LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baloni baloni ja kupih na 5920 govorili vridi 12 moj vrane koji sam ja pus.


dalibore
Ovo sto govoris nije ono sto sam ja pitao. Moj upit je ajmo ponovno samo LRH(LRHC je usao i izasao iz ove price i nije dio nje). Znaci LRH je imala prije 8 godina isto ono sto i danas. Tad je bila gubitas koji je dugove pokrivao rasprodajom imovine.Danas to nije slucaj. Danas LRH vrijedi 3680,a onda 7200 kuna. Nisam prodao ni LRH ni LRHC. Ja iz ovoga mogu izac samo na jedan nacin.Ako ne izadjem kako sam zacrta sto se mene tice mogu i jedna i druga bankrotirat.

Frane, tvoja i moja “dica” ce na ovoj dionici izglkeda zadnja gasiti “svitlo”.

Prošao blok po 3.840,00 kn

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

mirovinac od a-banke?

www.lociraj-popust.com

Abanka je fizicka osoba.


Prošao blok po 3.840,00 kn

Još je na burzi počišćeno s aska baš do do te cijene.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

eto odlazi ekipa koja je bila sa nama niz godina pitam se je vrijeme

mislim da nije abanka prije gospon mb

Kad dođe optimizam na LRH tada cemo vidjeti raketu zbog slabe likvidnosti.


….Frane, tvoja i moja "dica" ce na ovoj dionici izglkeda zadnja gasiti "svitlo".

Ne znam tko ovo kupuje,ali tko kupuje da kupuje nije normalan.Pored toliko zdravih gradjevinskih firmi ulazit u ovakve spekulacije sa turistickim dionicama stvarno nema smisla.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pa zašto je cijena 2007 bila na 7000 kuna dobro je pitanje. O tome bi nam bolje mogli kupci i prodavači iz tog perioda, tj na kojim su oni izračunima bazirali svoje tadašnje kupnje ili prodaje.
Ja znam da je Ostoja tada prodao sve što je imao LRH. Mislim da su imali nekih 8-9%. Kasnije ih je opet kupovao, i skupio nekih 2-3% prije nego im je država dala ostatak.

E sad dali je vrijedilo tih 7000 kuna?
Teško je sad iz ove situacije to tako lako reći, ali ako zanemarimo poslovanje jer ono onda sigurno nije bilo temelj za određivanje cijene i pogledajmo nekretninski, a svi sigurno znate kakve su cijene nekretnina bile po cijeloj zemlji, a o ovakvim destinacijama da ne govorimo.
Pa u novom Zagrebu u starim kvartovima kao npr Sopot cijene su dosegle i 2000 eur za m2. Danas ti stanovi vrijede upola manje. Tako da ne čudi da se LRH tada vrednovala toliko više nego danas. Tada nitko nije računao da će nekretninama toliko pasti vrijednost, nego su svi očekivali da će to rasti još više. Lako je opravdati višu cijenu. Krenimo samo od zemljišta kojeg LRH ima preko 200.000 m2 i koje se vodi po cijeni od nekih 500 kn po m2 a znamo koliko vrijede zemljišta na lokacijama u vlasništvu LRH. Samo zemljište kada bi se procijenilo po nekim “normalnijim” cijenama vrijedilo bi možda 500-600 mil kuna umjesto 110 po koliko se vodi u bilanci.
Koliko vrijede objekti vidjelo se u prodajama. Znači knjigovodstveno se vode po možda 10-20% tržišne vrijednosti !!! Nabavna (zapravo velikim dijelo procijenjena vrijednost zgada iz 91-92 godine) je 1,440 milijarde ali je otpisana sa 55% pa je knjigovodstvena vrijednost 640 mil.

E sad kad znate da su 91 hoteli procjenjivani (zajedno sa zemljištem) od 900 do maksimalno 1500 DEM za m2, i da su od tada amortizirani u tih 26 godina i vrijdnost im je dodatno umanjena za 50% ispada da se nekretnine vode u knjigama po cca 250-350 eur po m2 !!!
Jedan Imperial bio je 91 procijenjen na 7 mil DEM a sada vjerovatno knjigovodstveno vrijedi nekih 2-2,5 mil EUR maksimalno a lako moguće i manje. Sjetimo se da kada je osvanuo oglas o prodaji da se govorilo o nekih 11 mil EUR !!
Znači knjigovodstvena vrijednost tvrtke koja je nekih 2600 kuna stvarno je barem 4-5 puta veća. I eto nam tih 12.000 kuna koje je netko spominjao 🙂

Sad si vi razmilite da je to nešto vaše i da znate koliko vrijedi svaki m2 u Opatiji i okolici. Prodali bi npr Imperial po 400 EUR za m2 a znate da vrijedi bar 2-3 puta više od toga u stanju kakvom je sada. E ako prodajte na sadašnjim cijenama na burzi dionice LRH onda svoje m2 prodajte po tim cijenama.

Drugo je pitanje dali postoje kupci da plate 2000 eur za m2 koliko mislim da svatko od nas je uvjeren da vrijede prosječno m2 u vlasništvu LRH.

Znači ako umjesto poslovanja probamo procijeniti tvrtku po tržišnim vrijednostima samih nekretnina ili još bolje po zamjenskoj vrijednosti nekretnina i sada bi dionica trebala biti dobro preko 7000 kuna.

Nemoj misliti na m2!

evo 200 kom na 3850 da vidimo

New Report

Close