krivi/točni toliko je i output.
Zato imamo hrpu analiza koje su na kraju GIGO

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ako se pojavio taj skriveni nalog na prodaji onda znaci ima jos velikih koji zele van, koja prokleta dionica…

inace meni je ulaz na 4.000 kn zbirno sa obe dionice, ali sam svejedno na BID-u…

Nema zime za Eskime 😀😀
Evo na RTL prikazali kako napreduje naš novi hotel 😀
Uz podatak da su dobili potvrdu da je u 1/2017 bilo 11% vise noćenja na Kvarneru sa posebnim povećanjem u hotelima sa 4*
Još malo bolja cijena i novi hotel u 2017 😀😀
Super 😀😀😀😀😀

11% vise 1/2017 u odnosu na 1/2016
4*

tata dalibore, ako imate vremena – jedna projekcija sad netom prije rezultata – prihodi, ebitda, dug, ev.

vježbanje je majka mudrosti, s vase strane, a s nase – ljepote nikad dosta 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Bolje poslije rezultata da brojke budu IN 😇😇

Lrh je nekad bila perjanica medju turistima, a za to su uz upravu zasluzni Dalibor i Matej. Sjecate se da smo proglaseni sektasima, no nije se radilo o tome, vec smo kao mali dionicari bili izrazito zadovoljni rezultatima. A danas kupimo mrvice od arnt, rivp i ostalih turista. Ljudi se bezidejno prebacuju u lrh gledajuci samo ev ebitda. Nitko ne zna planove razvoja…sve je na cekanju.

Nemoguce da se takva divna i poslozena firma prije 6mj nije uspjela prodati za 11 ev ebitda, a to je uspjelo recimo himr i baskoj. Arnt i rivp su i na burzi prekoracili tih 11 ev ebitda. O cem se tu zapravo radi?

New Report

Close