LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


bio uvjeren da igraju nekorektno i drže cijenu, svjedno mi je taj potez o nematerijalnoj dvidendi na neto iznos bio jako ružan i nekorektan potez EPIC-a

Zanimljivo. Znači kupovali su dionice i na taj način su štopali cijenu. To što su svoju lovu odlučili uložit natrag u dionice, kroz dokup umjesto keš to je nekorektno?

Zbilja, svaka čast što to prikazuješ kao negativno. Znači bilo bi bolje da su uzeli lovu i uložili ju u Burkinu Faso!

Zbilja smo prčija ovdi i nikad nikome ništa ne valja.

Potez korektan u svakom pogledu i pozitivan ZA SVIH. Al eto, ne valja jer je pozitivan i za većinskog. Valjda bi samo bilo dobro da su poklonili svoju dividendu “malima”.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Moram ponovno komentirati, RIVP nije plaćala toliko EV/EBITDA koliko se piše, ali neki nikada neće ili ne žele shvatiti. Ništa RIVP nije do sada skupo platila (a ne kažem da su čak i navedene EV/EBITDA skupe).

Možda je to i istina, ali zna se koliko su platili Imperial i Bašku, pa prema do tadašnjim rezultatima to je skupo. Naravno ako oni odmah u prvoj godini bez dodatnih značajnih ulaganja povećaju prihod i zaradu onda to možda bude i jeftino.

Da se razumijemo po meni kupnja hotela i za 15 EBITDA u vremenima kad je kamata ovako niska nije skupa. Pisao je Matej o tome. Uđeš sa 1/3 svog i 2/3 kredita i na kraju dobiješ povrat na vlastiti kapital od 11-12% što je onda opet povrat za 8-9 godina što je super.
Ali naravno da je bolje kada u startu imaš projekt koji ima veće povrate. Jer na kraju stvar je rizika, tko je duže na burzi zna što se događa kad tvrtke uđu u kredite, a planirani prihodi se ne ostvare. Imate dosta tvrtki koje su imale investicijske cikluse prije krize pa je onda bilo jako čupavo, neke su otišle i u predstečajeve.

Osim toga LRH-LRHC ima ove zime značajne investicije, a koliko ja vidim najavljeno je dosta toga i za 2017-2018. Može to naravno i brže, i više ali ja sam siguran da uprava jako dobro radi svoj posao i prepuštam njima da određuju dinamiku. Do sada su se pokazali natprosječno sposobnima ako se mene pita, pa nemam razloga sumnjati.

Nemoj misliti na m2!

Do nedavno smo LRH i LRHC brojili kao jedno, ali to su postale dvije potpuno razlicite firme, LRHC unatc solidnom dugu ulaze maksimalno a LRH zaostaje u rastu, kada ce LRH podici kapacitete na 4+ zvijezdice, LRHC ce to vec ove godine postici…

Pričam o tome da se nematerijalna dividenda obračunavala u neto iznosu a ne bruto, na prijedlog EPIC-a. To znači da pravne osobe za isti iznos dobiju više dionica od fizičkih osoba jer se vama prvo skine porez + prirez pa tek onda mijenjate dividendu za dionice. Što dalje znači da su na taj način mali dioničari / fizičke osobe razrijeđeni pa ne znam baš kako je to dobro za sve? Stvarno osnovna matematika.

To što kupuju svoje dionice može i ne mora biti ok, ali u svakom slučaju nema veze s ovim o čemu pričam.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Pričam o tome da se nematerijalna dividenda obračunavala u neto iznosu a ne bruto, na prijedlog EPIC-a. To znači da pravne osobe za isti iznos dobiju više dionica od fizičkih osoba jer se vama prvo skine porez + prirez pa tek onda mijenjate dividendu za dionice. Što dalje znači da su na taj način mali dioničari / fizičke osobe razrijeđeni pa ne znam baš kako je to dobro za sve? Stvarno osnovna matematika.

Da, osnova matematike jest. Zbilja onda ne znam kako možeš donositi takve zaključke! EPIC je dobio više zato jer dobije i veću dividendu jer se njemu ne obračunava porez na dividendu! To nije zato jer je EPIC pametan ili oće prevariti nego zato jer on nema tu obavezu. To nije izmislio EPIC nego naša draga Država. Da su isplaćivali lovu EPIC bi svejedno dobio svoj dio u cjelosti, a mi naš umanjen za 12%.
Dakle, Valamar je SVIMA uplatio ISTI iznos dividende, razlika je samo koliko od tog iznosa kome uzme Država i Grad! I kakve onda to veze ima s EPIC-om?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ako misltie da bi kupili dionice za toliki iznos na burzi po toj cijeni (bez dizanja) onda ok. I pogledajte još koji je dan bio definiran za konverziju, po kojoj cijeni, i kako se kretala cijena.

Ali ovo je samo potvrda što sam rekao, ne smiješ ni riječ u pogrešnom kontekstu. Zašto je bloger ova pitanja ignorirao ili neobjavio…

Nebitno, tema je LRH pa neću spamati više

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Ako misltie da bi kupili dionice za toliki iznos na burzi po toj cijeni (bez dizanja) onda ok. I pogledajte još koji je dan bio definiran za konverziju, po kojoj cijeni, i kako se kretala cijena.

Ali ovo je samo potvrda što sam rekao, ne smiješ ni riječ u pogrešnom kontekstu. Zašto je bloger ova pitanja ignorirao ili neobjavio…

Nebitno, tema je LRH pa neću spamati više

Naravno da smiješ pisati. Samo što nije točno to što pišeš. Pišeš da je “jako ružan i nekorektan potez EPIC-a” što nije istina nego upravo suprotno. Cijena je za svih bila ista, nema veze po kojoj je cijeni išla i na koji datum. Dakle, svatko je mogao odlučiti, isplati li mu se uzimati novac ili dionice. To što govoriš “bi li kupili dionice za toliki iznos na burzi po toj cijeni (bez dizanja) je nebitno jer su te dionice KUPLJENE. Nije ih Valamar naštancao, nego ih je na burzi KUPIO. Po manjoj cijeni nego što je išla podjela kod dividende, dakle Valamar je zaradio. EPIC bi dakle prošao bolje da ih je kupovao na burzi nego preko dividende, al ovako im je puno jednostavnije bilo te su napravili potez DOBAR za dioničare (al to naši malecki ne shvaćaju, al oni se ionako brinu kako to gledaju dioničari iz njihovog poneblja – koji će taj potez i znati vrednovati onakvim kakav jest). I ne vjerujem da su neki kokošari koji bi gledali kako zakinut nekoga za koji postotni poen već će svoje naplatiti itekako dobro kasnije. Jer da razmišljaju kao Pevecova uprava onda ne bi bili veliki kakvi jesu nego bi bili mali.

Zbunjuješ ljude i govoriš krivo i potpiruješ netrepeljivost prema većinskima (bilo to o Ostoji, Jaki ili EPIC-u) i zato reagiram, a ne zato jer se radi o RIVP-u. Podržavaš opće mišljenje da su svi većinski tu da prevare male i da većinski ne bi ništa smio raditi da ne povrijedi osjećaje malih. Ko mala djeca.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

EPIC je dobio dividendu kao i svi mali dioničari u istom iznosu,
kupio dionice po istoj cijeni kao i mali, uz isti omjer vlasništva.
Tu je doista bilo sve čisto i korektno prema malima.

Ne shvaćam bit, kao da se želi oblatiti većinski u RIVP-u…
bez ikakvih argumenata i/ili smisla. Brigajte vi za većinskoga
u Liburniji, e to već druga pjesmica….

Mislim Krešo, neki majstor doista objasni
točno ovo “nekorektan i jako ružan potez EPICa”
Zašto trola ovako, pa to je trolanje gore nego biti trejder na ZSE.

Nije neuk, dapače.


Nema smisla Dalibore, RIVP je everybody darling i sve brojke i činjenice su nebitne… Osobno se slažem s vama iako sam s vremenom presložio Ostojine dionice tako da mi je na kraju ostalo više RIVP nego LRH u portfelju (na račun debljanja GAMA PCTS LRHC što sam više puta objašnjavao).

Iako imam RIVP svejedno mi je nevjerojatan bias koji tamo vlada i kako je sve divno i krasno, izvještaji su na eng, puno boja i sl. suludi argumenti. Moraš se ispričavati ako ideš nešto reći što bi se moglo protumačiti kao negativno.
A rast koji spominjete je započeo na 24,00 kn o čemu sam pisao i objašnjavao pa sam popljuvan jer kako se usudim tako o većinskom vlasniku. Iako sam to iskoristio čak i s marginom koliko sam bio uvjeren da igraju nekorektno i drže cijenu, svjedno mi je taj potez o nematerijalnoj dvidendi na neto iznos bio jako ružan i nekorektan potez EPIC-a. S druge strane, za takvo nešto bi Ostoju proglasili državnim neprijateljem br. 1.

I zato ne razbijajte s tim glavu previše, psihologija i biasi su na forumu puno jači od znanja, činjenica i argumenata.

ps. Samo neka LRH krene u novi investicijski ciklus i od danas pa iduće tri godine će ostvariti veći prinos nego RIVP


Svatko radi po svom nahođenju ali od LRH sam se odmakao radi tih zavrzlama s Opatijom , Ostojom ,LRH-C . Puno je tu krakova , dali će se pojaviti kakav kupac i odluka uopće o prodaji ? Nemam niti volje niti želje o tome razbijati glavu i čekati taj spektakl. Jednostavno mi je izgledala skupa u to vrijeme i odlučio sam kupiti nešto povoljnije i dokupljivati pa tako postići da imam veći broj dionca . Za sada nisam pogriješio , ako ste i vi zadovoljni svojim odlukama sve pet , pozzz.
PS , do sada sam od SNHO-VLHO pa do RIV-P imao više ulaza i izlaza s plusom i eto zadovoljan sam .

Kakvi projekti su najavljeni za 2018 god? Hoce li se hotel zagreb graditi?

LRH ovu zimu gradi jedan hotel, iduču zimu može recimo izgraditi hotel Zagreb, i ona će i dalje ostati nisko zadužena firma, to je apsolutno ispod mogučnosti LRH, ona jednostavno mora i financijski može uči u puno jači investicijski ciklus ali to nije moguče kod firme koja je u fazi prodaje koja jako dugo traje, to je glavni problem.
Da je vlasnička struktura riješena kao recimo u LRHC, LRH bi odmah objavila plan ulaganja od 10-tak projekata vrijednih preko 500 mil. kn i dionica bi za čas bila na 5.000 kn…

ovako ostaje čekanje da se prvo riješi vlasnička struktura, i do tada ovo je špekulativna dionica, nažalost…

New Report

Close