LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Matej nije lose sto je sa mirovincem dosla podrska na BID-u na 3.600 kn i petkom se redovito udari i po ASK-u….


Matej nije lose sto je sa mirovincem dosla podrska na BID-u na 3.600 kn i petkom se redovito udari i po ASK-u….

I sto to govori? kakve veze mirovnci imaju s time kada im pozicija miruje?

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/potpredsjednik-hilton-worldwidea-za-europu-i-afriku-ekskluzivno-za-jutarnji-zelimo-se-siriti-u-hrvatskoj-zanimaju-nas-lokacije-u-zagrebu-i-splitu/5565167/

kad bi ovaj malo obišao i Opatiju….

Jope, pa nema puno destinacija…koje su dobre i vec imaju neku infrastrukturu (u to smislu avio linija je najbitnija – opatija moze biti aktualna za dostup sa mnogih aerodroma – od zagreba, rijeke, pule te cak i losinja, ljubljane te trsta). I isto nije Hilton jedini brand koji zeli povecati izlozenost Jadranu (bas me zanima kada ce koji azijski brend poput Shangri-la bacit oko na Hrvatsko.)

I ako stavimo da se ove godine u Hrvatskoj gradi/renovira 50 hotela onda je to sigurno znamenje da je vlak krenuo. A to znaci i iskorak prema premium segmentu…koji u biti je i target za Opatiju. Sa veljacom ce se temparatura dignut i sunce ce grijat lungomare i sve domacine te goste Opatije.

Samo jos neka sunce posije na LRH 😎

Gledao sam danas emisiju KOLEDAR u kojoj je bio prispevak o hotelu Imperial – Dubrovnik koji je clan verige Hilton .
Virovatno su tu neke bonificije jel , pa zasto ne bi i LRH postala clan nekve takve turisticke verige .
Treba napraviti koju kalkulaciju u ovu smer .

Prodaje se vila u Opatiji

Nemoj misliti na m2!

ne znam kakve veze ima vila sa temom.
Ili vise nemamo stvarno nista za reci a slutim da je tako.

LRH posjeduje i prodaje desetak vila pa svaka informacija koja nam pokazuje postoji li interes za tu vrstu nekretnina i koliko se vrednuju takve nekretnine meni govori koliko da vrednujem tu imovinu.
To se često zaboravlja kada se izračunavaju parametri i uspoređuju cijene.
Na stranicma tvrtke objavljen je stalni natječaj za preko 11500 m2, a i pored toga postoji još nekretnina koje nisu u funkciji i mogle bi se prodati. Uprava društva je više puta naglasila da tu imovinu ne misli rasprodavati nego će se prodati kad se nađe kupac koji to misli dobro platiti. Ovo što je oglašeno plus ono što znamo da je također izvan prave funkcije i moguće je unovčiti (npr vila gdje se trenutno nalazi uprava ili vila Slatina u Opatiji, zemljište za hotel Zagreb) vrijedi bar 2 EBITDA što svakako nije zanemarivo a način kako je do sada to uprava kompaniji diže vrijednost i za više od novca koji se inkasira jer s povratom od 7-8 godina investicije već narednu godinu diže vrijednost i za 40% više nego je investirano, tako da ovih 2 EBITDA možemo računati i 2,5-2,8 u konačnici što je blizu 1000 kuna “skrivene” vrijednosti tvrtke po dionici.

Nemoj misliti na m2!

Meni jedna stvar nije jasna ovdje.Kad je firma bila u raspadu prije 8 godina trgovalo se po 7200.Danas radi ka prosek i jedva 3700 kuna. Dalibore ako moze komentar. I drzimo LRHC van ove rasprave jer je nebitan.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ako radite usporedbu cijene sa nekim razdobljem unatrag morate uzimati i vrijednost LRHC u obzir jer i to je vrijednost koju su dioničar LRH dobili. To što je netko prodao pa ju više ne računa ili ju računa kao neki gratis je druga stvar. Kao da kažete da ste SNHO kupili po 200, a danas vrijedi 0 jer ga više nema.

U normalnoj verziji, koja je i jedina ispravna, LRH je 5.000 kuna danas (3.700 + LRHC 1.300). A kada izađu izvještaji, pogotovo za LRHC, biti će i više od toga.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Nema smisla štediti te nekretnine kada ih iz prikazanog potencijalni kupci uopće ne vrednuju. A ne bi ih bilo loše ni unovčiti po 20-30% nižim cijenama i taj novac povratiti kroz 2 god rada. U 2016 god. sam dokupljivao lrh, ali mi se sada čini da je to sve krivo. Tvrtka je izgubila kompas nažalost. Dali će biti nekakvih projekata ili neće je veliko pitanje.

dalibore
Ovo sto govoris nije ono sto sam ja pitao. Moj upit je ajmo ponovno samo LRH(LRHC je usao i izasao iz ove price i nije dio nje). Znaci LRH je imala prije 8 godina isto ono sto i danas. Tad je bila gubitas koji je dugove pokrivao rasprodajom imovine.Danas to nije slucaj. Danas LRH vrijedi 3680,a onda 7200 kuna. Nisam prodao ni LRH ni LRHC. Ja iz ovoga mogu izac samo na jedan nacin.Ako ne izadjem kako sam zacrta sto se mene tice mogu i jedna i druga bankrotirat.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close