LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a tko da kupi jedino roki udara tooo roki

bojimo se stavit nalog na 3800 srašno

nadam se da će vam LRH up
jer ovo što rade na Rivijeri je za ne povjerovati, sad je i Unicredit izbacio preporuku pa se kupuje sve u 16

Slazem se Accountant, upravo na RIVP napisao nesto u tom stilu i cekam poruke tipa ne talasaj, pusti nek ide dokle ide…

pa taj ko izlazi na rivp…može svakako razmisliti o mali avanturi LRH. Naime, na trzistu se moze dobiti po mojoj procjeni nekih 400 do 800 dionica do 4500, a onda ce biti vakum. Znaci, nece biti puno robe za sve.

RIVP se približava 12 EV/EBITDA, i čak bi rekao da se neće tu zaustaviti
ARNT se danas približava 13 EV/EBITDA
MAIS na 11 EV/EBITDA

Ono što je netko neki dan napisao da se izlazi iz LRH i prelazi u RIVP?
Na 50 kn RIVP će biti na 13,2 EV/EBITDA i na 2,7 P/B

Očekuje li se da RIVP ode na 15 Ev/EBITDA ??

Ili se možda ipak LRH približi takvim valuacijama?

LRH je na 9 EV/EBITDA

Znači LRH na 10 EV/EBITDA bi trebao biti 4213
Znači LRH na 11 EV/EBITDA bi trebao biti 4651
Znači LRH na 12 EV/EBITDA bi trebao biti 5090
Znači LRH na 13 EV/EBITDA bi trebao biti 5528

Nemoj misliti na m2!

RIVP i mi dva pretjerivanja, prvi vuku gore bez kocnice, a drugi dolje… nadam se da je prosla godina bila godina stabilizacije cijene pa valjda ove mozemo ocekivati rast. Na kraju krajeva, fond je usao u dionice pa ce valjda i oni davati ritam.

I dalje mislim da je LRH taoc price o prodaji.
Mozemo mi tu brojke razvlacit koliko god hocemo.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Nema smisla kukanje, RIVP je prešao 11 EV/EBITDA ali isto tako RIVP ima imovinu koja je visokoprofitabilna a dobar dio i dalje nije ni približno fer vrednovan. Sigurno će otići na 50,00 kn koliko i vrijedi.

Sve ovo napisano vrijedi i za LRH, samo ovdje fali nekoliko faktora koji tamo postoje… Blog, tisuću ili više ljudi koji će kupiti bez da išta pitaju (iako ovo neupitno vrijedi), puno otvorenija uprava (danas), a onda na kraju i ove preporuke. Jednostano je RIVP postao everbody darling. Iako, tko je bio pametan jasno mu je bilo na 3.500 da je ovo čisti bargain.

ARNT će se u kratkom roku vjerojatno trgovati i uz veći EV/EBITDA ali to je iz razloga što jako mali broj investitora razumije što će se tek dogoditi i prikazati nakon dovršetka pripajanja i kompletnog procesa restrukturiranja.

Zato bi se na ovoj temi ljudi trebali malo opustiti i pročitati nekoliko puta ono što je Accountant neki dan stavio (kopiram ponovno):
The best way to remove this impulse is to increase your level of knowledge. As your knowledge increases your confidence improves and your understanding of truth and facts becomes clear.

I onaj dio gdje mislim da se Dalibor ne slaže, sa rastom cijene LRH koje neminovan treba pratiti i diskont na SNHA koji je po meni trenutno totalno besmislen.
Uz zadnju cijenu LRH 3.890 SNHA je 136,92. Diskont mora postojati, to sam rekao za DELT i to vidimo i dalje, ali i nakon diskonta 20% ovdje imamo cijenu 109,54 što je na zadnju od 79,98 razlika od 36,95%… Nije malo previše?!?!

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ova prica o potencijalu i vrijednim nekretninama je suplja. Rivp i arnt ce cijenu opravdati ulaganjima, a ovdje se ceka milost. Potpuno je drugacija politika na lrh i lrhc.

Tko voli skupe dionice, neka kupuje skupe. Tko voli jeftine, neka kupuje jeftine.

Evo 100 kom na prodaji skriveno na 3870 😂😂

New Report

Close