LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i ode brana na 4000


Znači ako umjesto poslovanja probamo procijeniti tvrtku po tržišnim vrijednostima samih nekretnina ili još bolje po zamjenskoj vrijednosti nekretnina i sada bi dionica trebala biti dobro preko 7000 kuna.

Da ali netko sistematski rusi cijenu na 3600 Kn pa to je svim jasno. jedine koje vidim da im je u interesu je uprava koja ce dobiti % za razliku cijene. ako je ta cijena ona koja je na burzi onda je to vrlo visko vjerojan kandidat kome je stavrno u interesu drzati cijenu nisko. Ako im je pak zagarantirana neka pocetna cijjena, onda to nisu oni.
Ali da netko stopa, stopa, to je vise nego evidentno.

Uprava ako je ugovor za bonus sličan kao na LRHC treba dobiti % na razliku od “početne” cijene, što mislim da je 2250 kn po dionici pa do prodajne ali kada se LRH proda. Tržišna cijena na burzi na to rekao bi da nema nikakvog utjecaja.
Ono što je zanimljivo je da oni dobijaju akontaciju tog bonusa po modelu da se EBITDA množi sa 10,5 oduzmu obveze i doda kratkotrajna imovina pa se od toga odbije “početna” cijena. Ta razlika se onda za LRHC množi sa 5% i to je bonus. Za LRH navodno je % bonusa nešto manji.

Kako sumnjam da uprava isplaćeni bonus želi vraćati rekao bi da bi cijena za koju će se prodavati onda biti viša od tih 10,5 EVITDA tj. uprava dobija bonus kao da je cijena sada na burzi cca 4400 kn

Nemoj misliti na m2!

Da je, da je….Da baba ima onu stvar onda joj ne bi trebao djed….

LRH je super i vrijedi super ali nitko to neće kupiti…mislim tko je tu lud…

Plavac nisam vas doživljavao kao pesimistu. Ulagali ste u državnog gubitaša Maestrale gdje sam uvjeren da sada kada gledate unazad shvaćate koliko je rizično bilo, a ovdje gdje tvrtka odlično radi i raste neki strahovi i malodušnost?

Ne razumije zašto se piše da se u LRH ne investira?. Pa gradi se jedan potpuno novi hotel i kapaciteti dižu za skoro 10%, a prihod se nadam i većim postotkom. Zar stvarno mislite da je to malo?
Ako se u 6 godina ostvari zaredom dvoznamekasti rast prihoda i rast profitabilnosti od samo 1% tvrtka udvostručuje vrijednost. Kad na to dadamo da sada se trguje na 8,5 EV/EBITDA i ako očekujemo 10,5 EV/EBITDA vrijednost se udvostručuje za 4 godine, a za 6 godina vrijednost tvrtke raste za 150%

Nemoj misliti na m2!

Prošla i ova sezona su godine kada se beru novci u turizmu jer je takva situacija u nama konkurentskim zemljama, i svi intenzivno investiraju da uhvate taj val.
LRH je trebala imati 3 takve investicije kao Ičiće koje bi se sa ovakvim sezonama isplatile jako brzo.
Do kada će ovaj val trajati to ne znamo, ako se 2018-2019. sitacija u Turskoj i drugdje smiri pasti će pritisak potražnje hotela u HR, a onda se opet mora iči sa spuštanjem cijena, a trenutna situacija je samo daj a cijena nije bitna i sada treba kupiti pare a LRH je trenutno nisko zadužena firma, strašno.

Funky, 30.01.2017. u 15:27

.. ako se 2018-2019. sitacija u Turskoj i drugdje smiri …

Ako se i smiri do 2022 nitko normalna ne ide tamo, pa to je barem jasno. Strah se radja trenutacno i ne na duge staze jer to onda postaje opsesija a otklanja se dugorocno, tako to negdje pise u knjigama koje govore o ljudskoj psihologiji ….dakle ne bu turska najmanje 5-6 godina ni blizu nekadasnjim razinama.


Prošla i ova sezona su godine kada se beru novci u turizmu jer je takva situacija u nama konkurentskim zemljama, i svi intenzivno investiraju da uhvate taj val.
LRH je trebala imati 3 takve investicije kao Ičiće koje bi se sa ovakvim sezonama isplatile jako brzo.
Do kada će ovaj val trajati to ne znamo, ako se 2018-2019. sitacija u Turskoj i drugdje smiri pasti će pritisak potražnje hotela u HR, a onda se opet mora iči sa spuštanjem cijena, a trenutna situacija je samo daj a cijena nije bitna i sada treba kupiti pare a LRH je trenutno nisko zadužena firma, strašno.

‘Treba ubaciti u višu brzinu i sada ulagati u turizam’


boca, 31.01.2017. u 08:21

.. ako se 2018-2019. sitacija u Turskoj i drugdje smiri …

Ako se i smiri do 2022 nitko normalna ne ide tamo, pa to je barem jasno. Strah se radja trenutacno i ne na duge staze jer to onda postaje opsesija a otklanja se dugorocno, tako to negdje pise u knjigama koje govore o ljudskoj psihologiji ….dakle ne bu turska najmanje 5-6 godina ni blizu nekadasnjim razinama.

[/quote]

Istina, koliko se već dugo ne ide u Egipat i Tunis i nikome ne pada na pamet ići?

Turizam u 2017 u Turskoj je pao za 30%, i stvari tamo zasigurno ne idu u dobrom smjeru. Broj njemaca se prepilovio, rusi pali za 36%. Jedino je za njih dobro da nisu turizmu izlozeni toliko kao mi, a cini mi se i da im se za sada resorti solidno drze i da taj segment ima puno manji pad nego ostalo.

Nemoj misliti na m2!

Hrvatska je u naletu i to je dobro i vjerujem da će to potrajati, ja sam ljut jer LRH ima toliki potencijal i sada kada se u turizmu beru novci LRH je uhvačena u raskoraku zbog nesređene vlasničke strukture i propalog pokušaja prodaje.

Novci nikada jeftiniji, LRH nisko zadužena a prostora za ulaganje koliko hočeš, a mi stojimo na mjestu, promašaj kao kuča.

Naravno LRH je zbog trenutne situacije špekulativna dionica, što znači da može ovako čamiti još neko vrijeme ispod 4.000 kn jer nema naznake promjene situacije a da je sutra prodaju za 4.000 kn i da novi vlasnik najavi realizacije punog potencijala koji LRH ima, dionica bi prekosutra bila 5.000 kn i ne bi bila skupa….to je jednostavno tako…

New Report

Close